Autocad Kursu Hakkında Bilgiler

25.03.2021
464
Autocad Kursu Hakkında Bilgiler
Modelistlik Kursu

Autocad günümüzde mimarlar ve mühendisler tarafından kullanılan projelerin iki boyutlu ya da üç boyutlu çizimlerin yapılmasını sağlayan bir programdır.

İlk olarak 1980 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Autodesk firması tarafından geliştirilen Autocad teknik resim çizmek için kullanılan vektör tabanlı bir programdır. Tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Her türlü bilgisayarda kullanılan bu program kurslarda kolaylıkla öğrenilebilir.

Bilgisayar destekli tasarımların önemi günden güne artmaktadır. Seri üretimler için sık kullanılan programın öğrenilmesi teknik işlerde çalışanların ilerini kolaylaştırmaktadır. Çünkü bu program klasik yöntemlere göre daha hızlı ve daha doğru çizimler yapılmasına olanak sağlar.

Bu programı kullanma becerisini kazanmak isteyen kişiler bu kursu olarak isimlendirilen eğitim programlarına katılabilirler.

Autocad Kursları
Autocad Kursları

Autocad Kursları

Bu kurslar mimarlık, mühendis, elektrik, elektronik, mobilya tasarımı gibi daha birçok teknik çizim ile uğraşanlar içindir.

Kurslar bilgisayar destekli olduğu için bu programı kullananlar için hem zamandan tasarruf edilmesini sağlayacak hem de yapılan çizimlerde hata payını en aza indirecektir. Binaların planları, mobilya çizimleri, peyzaj işleri gibi birçok farklı sektörde kullanılan autocad programı ile kişilerin iş bulma imkanı da daha kolay olmaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Neden Autocad Kursuna Katılmalıyım?

Birçok alanda kullanılan bu program sayesinde vektörel çizim yapmak için kurslara katılmak sizlere kolaylıklar sağlayacaktır. Özelleştirilmiş araç çubukları ile yapılacak çizimler hem detaylı hem de daha kolay yapılabilmektedir. Çizgi, kare, daire gibi araçlar ile yapılan 2 boyutlu çizimler 3 boyuta taşınabilir. Çizimler hata yapma olasılığınız en aza inecektir.
Bu kurslarda sadece görsel çizimler yapılmamaktadır. Photoshop programı da öğretilmektedir. Çizimlerde hata riskini en aza indiren program ile fazla maliyet riski de ortadan kalkmaktadır.
Mimarlık, mühendislik, peyzaj, gibi tasarım yapılan meslekler için bu programlar katılmak kişilerin iş bulmasını da kolaylaştırmaktadır. Bu meslekler dışında tasarım yapmak isteyenler de bu kurslara katılarak farklı iş alanlarında çalışabilirler. Günümüz teknolojisinde bu programın kullanılması zamandan tasarruf edildiği gibi maliyetlerinde en aza indirilmesini sağlamaktadır.

Autocad Kurs Fiyatları

Kurs fiyatları kurs programlarının toplam saat ve süresine, kursa katılan kursiyer sayılarına ve kursun özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kurs fiyatları hakkında bilgi almak için sayfamızda yer alan kursları inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Profesyonel Autocad Kursu

Bu kurslar başlangıç seviyesinden profesyonelliğe kadar ihtiyacınız olan tüm bilgileri içermektedir. Menü kullanımı, çizim yöntemleri, çizim komutları, mod ve ayarlamalar, uygulama yöntemleri, blok oluşturma, tarama, ölçülendirme gibi birçok eğitim kurslarda verilmektedir. Bu eğitimler sonrasında 3 boyutlu eğitimlere geçilmektedir. 3 boyutlu şekil oluşturma, çizim yapma eğitimleri en iyi şekilde verilmektedir. Link verme, hizalama, düzenleme mobilya çizimi gibi eğitimler de kurs programında yer almaktadır. Kurs bitimimde MEB onaylı sertifika verilmektedir. Kurslar sayesinde kendinizi geliştirerek eğitim seviyenizi daha da yükselterek bu konuda profesyonel olabilirsiniz.

İSMEK Autocad Kursu
İSMEK Autocad Kursu

İSMEK Autocad Kursu

İSMEK kurslarına katılarak bu programı öğrenebilirsiniz. İstanbul’da sanat ve meslek edindirme kurs programları arasında yer alan autocad kursları ile toplam 192 saat kurs verilmektedir. Ücretsiz olarak verilen eğitim sonrasında katılımcılara sertifika verilmektedir.

Kurs programında geometrik çizimler, görünüş çıkarma, özellik ekleme, ölçümlendirme, programa eklenti yapma gibi birçok eğitim verilmektedir. 2 boyutlu çizimler yapılabilmektedir. Kurs sonrasında alınan sertifika ile iş bulmak daha da kolaylaşmaktadır.

İSMEK kurslarına 16- 45 yaş arasında olan kişiler katılabilmektedir. Eğitimler bilgisayar üzerinden verildiği için bilgisayar kullanımının bilinmesi gerekmektedir. Teknik resim konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bu özelliklere sahip olan kişiler İSMEK autocad kurslarına ücretsiz olarak başvuru yaparak katılabilirler.

Ücretsiz Autocad Kursu

Ücretsiz İSMEK kurslarının yanında ücretsiz online kurslar da bulunmaktadır. Bu program hakkında videolar bulunmaktadır. 400’den fazla yer alan videolar sayesinde bu programın nasıl çalıştığını da öğrenmek mümkündür.

Autocad kursu hakkındaki yazımızı beğendiyseniz Aşçılık Kursu hakkında bilgiler verdiğimiz yazımızı da okumak isteyebilirsiniz.

İSMEK tarafından açılan ücretsiz autocad kursları hakkında bilgi almak ve jayıt olmak için tıklayınız.

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.