Elidor Saç Parfümü

07.05.2019
195
Elidor Saç Parfümü
Modelistlik Kursu

Yanınızdan biri geçerken gayri ihtiyari başınızı çevirdiniz mi?  Fransızların bunun için tanımlaması  “sillage” yani Türkçe uyanmak anlamına geliyor.  Parfüm endüstrisi jargonunda belli bir mesafeden bile kişileri etkileyen bir anlama geliyor.

Bazen bir asansörde bazı kokular uyandırmak yerine sizi boğabilir.  Ölçüyü ise ten renginizden saç renginize parfüm seçimini nasıl yapacağınız ile ilgilidir.  Koyu tene ya da saç rengine sahip kişiler koyu renk parfüm şişelerinde servis edilen ürünlere yönelmelidir.  Bu şekilde harika bir koku teniniz ile birleşir ve tamda Fransızların söylediği sillage, uyanma durumunu yaratabilir.  Elidor Saç Parfümü temiz ve ferah bir kokuya sahiptir. 

Saç, teninize sıkacağınız bir koku tüm gün boyunca kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Özellikle lavanta, kakao, karamel, Hindistan cevizi kokusu gibi kokular zihin üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Seratonin salgılamanıza ve tüm gün mutlu hissetmenize yardımcı olabilir.

Ancak saç tenden farklıdır, hazırlanan sprey ya da parfüm saç telleri için formüle edilmiş olmalıdır. Sadece gün boyu güzel kokmanızı sağlamakla kalmamalı ayrıca besleyici ve koruyucu olan içerikli ürünler tercih edilmelidir.   

Elidor Saç Parfümü kokusu

Kokunun İnsan Psikolojisi Üstündeki Rolü

Tepeden tırnağa güzel kokmak! Kimin hoşuna gitmez ki! Özellikle olumlu hatıraları uyandıran kokular karar almanızda sizi motive eder.

Duyu organlarımızdan biride koku aldığımız burnumuzdur.  Ancak koku almak öyle gizemli bir şeydir ki, hayatta kalmamızın da anahtarlarından biridir. Şimdilerde bu duyumuzu çok kullanmıyor olsakta normalde yönümüzü tayin etmek, avcılık, eş seçmek ve üreme. Gibi birçok şekilde kullanabiliyoruz. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kokunun sinir ağlarına bağlandığı noktada erken yaşlarda yaşadığımız deneyimler ile hafızaya etkisini anlayabiliriz.  Mesela çikolata kokusu bana Beyoğlu fındıklı çikolataları ve babamı hatırlatır. Elbette iyi ve kötü anılar olarak hafızaya kodladığımız birçok nokta var.

Elbette Elidor saç parfümü ile insanlar üzerinde iyi bir etki ve güzel bir hafıza kaydı bırakabilirsiniz.  

Koku alma beyin soğanı ile yeni deneyimler için hafızada yer alan bölüm yan yanadır. Elbette bu tesadüf değil! Size bunu gerçek bir hikâye ile anlatalım.

Proustian Hafıza Etkisi

Proustian Hafıza Etkisi

Dünya edebiyatında önemli bir yeri olan Proust astım hastasıdır ve bu sebeple 9 yaşında iken farklı bir şehre tedavisine destek olması için gönderilir.

Bir gün aldığı bir kurabiye kokusu ile annesinin çocukken hazırladığı kurabiyelerin kokusunu hatırlar ve tetikleme kayıp zamanın içinde isimli 3000 sayfalık bir eser yazmasına yol açar. Hafıza da daha güçlü bir etki bırakmaktadır.

Elidor Saç Parfümü

Elidor Saç Parfümü Özellikleri

Saçlarınıza sıkacağınız Elidor Saç Parfümü tüm gün saçınızda kokusunu muhafaza eder.  Uzun ömürlü olması için formül ize edilmiş parfüm ile saçlarınız sadece güzel kokmakla kalmaz ayrıca canlılık ve parlaklık verir. 

Pompalı sistemi ile kolayca saçlarınızın her bölümüne püskürtebilirsiniz.  Şampuan elbette saçlarınızın güzel kokmasını sağlayabilir. Ancak tüm gün saçlarınızdaki güzel kokuyu muhafaza etmek istiyorsanız yapmanız gereken Elidor Saç Parfümü kullanmaktır. Tüm gün saçlarınız yeni banyodan çıkmış gibi hissettirecektir. Bu hem kendiniz için hem de birlikte çalıştığınız ya da karşınıza çıkan herkes için artı bir şey olacaktır. Güzel kokunun insan psikolojisine etkisini yazının devamında detaylandıracağız. 

Tüm saç tiplerine uygun olarak üretilmiş elidor saç parfümü saçına sıkman yeterli! Elbette aynı markanın saç şampuanı ve bakım kremi ile kullanmak çok daha faydalı olacaktır. Ayrıca egzoz dumanı, sigara gibi kötü kokuların saçlarınıza sinmesini de bir nebze koruyucu olacaktır. 

Zaman zaman Elidorun indirim kampanyalarına denk gelmen mümkün! Bu dönemlerde birkaç tane temin edebilirsin. Serin bir ortamda tutman bozulmayı önleyecektir. 

Çantada taşıma boyu şüphesiz en önemli avantajlarından biridir.  Bu şekilde istediğiniz yerde parfümünüzü yenileyebilirsiniz. 

Elidor Saç Parfümü Nasıl Kullanılmalıdır

Elidor Saç Parfümü Nasıl Kullanılmalıdır?

Saçlarımız en önemli güzellik unsurlarımızdan biridir.  İster kadın ister erkek saçlarımızın bakımına saatler harcıyoruz.  Ancak bir insanın yaratacağı imaj kokusu ile de bağlantılıdır. Saçların gün içerisinde güzel kokmasını sağlamak için kullanabilirsiniz.  Ve özellikle parfüm saçlarınıza parlaklıkta veren bir içeriğe sahiptir.

Püskürterek uygulayabileceğiniz ürün için birkaç pompa yeterlidir. Elbette koku gün boyu saçlarınızda kalsın istiyorsanız yapmanız gereken onu tamamlayan şampuan ve saç kremini de kullanmanız olacaktır. Ve kısa sürede size parfümünüzün kokusunu soran kişiler görebilirsiniz.

Elidor Saç Parfümünün İçeriğinde Neler Bulunur?

Elidor saç kremi içerisindeki bileşenleri açıklamaları ile aşağıda paylaştık.Detaylı inceleyerek herhangi bir alerjik durumunuz yoksa gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. 

 • Agua (Su)
 • PEG-40 Hydrogenated Castor Oil (Saf cildi tahriş etmeyen hint yağı)
 • Benzophenone-4 (Güneş gibi zararlı ışınlardan koruyan bir bileşendir.)
 • Setrimonyum Klorür (Saç bakımı şampuan, saç kremlerinde koruyucu madde olarak kullanılır.
 • Citric Acid (Sitrik Asit, limon tuzu olarak bilinir. Ürünün fermantasyonu için kullanılır.
 • Disodium EDTA (Kozmetikte sıkça kullanılan bir bileşendir.)
 • Isopropyl Alcohol, Parfüm (İzopropil Alkol, renksizdir ve koku için ihtiyaçtır.
 • ProtaFlor W70, Kolay şekil verme, UV ışınlarından ve termal etkenlerden korunma, nem tutma özellikleri için saç bakım ürünlerinde kullanılır.
 • Sodium Benzoate (Kimyasal bir koruyucudur)
 • Benzyl Salicylate (Benzil Salisilat parfüm katkı maddesidir.)
 • Hexyl Cinnamal (parfümler için aroma maddesidir.)
 • Linalool (Zambak kokusudur)
 • Kumarin (Aromatik organik bir kimyasal bileşendir.)
 • Limonen aroma vermesi için parfümde kullanılıyor.
 • Alpha-Isomethyl Ionone katkı maddesidir.
 • Citronellol (Sitronellol gül yağlarında bulunan bir bileşendir. )
 • CI 14720 Azorubin boyadır.
 • CI 19140 Tartrazin renk vermek için kullanılan bir maddedir.

İçinde saç şekillendirmeye yardımcı etken maddelerde bulunan elidor saç parfümü ile güzel kokan ve ışıltılı saçlara sahip olursunuz.

Saçlarınıza neden önem göstermelisiniz?

Güzel saçlar giydiğiniz kıyafetten takınıza kadar birçok şeyin olduğundan daha iyi görünmesini sağlar.  Özellikle sağlıklı saçlara sahipseniz göreceksiniz ki;  her yerde dikkat çeken unutulmaz biri haline gelmişsiniz. Birde mis gibi kokan saçlar odak noktası olmanıza olanak sağlayacaktır.  Elidor saç parfümü ile istediğinizi alırsınız. 

Saç ve deri bize sağlığımızın durumu ile ilgili tüyolar verir.  Örneğin saçlarınız çok çabuk kırılmaya başladı ve aşırı dökülme varsa muhtemelen kan değerleriniz düşmüştür.  Yâda vitaminsel eksiklikler söz konusudur.  Saç ve derinizdeki değişikliklerde genel bir sağlık taraması yapmanız iyi olur.  Dışarıdan beslenen saçlar elbette adım adım kendini toparlar ancak içerden bir sorun söz konusu ise istediğiniz kadar dışarıdan bakım yapın fark etmez. Saçlarınız toparlanmayacaktır. 

Saç ve derinizin verdiği mesajları dikkate alın ve saçlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Bunun için birçok bakım yağı ve Elidor gibi markaların hazırladığı saç bakım kürleri mevcut. Elidor saç şampuanı, Elidor saç bakım kremi ve elidor saç parfümünü bir arada kullanmanız kısa sürede saç sağlığınızı yerine getirecektir.

Saç tipinize uygun saç bakım kürlerine markanın web adresinden ulaşabilirsiniz.

Elidor Saç Parfümü ve Elidor Hakkında

Elidor saçlarınıza en iyi çözüm önerileri ile gelen markalardan biridir.  Yıllar içerisinde kendini geliştirmiş ve ihtiyaca yönelik yenilikler ile sektöründe yer edinmiştir. 

Dünyaya bir kez gelindiğini ve bunu n için kendimizi sevmemiz ve iyi bakmamız gerektiği üzerinde duran misyonu saçı korumak ve onarmak üzerinedir.  En yeni ürünlerinden biride güzel kokan saçlar sloganı ile elidor saç parfümüdür. 

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

 1. Banu dedi ki:

  Bazı şampuanların kokusu saçta uzun süre maalesef kalmıyor, ancak bana göre elidor öyle değil. Sürekli olarak sigara içilen bir ortamda olsam bile saçlarım mis gibi şampuan kokuyor. Bunun sebebi sanırım bir de şampuanın yanında elidor saç parfümü kullanmam. Gerçekten çok ise yarıyor. Saçlarınız nemliyken kullanın ardından kurutun.