Eda Sakız Kimdir?

17.03.2021
583
Eda Sakız Kimdir?
Modelistlik Kursu

Eda Sakız, son dönemlerde sosyal medyada ön plana çıkmayı başaran isimler arasında yer almaktadır. Özellikle Tiktok platformunda tanınan Eda, hemen hemen her sosyal medya platformunu aktif bir şekilde kullanır hale gelmiştir.

Eda Sakız Kaç Yaşında?

Eda Sakız 1998 yılında Kütahya’da dünyaya gelmiştir. 24 yaşında olan Eda, aslan burcudur. Aslen Mersinli olan Eda, Antalya’da uzun bir süre yaşamıştır. Günümüzde ise İstanbul’da yaşamını sürdürmektedir.

Eda Sakız Ne İş Yapıyor?

Eda Sakız Ne İş Yapıyor?

Eda Sakız, lise mezunudur. Lise döneminde ailesine destek olabilmek için otelde çalışan Sakız, liseyi bitirdikten sonra çalışma hayatına devam etmiştir. Ancak üniversite okumanın ciddi bir masraf olduğunu belirten Eda, maddi sıkıntılar nedeniyle üniversite eğitimi almamıştır. Günümüzde kazandığı parayı üniversite okumak için kullanacağını belirten Eda, 2021 ya da 2022 yılında yapılacak olan üniversite sınavına katılmak istediğini söylemiştir. Profesyonel olarak herhangi bir meslek icra etmeyen Eda, sosyal medya fenomenidir. Ayrıca “Son Kere Dinle” adlı tekli çalışmasını piyasaya sürmüştür. Sosyal medya, Eda için bir meslek haline gelmiştir.

Eda Sakız Tiktok

Eda, Tiktok platformunda kısa bir süre içerisinde ciddi bir kitleye erişmeyi başarmıştır. Sevecen tavırları, güzelliği, samimiyeti ve içerikleri sayesinde başarılı olan Eda, dans ve eğlence ağırlıklı videolar çekmektedir. Tiktok üzerinde 3,9 milyon takipçiye ulaşan Eda, bu platformun en gözde isimlerinden biridir. Toplam beğeni sayısı ise 269 milyonun üzerindedir.

Eda Sakız Instagram

Eda, aktif bir Instagram kullanıcısıdır. edasakiz33 kullanıcı adıyla açtığı sosyal medya hesabında 900binin üzerinde takipçisi bulunan Eda Yıldız, bu platformda genellikle kendi fotoğraflarını paylaşmaktadır. Diğer Tiktok fenomenlerinden farklı olarak neredeyse hiç Tiktok videolarını Instagram’a atmayan Eda Yıldız, bu sayede Instagram kullanıcılarına da hitap edebilmektedir. Story kısmını da aktif bir şekilde kullanan Eda, günlük hayatını paylaşmakta ve şarkılar söylemektedir.

Eda Sakız Youtube
Eda Sakız Youtube

Eda Sakız Youtube

Eda, Youtube hesabını 8 aydır aktif olarak kullanmaktadır. 2020 yılının Haziran ayında paylaştığı ilk videodan sonra düzenli olarak içerik yüklemesi yapan Eda, bu platformda da başarı elde etmiştir. Sakız’ın Youtube platformunda 435bin abonesi bulunmaktadır. Eğlenceli yarışmalar, vloglar, meydan okumalar gibi çeşitli kategorilerde video üreten Eda, “Son Kere Dinle” adlı şarkısını da Youtube kanalında paylaşmıştır. Güncel olarak Eda Youtube kanalının izlenme sayısı 20 milyonun üzerindedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Eda Sakız Twitter

Eda, yakın zamanda Twitter kullanmaya başlamıştır. 2020 yılında açtığı Twitter hesabında da yüksek takipçi sayılarına erişen Eda, 45.1 bin kullanıcı tarafından takip edilmektedir. Sakız’ın Twitter hesabı sadece Sakız’ın o anki duygu ve düşünceleri üzerinedir. Yani herhangi bir reklam ya da duyuru yapmamaktadır.

Eda Sakız İfşa

Son zamanlarda internet üzerinde en çok araştırılan konulardan bir tanesi de Eda Sakız ifşa olmaktadır. Eda, zaman zaman farklı insanlar ile tartışma yaşamış ve olaylar büyümüştür. Bir kullanıcının yaydığı bilgiler üzerine pek çok insan ile arası bozulan Eda, olayları açıklamak adına Tiktok platformu üzerinden yayın açmış ve olayı tek seferde anlatıp kapatmıştır. Ancak ifşalar ile ilgili pek çok haber yapılmış, ses kayıtları ifşalanmış hatta kimin yaydığı belirlenmemiş olsa da bazı istenmeyen görüntüler ortaya çıkmıştır. Sakız’ın takipçileri, bu zorlu günlerde Eda’nın yanında olarak destek vermiştir. Günümüzde ise daha sakin ve yakın arkadaş çevresiyle görüşen Eda, bu olayları kapatmıştır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz Ezgizem Kimdir? (Ezgi Gizem Akdoğan) adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.