E Vitamini ile Cilt Bakımı Maskesi

18.09.2019
746
E Vitamini ile Cilt Bakımı Maskesi
Modelistlik Kursu

Cildin sağlıklı ve güzel olması için bayanların düzenli olarak yapması gerekenler bulunmaktadır. Her insanın cildi hassas olup bakıma muhtaç olur iken gerekli vitamin ve mineralleri alamadığı zaman çabuk sarkacak ve hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkartır iken aynı zamanda erken yaşlanmaya neden olacaktır. Yaşlanma belirtilerini önlemek için E vitamini ile cilt bakımı uygulayacağız.

Peki cilt bakımı nasıl olmalıdır, hangi maskeler kullanılmalıdır ve cildin en çok ihtiyaç duyduğu vitamin hangisidir bunları inceleyelim.

E Vitamini ile Cilt Bakımı
E Vitamini ile Cilt Bakımı

E Vitamini ile Cilt Bakımı

Cilt bakımı hassaslıkla ve düzen içerisinde yapılması gereken uygulamalar arasında yer alır iken bir cildin en çok ihtiyaç duyduğu vitamin ise E vitaminidir. E vitamini ile cilt bakımı yapmak için, evde kolaylık ile hazırlayacağınız maskeyi düzenli olarak kullandığınızda daha güzel bir cildinizin olduğunu fark edeceksiniz. İsterseniz maskeyi sizlere sunmadan önce E vitaminin cilt için faydalarından kısaca bahsedelim.

E Vitamini Cilde Faydaları
E Vitamini Cilde Faydaları

E Vitaminin Cilt İçin Faydaları

Kırışıklıklar; Özellikle bayanlarda yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz bölgesi başta olmak üzere tüm ciltte kırışıklıklar meydana gelmeye başlamaktadır. Güzelliğinize gölge düşürecek olan cilt kırışıklarından kurtulmak ve cildin erken yaşlanmasını önlemek için ise yeterince E vitamini almalısınız.

E vitamin içerisinde üretilmekte olan kolajen cildin daha esnek olmasını sağlar iken kırışıkları geciktirmede en etkili ve doğal maddedir.

Gece Bakımı; Gün içerisinde güneş ışınları cilde önemli zararlar vermektedir. Güneş ışınları ile birlikte kötü hava şartları ve çevre faktörleri de düşünüldüğünde oldukça yıpranan cildin çok hızlı bir şekilde kendine gelmesi gerekmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Cildiniz için her gece yatmadan önce E vitamini içerisine bir maske uygulamanız gün içerisindeki tüm olumsuzlukları hızlı bir şekilde cildinizden uzaklaştırarak sağlıklı kalmasını sağlayacak.

Yara İzleri; Cildinizde olabilecek her türlü yara izine E vitamini çözüm bulacak. E vitamini cildinizdeki yanık, kesik ya da ameliyat nedeni ile kalan yara izlerini tamamen geçirmese de acınızı hafifletecek ve izlerin zaman içerisinde kaybolmasını sağlayacak.

E Vitaminli Cilt Bakım Maskesi

Malzemeler

1 çorba kaşığı tatlı badem yağı

1 çorba kaşığı jojoba yağı

1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı

2 kapsül E vitamini yağı

Hazırlanışı

E vitaminli cilt bakım maskesi için hazırladığımız tüm malzemeleri cam bir şişe içerisinde birleştiriyor ve karıştırıyoruz. Daha sonra küvetinizi ışık su ile dolduruyor ve hazırladığımız karışımdan sadece 2 kaşık ekliyoruz. Bu şekilde suda banyo olup çıktıktan sonra nemlendirici krem ile tüm cildimizi kremliyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

  1. betül dedi ki:

    E vitamini içeren besinleri tüketerek de cilde olan faydasını sağlayabiliriz. Ama tabi maske olarak E vitaminden yararlanmak çok daha yararlı olur diye düşünüyorum. Badem yağının çok faydalı olduğunu biliyorum maske malzemelerinin içinde olması da beni cezp etti açıkçası. Çok merak ettiğim bir maske oldu vallahi evde mutlaka deneyeceğim.