Reklamlar
Sağlık

Dropolev Şurup Nedir? Dropolev Şurup Ne İşe Yarar?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Dropolev şurup genel olarak çeşitli türdeki alerjiler için kullanılan bir ilaçtır. Bu yazımızda Dropolev şurup fiyatı, Dropolev şurup ne için kullanılır, Dropolev şurup kullanıcı yorumları nelerdir, Dropolev şurup kullanmadan önce bilinmesi gerekenler nelerdir, Dropolev şurup kimler kullanabilir, Dropolev şurup nasıl kullanılır ve Dropolev şurup yan etkileri nelerdir gibi sorulara cevap bulacağız.

Dropolev Şurup Fiyatı

Bu şurubun 2023 güncel fiyatı 73.29 TL’dir.

Dropolev Şurup Ne İçin Kullanılır?

Reklamlar

Dropolev şurup, doğal kimyasal histaminin vücuttaki etkilerini azaltan bir antihistamindir. Histamin hapşırma, kaşıntı, sulu gözler ve burun akıntısı semptomları üretebilir ve temelde alerjidir. Dropolov şurup genel olarak alerjiler, soğuk algınlığı veya gripten kaynaklanan burun akıntısı, hapşırma, kaşıntı, alerjiden dolayı oluşan kuru öksürük, geniz akıntısı ve sulu gözlerin tedavisinde kullanılır. Dropolov şurup, bu ilaç kılavuzunda listelenmemiş amaçlar için de kullanılabilir.

Solunum hastalıkları, karın ve pelvik organ hastalıkları, kemikler, eklemler, deri, septisemi dahil olmak üzere siprofloksasine duyarlı mikroorganizmaların neden olduğu enfeksiyöz-inflamatuar hastalıklar, KBB organlarının ciddi enfeksiyonları gibi hastalıkları tedavi etmek için bu ilaç kullanılır. Ameliyat sonrası enfeksiyonların tedavisi, bağışıklığı azalmış hastalarda enfeksiyonların önlenmesi ve tedavisi için de kullanılabilir.

Reklamlar

Dropolev Şurup Kullanıcı Yorumları

“öksürük tedavisi için kullanılan bir tür şurup. pembe renkte ve tadı güzel kanımca.”

“alerjiye bağlı oksuruge iyi geliyor ama bu bir tavsiye değildir. siz yine de doktora gidin.

Dropolev Şurup Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler
Dropolev Şurup Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Dropolev Şurup Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

  • Dropolev şurup alırken alkol almaktan kaçının. Alkol yan etki riskini artırır.
  • Dropolev şurubun etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa bu ilacı kesinlikle kullanmayın.
  • Normalde bu ilacın çalışması otuz dakika ila bir saat sürer.
  • Yaygın yan etkiler arasında hasta hissetme (bulantı), uykulu veya baş dönmesi yer alır. Ayrıca konsantre olmakta zorluk, ağız kuruluğu, baş ağrısı veya bulanık görme olabilir.
  • Hamile ve emziren kadınlar bu şurubu mutlaka doktor kontrolünde kullanmalıdır.

Dropolev Şurup Kimler Kullanabilir mi?

Dropolev şurup çoğu yetişkin ve bir yaş ve üzeri çocuklar tarafından alınabilir. Bir ila on iki aylık çocuklar, yalnızca bir doktor tarafından reçete edilirse Dropolev şurup almalıdır.

Dropolev şurup bazı insanlar için uygun değildir. Geçmişte Dropolev şurup veya diğer ilaçlara alerji yaşadıysanız, primer açı kapanması glokomu adı verilen bir göz probleminiz varsa, mesaneninizde işeme veya boşaltma sorunları varsa, sizi nöbet riskine sokan epilepsi veya başka bir sağlık sorununuz varsa veya laktoz veya sakaroz gibi bazı şekerlere karşı intoleransınız varsa, doktorunuza veya eczacınıza söyleyin.  

Dropolev Şurup Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun önerdiği şekilde Dropolev şurup kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.

Dropolev şurup yemekle birlikte veya yemeksiz alınabilir.

Bir doz Dropolev şurup almayı kaçırdıysanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozunuzun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda iki doz almayınız. Dropolev şurubun nasıl kullanılacağıyla ilgili sorularınızı sağlık uzmanınıza veya doktorunuza sorun.

Dropolev Şurup Yan Etkileri

Kabızlık, ishal, baş dönmesi, uyuşukluk, ağız, burun veya boğaz kuruluğu, uyarılabilirlik, baş ağrısı, iştah kaybı, mide bulantısı, sinirlilik veya kaygı, uyku problemi, mide rahatsızlığı, kusma ve zayıflık gibi en yaygın yan etkilerden herhangi birisi devam ederse veya rahatsız edici hale gelirse doktorunuza danışın.

Bu ilacın etken maddesine ya da yardımcı maddelerine karşı oluşan şiddetli alerjik reaksiyonlar (döküntü, kurdeşen, nefes almada zorluk, göğüste sıkışma, ağız, yüz, dudaklar veya dilin şişmesi), idrar yapma zorluğu veya idrar yapamama, hızlı veya düzensiz kalp atışı, halüsinasyonlar, nöbetler, şiddetli baş dönmesi, baş dönmesi veya baş ağrısı, titreme, uyku problemi, görme değişiklikleri gibi yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse hemen tıbbi yardım alın.

Dropolev Şurup Çocuklarda kullanılabilir mi?

Dropolev Şurup Çocuklarda kullanılabilir mi?

12 yaşından küçük çocuklarda Dropolev Şurup kullanımı önerilmemektedir.

Dropolev Şurup yiyecek ve içeceklerle birlikte kullanılabilir mi?

Dropolev Şurubun yiyecek ve içeceklerle kullanımına ilişkin yeterli bilgi bulunmamakta olup, Dropolev Şurubun alkolle birlikte tüketilmemesi gerektiği bilinmektedir.

Ayrıca bakınız: Antepsin Şurup Ne İşe Yarar?

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu