Berkay Berksun Kimdir?

01.03.2021
430
Berkay Berksun Kimdir?
Modelistlik Kursu

Berkay Berksun, hem Twitch hem de Youtube platformlarına içerik üreten yayıncılardan biridir. 1997 yılında Adana’da doğan Berkay, İstanbul’da yaşamaktadır. Beykent Üniversitesi’nde Bilgisayar mühendisliği bölümünde eğitimini sürdüren Berkay, oyun severlerin en çok tercih ettiği League Of Legends oyunundan hoşlanmakta ve bu oyuna odaklı içerikler üretmektedir.

Berkay Berksun Twitch

Berkay Berksun Twitch

Berkay Berksun, oyun videoları izlemeyi ve oynamayı sevdiğini belirtmiştir. Bu sevgisinden yola çıkarak açtığı Twitch kanalı ile LOL sevenlere hitap etmeyi başarmıştır. Düzenli olarak yayın açan ve yayınlarında League Of Legends oyununu oynayan Berksun, Twitch üzerinde 48 bin takipçiye sahiptir. Berkay, Twitch kanalını kurallar çerçevesinde yönetmekte ve her izleyicinin eşit olmasını ön planda tutmaktadır.
Berkay’ın Twitch hesabında belirlediği bazı kurallar şu şekildedir:
·        Siyasi görüş, dil, ırk, din gibi hassas konular üzerinden iğneleyici kelimeler kullanmak yasaktır.
·        Yayını izleyenlere veya yayıncıya hakaret etmek yasaktır.
·        Modları sürekli olarak rahatsız etmek yasaktır.
·        Chat akışında küfür içeren paylaşımlar yapmak yasaktır.
Yukarıda belirtilen kurallar sayesinde hem Berkay hem de izleyicileri oldukça seviyeli bir şekilde sohbet edebilmektedir. Discord kanalına da sahip olan Berkay, izleyicileri ile sohbet edip oyun oynayabilmektedir.

Berkay Berksun Youtube

Berkay Berksun, Youtube için de içerikler üretmektedir. League Of Legends odaklı videolar paylaşan Berksun, genellikle bu oyun hakkında bilgilendirme videoları çekmektedir. 3. sezonda LOL oynamaya başlayan yayıncı, 5. sezondan itibaren Challenger olmuştur. Bu sayede Türkiye’de oldukça başarılı bir League Of Legends oyuncusudur.

Berkay, Youtube kanalında 18,5 bin aboneye sahiptir. Uzun süredir Youtube platformunda içerik üreten Berksun, kimi zaman yayındaki kesitlerini paylaşmakta kimi zaman ise Youtube için ayrı videolar çekmektedir. Berkay, Youtube kanalını 2016 tarihinden beri kullanmaktadır.

Berkay Berksun
Berkay Berksun

Berkay Berksun Instagram

Berkay, Instagram üzerinde 5,1 bin takipçiye sahiptir. Instagram hesabını aktif olarak kullanmakta ve ağırlıklı olarak kendi fotoğraflarına yer vermektedir. Hikâye paylaşımlarında yayın bilgilerini, gündelik hayatını ve duyuruları paylaşmaktadır. Berkay, uzun zamandır Instagram kullanmaktadır.

Berkay Berksun Ne İş Yapıyor?

Berkay, yayıncılık yapmaktadır. Yayıncılık dışında yaptığı bir meslek bulunmamaktadır. Zira bilgisayar mühendisliği üzerine aldığı yükseköğrenim devam etmektedir. İleride bilgisayar mühendisliği odaklı bir meslek sahibi olmak istediğini belirten Berkay, Youtube ve Twitch platformlarındaki gidişata göre, bu doğrultuda bir kariyer çizebileceğinin de mesajını vermiştir. Günümüzde aktif olarak yayınlar açmaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Twitch kanalı

Youtube kanalı

Instagram Hesabı

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Bunun yanı sıra, Aysu Kaya (RAQUEL) Kimdir? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.