Reklamlar
Magazin

Ayça Özefe Kimdir?

Reklamlar

Ayça Özefe, hem Youtube hem de Twitch üzerinden aktif paylaşımlar yapmaktadır. 4 Nisan 2001 tarihinde Eskişehir’de doğmuştur. Aslen Eskişehirli olan Özefe, Ankara’da yaşamaktadır. Fen lisesi mezunu olan Ayça, ablasının tavsiyesi ile birlikte şarkıları yorumlayarak video çekmeye başlamıştır.

Özefe, ilk cover videosunu 2017 tarihinde paylaşmıştır. Youtube kullanmaya ve takipçileri ile güzel sesini paylaşmaya başlayan Ayça, Twitch platformunu da kullanmaya başlamış ve canlı yayında şarkılar söylemiştir. Şu anda ise aktif olarak hem Instagram hem de Youtube kullanmaktadır.

Ayça Özefe’nin Mesleği Ne?
Ayça Özefe’nin Mesleği Ne?

Ayça Özefe’nin Mesleği Ne?

Özefe, fen lisesinden mezun olmuştur. Üniversite eğitimi hala süren Özefe, Başken Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde okumaktadır. Küçük yaşlarda pilot olmak istediğini belirten Özefe, müzik alanında iyi bir kariyer yapmayı başarmıştır.

Günümüzde en çok müziğe zaman ayıran Ayça, bu alan dışında tıpta da kariyer yapmak istemektedir. Aktif olarak ise yayıncılık ve şarkıcılık yapmaktadır. Aynı zamanda Instagram fenomenidir.  

Reklamlar

Ayça Özefe Twitch

Ayça Özefe Twitch

Ayça Özefe, düzenli olarak Twitch yayınları yapmaktadır. Twitch yayınları sayesinde sevdikleri ile bir araya gelebilmektedir. Yaptığı yayınlar, oyunlardan ziyade sohbet ve şarkılardan oluşmaktadır. Nadir de olsa yayınlarında Gartic Phone adlı çizim ve tahmine dayalı bir oyun da oynamaktadır. Özefe’nin Twitch platformundaki takipçi sayısı 86,8 olmaktadır.
Twitch hesabı açmasının ana nedeni ise, Youtube platformundaki kemik kitlesi ile canlı yayınlarda buluşmaktı. Bu sayede Özefe sevenler, yayınlarda sohbet havasını yakalayabilmiştir. Twitch yayınlarında takipçilerinin istediği şarkıları da söyleyerek mini konserler vermektedir. Canlı yayın yapan Özefe, Youtube için de şarkılar söylemektedir.

Ayça Özefe Youtube

Youtube platformunda sevdiği şarkıların coverlarını yapmaktadır. 2017 yılında şarkı yorumlamaya başlayan Özefe’nin 342 bin Youtube abonesi bulunmaktadır. Youtube üzerinde paylaştığı videoların yanı sıra kendi şarkıları da mevcuttur. Ayça Özefe imzası taşıyan şarkılar şu şekildedir:

  • Yıkılmam asla
  • Zaman alır
  • Olmuyor bak
Ayça Özefe Sosyal Medya
Özefe Sosyal Medya

Ayça Özefe Sosyal Medya

Özefe, 160 bin takipçiye sahip olan Instagram hesabını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Pek çok yayıncının aksine sosyal medyayı daha kişisel fotoğrafları ile kullanan Ayça, zaman zaman yayınlar ve videolar ile alakalı duyurular gerçekleştirmektedir.

Twitter hesabını 2016 tarihinden beri kullanmaktadır. Paylaşımlarını duyurulardan ziyade kişisel düşünceleri üzerinden yapan Özefe’nin Twitter takipçi sayısı 4,5 bin takipçisi bulunmaktadır.   

Reklamlar

Youtube kanalı

Instagram hesabı

Twitch kanalı

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca, Batuhan Büyükakkan Kimdir? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. 

Reklamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu