Ataberk Korucu (TGenos) Kimdir?

26.02.2021
532
Ataberk Korucu (TGenos) Kimdir?
Modelistlik Kursu

Ataberk Korucu, Tgenos ismiyle Twitch platformunda yayın yapan yayıncılardan bir tanesidir. Aslen Adanalı olan Ataberk Korucu, Muğla Marmaris’te doğmuştur. Doğduğu tarihten beri Muğla’da yaşamaktadır. Bilgisayar oyunları ile içli dışlı olan TGenos lakaplı Korucu, 2004 yılında dünyaya gelmiştir. Kimi zaman sık, kimi zaman ise seyrek olarak Twitch yayınları yapan TGenos, yayın yapmaya başladığı tarihten bu yana binlerce kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.

Ataberk Korucu (TGenos) Twitch

Ataberk Korucu (TGenos) Twitch

Ataberk Korucu, teknoloji ve bilgisayar oyunları ile yakından ilgilendiğini belirtmektedir. Bu ilgisi sayesinde küçük yaşında yayıncılık yapmaya başlamış, oyunlarda gösterdiği başarısı ve hoş sohbetiyle başarılı olmuştur.
Twitch platformunda 41,2 bin takipçi sayısına ulaşan Ataberk Korucu, Twitch denilince ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olmayı istediğini belirtmiştir. Yaptığı yayınlar ile bu hayali pek de uzak gibi görünmeyen Alperen Korucu, oyunlarda kullandığı TGenos lakabını Twitch platformunda da kullanmaktadır. Samimi tavırları ile dikkatleri üzerine toplayan Korucu, kimi zaman aktif olarak kullanmaktadır.
Küçüklüğünden beri Twitch yayıncılarını severek takip ettiğini dile getiren Ataberk Korucu (TGenos), 3 senelik izleyici unvanını bırakarak yayınlar açmaya başlamıştır.

Ataberk Korucu (TGenos) Youtube

Ataberk Korucu, Twitch yayınlarının yanı sıra Youtube için de içerik üretmektedir. 3,55 bin aboneye sahip Youtube hesabında genellikle Twitch yayınlarındaki komik anları derleyip paylaşmaktadır. Ancak Ataberk Korucu, Youtube hesabını aktif olarak kullanmamaktadır.

Ataberk Korucu (TGenos) Instagram

Ataberk Korucu, 4 bin takipçili bir Instagram hesabına sahiptir. Instagram hesabında düzenli paylaşımlar yapmamaktadır. Ancak paylaşım yaptığı zaman bilgilendirme odaklıdır. Zira Ataberk Korucu’nun yalnızca kendi fotoğrafını paylaştığı 1 adet Instagram gönderisi bulunmaktadır. Diğer bir gönderisi ise yayındaki komik bir ana aittir.

Ataberk Korucu
Ataberk Korucu

Ataberk Korucu Ne İş Yapıyor?

Ataberk Korucu, 2004 doğumludur. Herhangi bir meslek icra etmeyen Korucu, eğitim hayatına devam etmektedir. Küçük yaşlarındayken sosyal medya platformlarında çok fazla vakit geçirmiştir. Bu sayede yaşıtlarından çok daha önce Twitch platformunu keşfetmiş ve sevilen yayıncıları takip etmiştir. Yayıncıların oynadığı oyunlardan ve hoş sohbetlerinden etkilenerek yayıncı olmaya karar vermiş ve bir Twitch hesabı açarak büyük bir kitleye hitap etmeye başlamıştır. Eğitiminden arta kalan zamanlarda oyun oynamakta ve yayın açmaktadır. Okuldan sonra boş vakitlerinde de Twitch yayıncılığı yaparak keyifli zaman geçirmekte ve yayın esnasında oyunlar oynamaktadır. Ancak yaptığı açıklamaya göre ileriki zamanlarda Twitch platformunda kariyere sahip olmak istediğini belirtmiştir.

Twitch kanalı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Yazımızı beğendiyseniz, Anna Deniz Şaylan (annadeniz) Kimdir? adlı yazımızı da okumanızı öneririz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.