Ali Biçim Kimdir? Kaç Yaşında?

16.08.2023
280
Ali Biçim Kimdir? Kaç Yaşında?
Modelistlik Kursu

Ali Biçim Kimdir? Kaç Yaşında? konusu hakkında yazdığımız makalemize hoş geldiniz. Eğlence dünyası, yaratıcılığın, mizahın ve yeteneklerin buluşma noktasıdır. Bu noktalardan biri de Türkiye’nin sevilen isimlerinden biri olan Ali Biçim’dir. 17 Nisan 1987 tarihinde Kocaeli İzmit’te dünyaya gelen Ali Biçim, genç yaşına rağmen kariyerine dair pek çok başarıya imza atmış bir isimdir.

Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nden mezun olan Ali Biçim, komedyenlik yeteneği ile öne çıksa da, sunuculuk, oyunculuk ve yazarlık gibi farklı alanlarda da kendini kanıtlamıştır. Eğlence anlayışını zenginleştiren ve gülümsemeleri peşinden sürükleyen bu yetenekli isim, kariyerine ilginç bir başlangıç yapmıştır.

2011 yılında, efsanevi sanatçı Michael Jackson’ın “Beat It” parçasından esinlenerek “Just Pide” adlı parodik bir şarkı kaydetmiş ve buna eğlenceli bir klip hazırlayarak YouTube platformunda paylaşmıştır. Aynı yıl içerisinde Yalın’ın “Ki Sen” adlı şarkısının parodi versiyonunu “Ellerim Nasırlı” başlığıyla seslendirmiş ve yine komik bir video klip ile YouTube’da izleyicilerle buluşmuştur. Bu dönemde, Okan Bayülgen ile birlikte TV8’de yayınlanan Disko Kralı programı için yazdığı skeçlerde yer alarak kendi mizahi yeteneğini bir adım öteye taşımıştır.

Ali Biçim Neler Yaptı?

2013 yılında “Baya İyi” adını taşıyan stand-up gösterisiyle sahneye çıkan Ali Biçim, başarılı performansı sayesinde turnelere katılmış ve izleyicileri kahkahalara boğmuştur. Aynı yıl içinde “Babam Sınıfta Kaldı” adlı dizide oyunculuk yeteneğini de sergilemeye başlamıştır.

2014 yılında “Ali Biçim Show” isimli gece şovu programıyla televizyon ekranlarında sunuculuk deneyimi yaşamıştır. Bu program, onun geniş kitlelerle buluşmasına olanak sağlamış ancak 13 bölümün ardından yayından kaldırılmıştır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Ali Biçim, 2017 yılında hayatını ve kariyerini anlattığı “Bu Ne Biçim Hikaye Böyle” isimli kitabı ile okurlarıyla buluşmuş ve eğlenceli hikayelerini paylaşmıştır. Aynı dönemde “Tam Kafadan Karavana” adlı televizyon projesinde de yer almıştır.

2019 yılında Ali Biçim, YouTube platformuna geri dönerek “Tam Kafadan” projesi kapsamında Mesut Can Tomay ile işbirliği yapmış ve kısa sürede 1 milyon takipçiye ulaşmıştır. Bu proje, onun dijital dünyada da ne kadar sevildiğini ve mizahi yeteneğini nasıl sürdürdüğünü kanıtlamıştır.

Ali Biçim, eğlence dünyasının dinamiklerini ustalıkla kullanarak izleyicilere unutulmaz anlar yaşatmış, gülümsemeleri hediye eden ve her geçen gün daha geniş bir hayran kitlesi edinen bir isimdir. Yetenekleriyle sınırları zorlamaya devam eden Ali Biçim, Türkiye’nin eğlence sahnesine renk katmaya devam edecek gibi görünüyor.

Ataberk Doğan Kimdir? konusu hakkında bilgi almak için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.