Şems Arslan Kimdir? Şems Arslan Biyografi

09.02.2022
263
Şems Arslan Kimdir? Şems Arslan Biyografi
Modelistlik Kursu

Şems Arslan kimdir, 1970 yılında Azerbaycan’ın Bakü kentinde dünyaya geldi. Annesi bir üniversitede akademisyen ve babası bir siyasetçidir. Şems Arslan ilköğretim ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1993 yılında Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi Hidrogeoloji-Petrol ve Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Kısa bir süre Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi Hidrogeoloji-Petrol ve Kimya Mühendisliği bölümünde akademisyen olarak görev yapan Şems Arslan, bu dönemde International Institute of Invention and Business akademisinde cilt bakımı, güzellik, epilasyon uzmanlığı gibi alanlarda çeşitli eğitimlere katılmış ve başarıyla eğitimini tamamlamıştır. 

Şems Arslan Instagram üzerinde çeşitli cilt bakımı ve saç bakımı tarifleri paylaşmaktadır. Aynı zamanda ünlü güzellik uzmanının kendisine ait ürünlerin satışa sunulduğu bir web sitesi bulunmaktadır.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]Güzellik Uzmanı Şems Arslan’ın tarifleri doğrultusunda hazırlanan diğer içerikleri de mutlaka inceleyin. Güzelliğinize katkı sağlayacak bu içeriklerin gözünüzden kaçmasını istemeyiz :)[/box]

[pt_view id=”87e0aedl47″]

şems arslan biyografi

Şems Arslan Kimdir Biyografi

1987 yılında Bakü’de ortaokul ve lise eğitimini tamamlayan Arslan, Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi Hidrogeoloji-Petrol ve Kimya Mühendisliği bölümünden 1993 yılında mezun olmuştur. 1987 yılında aynı üniversitede akademisyen olarak göreve başlamıştır. 1990 yılında Azerbaycan Devlet Yanacak Komitesinde Lahiye Teknoloji Enstitüsü’nde mühendis olarak çalışmaya başlamış ve iki yıl bu göreve devam etmiştir. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

1992 yılında 277 numaralı Bakü Lisesi’nde öğretmen olarak göreve başlamış ve üç yıl bu göreve devam etmiştir. 1996 yılında ise Türkiye’ye gelmiştir. 2000 yılında International Institute of Invention and Business akademisinde cilt bakımı, güzellik, epilasyon uzmanlığı gibi alanlarda eğitimlere katılmış ve sertifikalar almıştır. 2002 yılında cilt uzmanı olarak çalışmış ve dört yıl boyunca devam etmiştir.

2007 yılında İstanbul Bebek’te Ayurvedaf2 Plus Şirketi’ni kurmuştur. Şirket, güzellik, cilt bakımı ve saç bakımı gibi alanlarda halen hizmet vermektedir. 2007 yılında T.C Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Usta Öğretici Belgesi’ni almaya hak kazanmıştır.

2009 yılından beri çeşitli ulusal kanallarda, güzellik ve cilt bakımı üzerine programlara konuk olarak katılmaktadır. Ayrıca gazetelerde ve internet sitelerinde çeşitli yazılar yazmakta ve köşe yazarlığı yapmaktadır. 

Güzellik uzmanı Şems Aslan, Moskova ‘7 Adım Sağlık’ Şirketi’nin cilt bakım ürünlerinin resmi Türkiye distribütörüdür. Rusya ve Hindistan’dan getirdiği cilt bakım ürünlerini kendi internet sitesinden satışa sunmaktadır. İki çocuk annesi olan Şems Arslan, paylaştığı doğal güzellik formülleriyle milyonlarca insanın sevgisini kazanmıştır.

Şems Arslan Kaç Yaşında

Azerbaycan’ın Bakü şehrinde dünyaya gelen Şems Arslan 1970 yılında doğmuş olup şuan 52 yaşındadır.

şems arslan maske tarifleri

Şems Arslan Muayene Ücreti

Şems Arslan’ın muayene ücretleri ne yazık ki bilinmemektedir. Herhangi bir platformda bu konu hakkında bilgi yer almamaktadır.

Şems Arslan Makyajsız Hali

Güzellik ve Cilt Sağlığı Merkezi sahibi Şems Arslan’ın hiçbir sosyal mecra platformunda makyajsız fotoğraflarına rastlanmamaktadır. Çok merak edilen bu görüntü bir süre daha gizliliğini koruyacak gibi görünüyor. 

Şems Aslan Tariflerini Uygulayanlar

Ünlü güzellik uzmanının cilt bakım ve saç bakım tariflerini düzenli olarak uyguluyorum. Çatlaklar ve selülitler için verdiği tariflerin mucizevi olduğunu düşünüyorum. İnternet sitelerinde de pek çok kadın bu tariflerin çok işe yaradığını belirtiyor.
Şems Arslan kolajen maskesi, kırışıklıklar için maskesi, selülitler için maskesi, saç dökülmelerini önleyen maske gibi tarifleri bu dönemde çok popüler hale geldi. Özellikle bu tariflerini uygulayan kişiler tüm tariflerin şaşırtıcı sonuçlarından bahsediyor. Doğal ürünlerle hazırlanan bu tarifleri denemenizi mutlaka tavsiye ediyorum.

Şems Aslan Tarifleri

Şems Aslan Kırışıklık Kremi Tarifi

Şems Arslan’ın paylaştığı bu değerli tarif, tamamen doğal ve bitkisel malzemeler ile hazırlanıyor. Yoğun kırışıklıklar için aroma terapi maskesi adı verilen bu maske, cilde canlı, parlak ve genç bir görünüm kazandırıyor. Ayrıca ciltteki ince çizgi ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini tamamen yok ediyor. Fakat bu maskenin etkisini arttırmak için kolajen maskesiyle birlikte kullanmanızı öneriyorum.

500 gram suyu bir tencerede kaynatın. Daha sonra kaynar suya 1 yemek kaşığı jojoba yağı, 1 yemek kaşığı avokado yağı, 1 yemek kaşığı buğday özü yağı ve 1 yemek kaşığı keten tohumu yağını ekleyin. 

Cildinizdeki makyajı temizleyin. Daha sonra cildinizi su bazlı bir yüz temizleme ürünüyle yıkayın. Temiz bir havluyu, hazırladığınız bu solüsyona batırın ve temiz cildinizin üzerine koyun. 5 dakika havluyu yüzünüzde beklettikten sonra cildinize dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu işlemden hemen sonra bir buz küpü ile cildinize masaj yapmanız gerekir. Bu uygulamayı haftada 2 kez düzenli olarak uygulamanız yeterlidir. 

https://www.youtube.com/watch?v=NJ7aprViuo8&t=19s

Şems Arslan Kitap

Sağlığın Güzellikle Buluştuğu Adres adlı kitabı yazan Şems Aslan, bu kitapta cilt bakımı, güzellik, doğal kozmetik ürünler ve saç bakımına dair çok değerli ipuçlarını bizlerle paylaşıyor. Doğanın mucizevi bitkilerinden yararlanarak hazırladığı doğal reçeteleri paylaşan güzellik uzmanı, cilt sağlığı hakkında da bu kitapta çeşitli bilgiler veriyor.

şems arslan cilt bakımı

Şems Arslan Market

Ünlü güzellik uzmanının kendine ait bir web sitesi bulunmaktadır. Burada kendine ait olan doğal saç bakımı ve cilt bakımı ürünlerini satışa sunmaktadır. Şems Arslan dükkanı ise Bebek’te bulunmaktadır. Kendine ait güzellik merkezinde pek çok cilt bakım ve saç bakım uygulaması yapmaktadır.

Şems Arslan’ın kendi web sitesinde saç bakımı ve cilt bakımına dair pek çok doğal güzellik ürünü satılmaktadır. Saç bakımı kategorisinde doğal şampuanlar, saç kremleri, katranlı kükürtlü sabunlar, saç bakım kürleri, saç maskeleri ve dermaroller gibi cihazlar bulunmaktadır. 

Vücut bakım kategorisinde temizleme sütleri, vücut bakım losyonları ve ayak bakım setleri vardır. Cilt bakımı kategorisinde ise leke karşıtı kremler, akne ve sivilcelere karşı kremler, anti aging kremleri, cilt temizleme köpükleri ve cilt tonu dengeleyici tonikler gibi doğal ürünler yer almaktadır.

Saç bakım kategorisinde yer alan Güçlendi̇ri̇ci̇ Vi̇tami̇n Kompleksli̇ Dermaroller Öncesi̇ Ve Sonrası Saç Bakım Sıvısı saçları nemlendiriyor, onarıyor, hücreleri yeniliyor ve koruyor. Aşırı yıpranmış saçları iyileştiren bu vitamin bakım kompleksi özellikle dermaroller uygulaması öncesinde kullanılabilir.

 • Kerathermi̇a Güçlendi̇ri̇ci̇ Saç Maskesi̇ boyalı ve yıpranmış saçları onarmak için kullanılıyor. Saçlar için doğal keratin terapisidir. Kuru saçlara ve saç diplerine sürüp, 15 dakika bekletilmesi gerekiyor.
 • Ki̇ni̇n Onarıcı Saç Maskesi̇ ise saçı güçlendiriyor ve yeni saç çıkmasına imkan veriyor.
 • Mymue Saç Rengi̇ni̇ Koruyucu Saç Kremi̇, beyaz saç oluşumunu engelliyor. Haftada iki kez saç uçlarına uygulayıp 1 dakika beklemeniz yeterlidir.
 • Saç Dökülmesi̇ne Karşı Set ve Şi̇ddetli̇ Saç Dökülmesi̇ne Karşı Set’te yer alan ürünler saçlarınızı güçlü ve sağlıklı hale getiriyor. Saçlarınızın hacim kazanmasına yardımcı oluyor.
 • Orula Ki̇lli̇ Sabun ise saçlardaki fazla yağı ve sebumu yok ediyor. Ölü hücrelerden saçlarınızı arındırıyor.
 • Şems Arslan Dermaroller ise ciltteki ve saç derisini uyarıyor. Kan akışını hızlandırıyor ve cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlıyor.
 • Vücut bakımı kategorisinde yer alan Aloe Vera Gündüz Kremi̇ ciltte yoğun nemlendirme sağlıyor ve makyaj bazı olarak kullanılabiliyor.
 • Aloe Vera Temi̇zleme Sütü ise günlük cilt temizleme rutinini pratik hale getiriyor. Sabah ve akşam olmak üzere pamuk pedlere dökerek cildinizi temizleyebilirsiniz.
 • Ayak Bakım Kremi̇ ise tüm gün yorulan ayak ve bacakları tamamen nemlendiriyor ve rahatlatıyor. Her gün ayaklarınıza ve bacaklarınıza bu kremi masaj yapabilirsiniz.
 • Çatlakları Azaltmaya Yardımcı Set sabah ve akşamları cildi soğuk suyla ıslattıktan sonra uygulanıyor. Doğum ve kilo vermeye bağlı cilt çatlaklarını doğal bir şekilde tedavi ediyor.
 • Cilt bakım kategorisinde yer alan İnatçı Lekeler Koruma Seti̇, ciltteki koyu lekeleri ve güneş lekelerini yok ediyor. Cilt tonunun açılmasını, aydınlanmasını ve cilt tonunun dengelenmesini sağlıyor.
 • 4&1 Lavanta Toni̇k, cildi yatıştıran bir makyaj temizleme toniğidir.
 • Altın Işıltısı Toni̇k ise cilde parlak ve canlı bir görünüm kazandırır.
 • Badem Özlü Temi̇zleme Sütü yine cildinizi ve dekolte bölgesini temizleyen doğal bir kremdir.
 • Gül Ve İnci̇ İçeri̇kli̇ Yıkama Kremi̇ & Peeli̇ng cildi ölü derilerden arındırır, kurutmadan temizler ve nemlendirir.
 • Gül Ve İnci̇ İçeri̇kli̇ Yoğun Nemlendi̇ri̇ci̇ & Onarıcı Maske ise cildin pürüzsüz, aydınlık ve sıkı görünmesini sağlar.
 • Moomyo Güneş Kremi̇ ise 30 SPF içeriğiyle, cildi güneşe ve dış etkenlere karşı korur.
 • Kırlangıç Özlü Anti̇ Akne Yıkama Jeli̇, akneye eğilimli yağlı ciltleri temizler. Ciltteki fazla yağı alır ve parlamayı önler. Sivilceleri yok eder ve yeni sivilce oluşumunu engeller.
 • Kırlangıç Özlü Spot Control Krem, yüzdeki sivilce ve siyah noktaları yok eder.
 • Max Control Ci̇lt Tonunu Dengelemeye Ve Beyazlaştırmaya Yardımcı Yüz & Vücut Kremi̇ cilt lekelerini temizler. Cildin ve vücudun renginin aydınlık ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.
 • Max Control Göz Çevresi̇ Serumu ise yaşlanma karşıtıdır. Göz çevresindeki ince çizgileri ve kırışıklıkları yok eder.

Şems Arslan Kına Tarifi

İnternette sıkça araştırılan Şems Arslan’ın kına tarifini sizlerle paylaşıyoruz;

Malzemeler

 1. 1 tutam köknar kabuğu
 2. 1 tutam adaçayı
 3. 1 tutam ıhlamur çiçeği
 4. 1 bardak su
 5. 2 yemek kaşığı siyah demli çay
 6. 1 bardak süzülmemiş demli kahve
 7. Dilerseniz için bir miktar kına.

Nasıl yapılır?

1.5 su bardağı suda adaçayı ve köknar kabuğunu kaynatın ve süzün. Saçlarınızın siyah olmasını istiyorsanız, ceviz yaprağı ilave edebilirsiniz. Eğer röfle yaptırmayı düşünüyorsanız karışıma kına eklemeyin.

Şems Arslan Fondöten

Kendi internet sitesi üzerinden satış yapmakta olan Şems Tebrizi’nin, sitede güncel olarak 1 adet fondoteni bulunmaktadır. Tüm cilt tipleri ve tonları için uygun olduğu söylenilen fondotenin fiyatı ise 167,90 Tl’dir. 


Şems Aslan Bıldırcın Yumurtası Maskesi

Cilt uzmanı Şems Arslan bıldırcın yumurtası maskesi tarifi ile cildinizin gençleşmesini hedeflemektedir.

Malzemeler

 • 1 adet bıldırcın yumurtası
 • Limon suyu

Hazırlanışı

1 tane bıldırcın yumurtasını beyazından ayırın ve 1 damla limon suyu ile karıştırın. Bu karışımı sabah akşam cildinize sürebilirsiniz. Biraz bekledikten sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın.

Şems Aslan Botoks Etkili Maske

Şems Arslan’ın en çok ilgi gören tariflerinden olan Botoks etkili maske tarifini sizler için araştırdık. İşte mucizevi maskenin tarifi;

Malzemeler

 • 1 tatlı kaşığı chia tohumu
 • Yarım çay bardağı su
 • 1 tatlı kaşığı keten tohumu
 • Yarım çay bardağı ılık süt

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir kap içerisine alarak iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün. Yaklaşık 15-20 dakika bekledikten sonra yüzünüzü su ile yıkayın.

Şems Arslan Bikini Bölgesi Beyazlatma

Şems Arslan’ın bikini bölgesi kararmaları için verdiği bir tarif yoktur. Ancak cilt beyazlatmak için verdiği bir tarif bulunmaktadır. İşte o tarif;

Malzemeler

1 kilogram kuru fasulye

1 su bardağı patates nişastası

1 tatlı Kaşığı tuz

1 tane limon

4 Yemek kaşığı bal

Yapılışı 

Yukarıdaki malzemeleri birbirine karıştırıp düzenli olarak kullandığınızda cilt renginizin açıldığını göreceksiniz. Hazırlanan kuru fasulye sabunu yapılmadan önce kuru fasulye bir gün öncesinden suda bekletilir. Haşlanarak püre haline getirilir. İçerisine patates nişastası eklenerek karıştırılır. Daha sonra diğer malzemeler eklenir. Yoğrulun karışım küçük ceviz parçalarına ayrılarak güneşte kurutulur. Hazırlanan bu sabunlarla yüzünüzü sabah akşam yıkayabilirsiniz. Bir süre sonra yüzünüzün renginin beyazladığını göreceksiniz.

Şems Aslan Cilt Lekelerini Yok Eden Maske

Şems Arslan Cilt Lekelerini Yok Eden Maske

Şems Arslan Cilt Lekelerini Yok Eden Maske

Cilt lekelerini gidermek için domates maskesini öneren Şems Arslan’ın tarifi şu şekildedir;

1 domatesi rendeleyin ve bir kaseye alın. 4 küp şekeri içine ekleyin ve tamamen eritin. Kaymaklı ve tatlı yoğurttan 1 tatlı kaşığı kadar kasenin içine ekleyin. 1 yemek kaşığı hindistan cevizi tozu ekleyin. İsterseniz biraz da hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. 1 yemek kaşığı bebek pudrası ekleyin ve tüm malzemeleri iyice karıştırın. Koyu ve yoğun bir kıvamı olmalı. Eğer sıvı olursa biraz daha bebek pudrası ekleyebilirsiniz. 

lk önce cildinize buhar banyosu yapın. Ardından peeling yapın. Daha sonra, üçüncü aşamada bu maskeyi uygulayın. Bu maskeyi cildinize fırça yardımıyla uygulayın. Bu maskeyi hafif kuruyunca bir kez daha uygulayın. Hafif kuruyunca bir kat daha uygulayın. Yani toplam bu maskeyi 3 katman olarak sürmeniz gerekir. 30 dakika sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Nemlendiricinizi uygulayın. Bu maskeyi gece yatmadan önce uygulamalısınız. 

Bir diğer tarif ise maydanoz ile yapılmaktadır. Maydanoz suyu maskesi tarifi;

Yarım çay bardağı maydanoz suyu, yarım çay bardağı bal ve yarım çay bardağı limon suyu cam bir kase de karıştırın. Gazlı bezi, bu maskenin içine batırın ve yüzünüze tampon olarak uygulayın. Son olarak gazlı bezi tekrar maskeye batın ve yüzünüze koyun. 7 dakika bekleyin. Gazlı bezi, yüzünüzden alın. Maden suyu ile cildinizi yıkayın. Bu maskeyi haftada 4 kez düzenli olarak uygulamalısınız.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Büşra Pektaş hakkındaki tüm detayları ve sıkça sorulan soruları derlediğimiz diğer yazımıza göz attınız mı?

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.