Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Ürün İncelemesi

07.01.2020
614
Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Xiaomi yüz temizleme cihazı, ultrason teknolojisine sahip bir yüz temizleme aracıdır. Cildi derinlemesine temizleyen bu yüz temizleme cihazı, son teknolojik gelişmeler ile tasarlanmıştır. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından kullanılabilir. Son zamanlarda merak edilen Xiaomi yüz temizleme cihazı nedir, ne işe yarar, nasıl kullanır, özellikleri nelerdir. Merak ediyorsanız tüm soruların cevabı yazımızda…

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Ne İşe Yarar?

Xiaomi yüz temizleme cihazı, hem kadınlar hem de erkekler içindir. Fazla makyajı, kremi, yağları ve ciltteki sebumu giderir. Temiz cildin daha özgürce nefes alması nedeniyle saf cilt hem güzel hem de sağlıklıdır. Sağlıklı cilt ise erken yaşlanmaya daha az eğilimli olacaktır. Cildi derinlemesine temizleyen bu yüz temizleme cihazı ile yüz temizleme işlemi çok basittir ve 90 saniye sürer.

Titreşimlerden sorumlu Xiaomi In Face Sonic Clean içerisine yerleştirilen küçük motor Seiko tarafından üretilmiştir. Gövde ve 4,5 mm kalınlığındaki silikonlu fırça kılları FDA sertifikalıdır.

Yüz bölgesinin tam olarak temizlenmesi için ses dalgası teknolojisinin titreşimlerle birlikte kullanılmasına izin verilmiştir. Xiaomi, en iyi sonuçları almak için sadece 90 saniyenin yeterli olmasını sağlar. Yenilenmiş bir yüz iyi bir ruh hali sağlayacak, uzun bir çalışma gününün yorgunluğunu atmanıza yardımcı olacaktır.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Modelleri 

Bu cihazın iki farklı modeli vardır.

Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme ve Cilt Bakımı Masaj Cihazı

Xiaomi inFace Sonic yüz temizleme cihazı genel olarak hassas temiz alanlar, temiz alanlar ve derin temiz alanlar olmak üzere farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek üç temizlik bölgesine sahiptir. Daha kapsamlı temizlik yapabilen esnek fırça başlığı vardır. Kalın silikon fırça kılları hassas ve naziktir. Böylece cildinizi çizmez. 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Çift ses dalgası teknolojisi, yüzde derinlemesine temizlik yapmanızı sağlar. Üç blok yüz masajı modu, birden fazla yüz temizleme deneyimine izin verir. 90 saniyede cildinizdeki kir, yağ, makyaj kalıntıları, sebum ve ölü deriler arındırılır. IPX7 seviyesinde su geçirmez güvenlik, yeterince sağlıklı ve emniyetli bir cihaz sunar. Turuncu, gri, yeşil ve pembe renk seçenekleri vardır.

Xiaomi Jordan & Judy Sonic Yüz Temizleme Cihazı

Xiaomi Jordan & Judy Sonic yüz temizleme cihazı pembe, kırmızı ve mavi renk seçeneklerine sahiptir. Oldukça hafif ve taşınabilirdir. Bu mini elektrikli masaj fırçası, su geçirmez silikon fırçasıyla cildi nazikçe temizler. Cildin derin katmanlarına ulaşarak profesyonel bir cilt temizliği yapar. 

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Trendyol

Bu cihaz Trendyol internet sitesinde mevcuttur. Trendyol internet sitesinden satın alabilirsiniz.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Aliexpress

Bu cihaz Aliexpress internet sitesinde mevcuttur. Aliexpress internet sitesinden satın alabilirsiniz.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Kullanım Kılavuzu

Xiaomi yüz temizleme cihazı istikrarlı verimlilik sağlar. Ciltte derin ve ince temizlik yapar ve masaj özelliği cildi yatıştırır. Yüksek performanslı sonik motor, tungsten metal sarkaç, cilt basıncını düşürür. Çeşitli cilt gereksinimlerini karşılayan 3 temizlik masajı modu vardır. Tıbbi sınıf silikon kılları cildi çizmez ve cilde nazik davranır. 

Daha kapsamlı temizlik için esnek fırça başlığı vardır. Su geçirmezdir. Çok kolay bir şekilde kullanılabilir ve temizlenebilir. 90 saniyede cildi ölü hücrelerden, kirden, yağdan, makyaj kalıntılarından ve sebumdan arındırır.

Kalınlaştırılmış tasarımı ise daha güvenli ve daha sevimlidir. Kompakt ve hafiftir çok kolay bir şekilde taşınabilir. Ergonomik bir tasarıma sahiptir. Şarjı tam dolu olduğunda 3 aya kadar kullanılabilir.

Xiaomi Inface Yüz Temizleme Cihazı

Bu model, en çok tercih edilen yüz temizleme fırçalarından birisidir. Kullanımı oldukça kolaydır ve kolay bir şekilde taşınabilir.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Süslü Sözlük 

“yaklaşık 1 haftadır kullandığım yüz temizleme cihazı. gerçekten bayıldım. trendyoldan 185 liraya aldım. foreolar çok pahalı olduğu için ona müadil bir şey aradım. aliexpress’ten almak istemedim sonuçta cildime kullandığım bir şey. karşıma xiaomi çıkınca aldım. i̇yi ki de almışım. çok güzel yormadan temizliyor. burnunda siyah noktası çok fazla olan bir insanım ama bunu kullanmaya başladığımdan beri siyah noktalarımda ciddi oranda azalma oldu. üstelik bununla yüzümü yıkadıktan sonra makyaj yapınca makyaj çok güzel duruyor. başka bir girdi de bahsedildiği gibi elinizde bu olunca yüzünüzü temizlemeyi de ihmal etmiyorsunuz. i̇nsan sabırsızlanıyor. bozulsa ya kaybolsa mutlaka tekrar alırım. eğer yüz temizleme cihazı almak istiyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.”

“bugün edindiğim cilt temizleme cihazı. gönül isterdi ki foreo alalım ama maalesef fiyatı çok yüksek. muadil olabileceğini düşünerek satın aldım. trendyolda 185 tl fiyatı vardı. eski ve yeni versiyonları var. 3 kademe titreşim içeren eski, 5 kademeli olan ise yeni versiyon. ben de 5 kademeli olanın kırmızı rengi var. renkleri herhangi bir özellik taşımıyor, sadece görsel. üzerinde 3 farklı boyutta silikon kıllar var. en uçta ve kalın olan derinlemesine temizlik sağladığını en ince olanlar ise hassas temizlik sağladığını iddia ediyor. su geçirmez bir ürün. küçük bir kalıp sabun büyüklüğünde, büyüklüğü gayet ideal. hem kompakt hem de yüzün belli bir kısmını kaplıyor. kendine ait plastik koruma kabı da var ama ıslakken içine koymamak gerekiyor, seyahatler için hem koruyucu hem de valiz içinde cihazın yanlışlıkla açılmasını önlüyor. cilt temizleme ve masaj aleti olarak pazarlanıyor ama foreo gibi krem süren masaj yapan bir tarafı yok. zaten kullanma klavuzunda da öyle bir ibare yer almıyor. sadece yüz temizleme için işe yarıyor. i̇lk kullanımda bile pütürleri bir miktar götürdü. kan dolaşımını hızlandırıyor. titreşimi gerçekten kuvvetli. 3. kademede kullandım ama uzun vadede günlük kullanım için 1. kademe de yeterli olacaktır. normalden kuruya dönük cildim var. çok hassas ciltli değilim herhangi bit iritasyona sebep olmadı. bütçe varsa denemeye değer bir ürün olduğunu düşündüm. gerçekten elle yıkama ya da konjak süngere göre daha pürüzsüz bir sonuç elde ediyorsunuz.”

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Silikon fırçalı bir temizlik cihazını uzun süredir arıyordum. Bu cihaz çok kaliteli ve büyük paralar ödemeden alabilirsiniz. Çünkü büyük bir parayı bir temizlik cihazına harcamak istemedim.

Sonunda gerçekten yüksek kalitede bir cihaz bulduğumu söylemek beni çok heyecanlandırıyor. Bu benim Xiaomi’den ikinci ürünüm. Yüksek kaliteli cihazlar ürettiklerini biliyordum bu yüzden bu cihazı bulduğumda satın almaya karar vermem uzun sürmedi. Üstelik fiyatı oldukça uygun özellikle daha pahalı yüz temizleme cihazları ile karşılaştırdığınızda…

Ben pembe renkte aldım. Cihazın boyutu gerçekten mükemmel… Her yere taşıyabilir ve ayrıca sağlam bir taşıma çantasıyla birlikte geliyor oldukça seyahat dostu bir ürün olduğunu söyleyebilirim.

Kullanımı çok kolay ve minimalist tasarımı tek kelimeyle harika. Cihazı başlatan, hızı değiştiren ve aynı zamanda kapatan tek bir düğme var. Ergonomik tasarımıyla yüzünüzü, burnunuzun kenarlarını ve dudak bölgesini bile verimli bir şekilde temizliyor. Ölü derilerden cildinizi tam anlamıyla arındırıyor. Üstelik renkleri de gerçekten çok sevimli. 

Yüzünüzü biraz ıslatın. Xiaomi yüz temizleme cihazını ıslatın. Cihazın üzerine biraz yüz temizleme jelinden alın. Ardından cihazı, yüzünüzde gezdirin ve masaj yapın. Cihaz otomatik olarak durduğu zaman yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve nemlendirici uygulayın.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Kullanımı

Bu cihazın hassas temizleme alanı, genel temizleme alanı ve derin temizleme alanı gibi üç değişik alanı vardır. Cildinizin farklı ihtiyaçlarına ve farklı bölgelerine göre bu alanları kullanabilirsiniz.

Xiaomi yüz temizleme cihazını kullanmadan önce cildinize buhar banyosu yapabilirsiniz. Böylece gözenekler açılır ve daha kolay temizlenir. Cihazın ortasında bulunan tuşa basılı tutunca açılır. Bu düğmeye her bastığınızda cihazın titreşim seviyesi bir kademe artar. 

Cihazı ıslatın. Üzerine biraz yüz temizleme jeli alın. Daha sonra cihazı, yüzünüz üzerinde gezdirerek 90 saniye boyunca masaj yapın. Cihaz otomatik olarak duracaktır. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın. Son olarak yüzünüze nemlendirici krem uygulayarak işlemi tamamlayın.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Yorumları

“yaklaşık iki aydır kullandığım yüz temizleme cihazı. karma cilde sahibim ve ürünü kullanmaya başladığımdan beri cildimin yağlanma miktarında bir azalma gözlemledim. normal şartlar altında sabah kalktığımda cildimde yüksek miktarda yağlanma olurken; bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri yağlanma azaldı. ayrıca siyah noktaların fazlaca bulunduğu burun bölgesindeki gözeneklerde biraz sıkılaşma oldu.

ben yüz temizleyici olarak iyi kalitede katkısız sabun kullanıyorum, cilde ekstra kimyasal bir ürün yüklemesi yapmak istemiyorum. sonrasında ise bir nemlendirici uyguluyorum.

üründen çok memnun kaldım. şarjı yaklaşık iki saat dayanacak şekilde tasarlanmış ancak zaten günlük kullanım en fazla beş dakika kadar olduğu için şarj dayanma süresi en az iki-üç ay dayanıyor. ben henüz şarj etmedim ki eylül başında almıştım.”

“şöyle bir ön bilgi vereyim; hayatımda hiç fazla sivilcelenme sorunu yaşamadım, yüzümde aynı anda 3ten fazla sivilce de çıkmamıştır. o az sayıda sivilce ve yağlanma yüzünden de yıllar önce roaccutane kullandım ve sivilce sorunum tamamen ortadan kalktı.

1-2 ay kadar önce cildimi derinlemesine temizlemek amacıyla  pembe ve 3 kademeli olan cihazdan edindim. keşke edinmeseydim. bir süre sorunsuz bir şekilde kullandım. fakat son 2 haftadır hayatımda hiç olmadığı kadar çok sivilcem çıktı. i̇şin kötüsü, sivilcelerin bu cihaz yüzünden olduğunu anlayana kadar yüzümü derinlemesine temizlersem geçeceğini düşündüm ve böylece sivilceleri yüzümün iki yanına da yaydım. cihazı kullanmayı bırakınca sivilceler azaldı. pürüzlenmeyi, kapalı komedonları ve sivilce izlerini tamamen nasıl geçiririm bilmiyorum.

silikona karşı alerji mi yoksa cihazın bakteri tutmasından kaynaklı bir problem  mi emin değilim. fakat artık bu tarz ürünlerin hijyenik olmadığını düşünüyorum.”

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Renkleri 

Bu ürünün pembe, gri, yeşil ve sarı olmak üzere dört farklı rengi vardır.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Akakçe

Bu ürünü Akakçe üzerinden farklı sitelerden fiyat karşılaştırması yaparak en uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme Ve Masaj Cihazı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle cildinize buhar banyosu yapın. Ardından cildinizi biraz ıslatın. Cihazı ortadaki tuşa basarak çalıştırın ve cihazın üzerine biraz yüz temizleme jelinden yerleştirin. Daha sonra cihazla, cildinize istediğiniz ayarda masaj yapın. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın ve nemlendirici uygulamayı unutmayın.

Xiaomi Inface Sonic Yüz Temizleme Ve Masaj Cihazı Yorumları

“birkaç hafta önce 175 liraya satın aldığım ürün. trendyol indirimini beklemediğime bir miktar pişman olmadım değil fakat bu bahsi hızlıca kapatalım süslüler. zira içim kan ağlarsa konuşamam.

gelelim inface’e. bir kere ben aldıktan bir süre sonra yüzü uzun vadede yorar mı diye düşünüp durduğum için kullanımını haftada ikiye sabitledim. jelle de denedim jelsiz de denedim. jelsiz yani sadece nemli yüzüme uyguladığımda pek bir fark hissetmedim cildimde. ama yıkama jeliyle uyguladığımda yüzüm yumuşacık oldu. pütür pütür şeyleri götürdü diyemem, dokunduğumda elime geliyordu. fakat o yumuşaklık hissini kabul etmeliyim ki tek başına her zaman yıkama jelleri sağlamıyor. belki uzun süre kullandığımda ona da etkisi olur, bilemedim.

foreo ile de kıyaslayamıyorum çünkü foreo kullanmadım. fakat kişisel tahminim, foreo ile aşağı yukarı aynı işi yapıyordur. i̇kisi de tıbbi silikon, ikisi de sonik titreşim. arada dağlar kadar fiyat farkı. i̇kisini de kullanan süslüler, şimdi söz sizde.”

“yaklaşık 1 aydır kullanıyorum, bende inface’in son çıkan titreşimi 5 kademeli olan modeli var. bugün baktığımda yeni 2 model daha eklenmiş, foreo gibi serum yedirme kısımları da bulunuyor onlarda   buradan inceleyebilirsiniz. ben en başta foreo’nun luna play plus modelinden almayı düşünüyordum. fakat foreo hem pilli, hem titreşimi ayarlanmıyordu. üstelik 350 tl vermeye gerek duymuyorum. ben de alternatif olarak xiaomi’de karar kıldım, indirimden 158 tl’ye aldım. aliexpress’te 90 tl’ye de gördüm ama cilt bu yüzümüze sürüyoruz biraz tedirgin oldum o yüzden trendyol’dan aldım güvenilir bir satıcıdan. hepsiburada’da var inidirim oranına göre karşılaştırarak bakabilirsiniz. ürün kendi özel ambalajında geldi kullanma klavuzu ve garanti belgesiyle, saklamak için de ayrı kutusu var bu da harika seyahatler için. zaten teknolojik olarak telefonlarından vs. de olsun ileri bir marka xiaomi. o yüzden içim rahat. silikonu foreo gibi antibakteriyel malzemeden, bakteri üremiyor. kılları kalından inceye doğru ve yumuşak, foreo gibi cilt tipi olarak ayrılmıyor. dolayısıyla renk istediğinizi seçebilirsiniz. şarjı çok uzun gidiyor ben ilk aldığımda 2 saat takmıştım hala bitmedi. su geçirmiyor, genelde duşta kullanmayı daha çok seviyorum. pürüzsüz bir doku oluyor cildimde kullandıktan sonra en çok o hissi seviyorum. peeling, maske ve ipek kese yapmayı bıraktım. ben günde 2 kez yerine, günde 1 kere ya da gün aşırı olarak kullanıyorum. cildimin ihtiyaç durumuna göre şekillendiriyorum. foreo’ya o kadar ücret vermeye hiç gerek yok, tamamen eş değer olduğunu düşünüyorum. serum yedirme kısmı olsun diyorsanız son çıkan 2 modeli de ben çok beğendim dizayn olarak da çok hoşlar.”

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Karşılaştırma

Diğer yüz temizleme cihazlarına oranla Xiaomi yüz temizleme cihazı performans açısından oldukça iyi. Foreo ve Miniso gibi yüz temizleme cihazlarından daha iyi ve derinlemesine cildi temizliyor. Cildi çizmeden ve yormadan temizlemesi ise ekstra güzel bir özelliğidir.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Kullananlar

“bende paraya kiyip foreo almaya niyetlenmisken ne kaybederim ya diyerek son modelini  2 ay once satin aldim trendyoldan. hatta 2 aydir hic sarj etmedim ilk gun disinda diyebilirim, ilk sarji da yaklasik 2 saat surdu. geldiginde kesin param bana batti, kica basa surulcek kadar cok paran var sanki kizim, yine aldin ama asla kullanmican, bunlar allah bilir orjinal degildir , kesin plastigi kokuyodur bakteri uretir vs diye yedim bitirdim kendimi kargo bana gelene kadar. sonuc muazzam! allaaam iyi ki de gisip o foreoya o parayi vermemisim. oncelikle ben usenmezsem ve acelem yoksa sabah aksam kullaniyorum. gozeneklerimin kuculmesine yardim etmedi cunku resmen son 3 aydir 3 yada 4 kere yuzume nemlendirici surdum diyebilirim  yada aurekli temizleyerek yattim uyudum da diyemem. ama son 5 aydir cildimde manasiz yaglanma vardi, kendi normalinden fazla olan. bu yaglanmayi ciddi ciddi azaltti, pek sivilce lekem yoktur ama izim vardir derin olmayan onlari hafifletti, cildimde tikir tikir minik butonlar vardi hic bakmiyorum diye onlarin hepsi bitti gitti. daha nolsun ki zaten yahu?! helali hos olsun benim minisime valla. bi arada da tartiyi giriyim girdi olarak bari.”

“trendyol üzerinden 165 tl ye edindiğim yüz temizleme aleti.

benim aldığım inface2 olan 5 kademeli modeli.

yüzde bıraktığı pürüzsüzlük hissi harika, kan dolaşımını hızlandırdığını hissedebiliyorsunuz. kullandığım günden bu yana sivilcelerimde azalma, gözeneklerimde küçülme gözlemledim, cildimde renk eşitliği sağladı. ilk kademesiyle peeling yapıyorum, dördüncü kademesiyle temizleme işlemi yapıyorum. beşinci kademesi bir bölgede maksimum durmanız gereken süre bitince cihazı durduruyor, bu sebeple pek kullanmıyorum. kollarımdaki pütürler için de haftada bir masaj niyetine üzerinden geçiyorum. vaktim varsa nemlendiricimi de bununla masaj yaparak uyguluyorum.ben 165 liraya aldığım için her alanda kullanmaya ve cihazın hakkını vermeye çalışıyorum, eminim ki foreo alsam verdiğim paranın hakkını almak için kek bile çırpmayı denerdim.”

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Fiyatları

Bu cihazın fiyatları 160 ile 170 lira arasında değişir. 

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Özellikleri 

Cihaz 80 x 53 x 30,4 mm ölçülerinde ve 83 gram ağırlığındadır. Su geçirmez, IPX7 sertifikalıdır.  Pembe, gri, turuncu ve yeşil olmak üzere dört renkte mevcuttur. Batarya kapasitesi 300mAh. Kit içerisinde bulunan kablolar kullanılarak şarj edilir ve Xiaomi InFace Sonic Clean ürünü taşımak amacıyla şeffaf bir kutuda gelir.

Üç Temizleme Modu

Bu cihazın üç farklı modu vardır. Birincisi hassas cilt temizleme modudur ve hassas ciltler için hassas, hafif titreşim frekansı ile cilt temizliği yapar. İkincisi, tüm cilt tipleri için ve hassas ciltler için uygundur, cilt dostu orta frekans ile cilt temizliği yapar. Üçüncüsü yağlı cilt temizleme modudur. Yağlı ciltler için uygun, yüksek frekanslı titreşim ile cilt temizliği yapar. Farklı gereksinimlerinize mükemmel şekilde cevap verir.

Konforlu Derin Temizlik

Kalın silikon, narin ve yumuşak sound çift ses dalgası teknolojisi ve daha derin bir temizlik yapabilen esnek fırça kafası sayesinde bu cihaz cildin en derin katmanlarına ulaşır ve derinlemesine temizler.

Çift Ultrasonik Titreşim

Cildinize diğer fırçalardan daha yumuşak davranır. Kiri, ölü cildi, yağı, makyaj kalıntılarını ve siyah noktaları gidermek için nazik temizliği sağlamak ve gözeneklerin derinliklerine girmek için dakikada 2600-4500 darbe uygular. Yüzdeki yumuşak hareket nedeniyle hassas ciltler için iyi bir seçimdir. 0-15 derece eğimli fırça tasarımı, günlük makyajın çıkarılması için daha uygundur.

Kompakt ve Taşınabilir

8 x 5.3 x 3.04cm boyutları vardır. Hafif ve taşıması kolaydır. Su geçirmez tam gövde, hem ev hem de seyahat için en iyi seçimdir.

Ipx7 Su Geçirmez Teknoloji

90 saniyelik temizlik zamanlaması vardır. Suya dayanıklı tasarım yüz temizleme cihazının duşta çalışmasını sağlar. Kendi evinizde ve seyahat ederken spa kalitesinde yüz bakımının tadını çıkarabilirsiniz.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Çalışır?

Cihazın ortadaki tuşuna uzun süre basılı tuttuğunuzda çalışmaya başlar. İlk açtığınızda zayıf kademede çalışır. Bu tuşa bir kez daha basarsanız orta kademeye ve sonra bir kez daha basarsanız güçlü kademeye geçirirsiniz. Cihaz belirli bir süre sonra kendi kendine kapanır.

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Şarj Edilir?

Bu cihazın kutusundan çıkan kabloyu prize takarak şarj edebilirsiniz.

YORUMLAR

  1. ceren dedi ki:

    Çinli Xiaomi’nin akıllı telefonlardan sonra cilt bakım ürünleri de dikkatimi çekmişti. Aliexpress’ten Xiaomi’nin yüz temizleme cihazını aldım merak ettiğim için. Uygun fiyata satın alabilirsiniz. Uygulama olarak oldukça basit, ancak bu yüz temizleme cihazını kullanmadan önce yüzünüze buhar banyosu yaptırın. Ardından bu cihazı kullanın çok daha fazla etkisini göreceksiniz.