SEO Uyumlu ve Hızlı WordPress Temaları

25.02.2019
214
SEO Uyumlu ve Hızlı WordPress Temaları
Modelistlik Kursu

Hızlı WordPress Temalar, WordPress İnternet siteniz için her şeyden önce temin etmeniz gereken ilk kriterdir. SEO puanı yüksek yani SEO uyumlu wordpress tema seçimi yapmak olmalıdır. Google, okunması kolay ve hızlı açılan internet sitelerine öncelik vermektedir. Bu yüzden yapı taşımız olan hızlı açılan wordpress tema seçimini nasıl yapmamız gerektiğine karar vereceğiz.

# SEO Uyumlu Temalar

seo puanı
Google.com Mobil Puanı %91 Masaüstü Puanı %100, Düşünün ki Google bile Mobil konusunda eksik durumda.

SEO Puanı yüksek WordPress Tema seçimi İnternet sitenizin temel taşıdır. Siteyi ilk açar açmaz yapacağınız şey en iyi wordpress tema seçimini yapmak olmalıdır. Çünkü tema seçimi İnternet sitenizin mimarisini direk etkileyecek. Peki hızlı wordpress tema seçtiğinizi nasıl anlayacaksınız?

WordPress Tema seçimi

Bunu direk bir örnek ile anlatayım daha doğru olsun. Diyelim bir tema seçtiniz, seçtiğiniz temayı bazı İnternet siteleri aracılığı ile test edebiliyorsunuz. Her bir sitenin temelde mantığı aynı olsa da size verecekleri raporlar ile doğru tema seçmenizde fayda sağlayacaktır.

Yukarıda verdiğim bağlantılar ile almak istediğiniz temayı mutlaka test edin. Görsel arayüzünün kuvvetli olması, site şablonunun her anlamda iyi olduğunu göstermez. Tema seçiminde görsellikten daha ziyade temiz kodlanmış olmasına ve hızlı açılmasına odaklanmalısınız.

İnternet sitenizin kapsamı ne olursa olsun, bütün İnternet sitelerinin %80-90 oranında hedeflediği Google ile uyumlu olan İnternet siteleri oluşturmaktır. Oluşturulan İnternet sitesi aracılığı ile de gelir elde etmektir. Bu yüzden SEO uyumlu tema seçiminizi doğru yapmanız sitenizin geleceğini direkt etkileyeceğinden sizin de başarınıza doğrudan etki edecektir.

hızlı wordpress temalar

Hızlı WordPress Temalar – Tema Seçimi

WordPressTR olarak sizin için 5 adet blog tema seçeceğiz. Bu temaların dışında kaliteli kodlanmış, görsel arayüzü kuvvetli ve SEO Puanı yüksek ve kendi sektörünüze uygun birçok alternatif wordpress tema olduğunu unutmayın.

1Geoit Tema Demo

 

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Öncelikle bu temaya neden öncelik verdiğimi açıklayayım. Bu tema Türk üreticiler tarafından kodlanmış bir temadır. Geoit WordPress Teması SEO puanı Mobil için 71 Masaüstü girişler için 92 puan almıştır.

2- MoneyFlow Tema Demo

2- MyThemeShop üreticisinin en çok satan tasarımlarından biri olan MoneyFlow WordPress Teması da yine SEO puanı yüksek olan ve hızlı açılan temalar arasındadır.

3- Safir Blog Tema Demo

Safir Blog WordPress teması SEO ve hız konusunda Google onayı almış kaliteli bir tasarıma ve puana sahiptir. Mobil puanı 85 Masaüstü puanı 96.

4- MyThemeShop – SteadyInCome Demo

MyThemeShop temaları Google dostu, seo puanı yüksek ve hızlı çalışması için tasarlanmıştır.

5- BirTema – Bir Tekno Teması Demo

Yukarıda belirttiğimiz temaların tamamı, wordpress ücretli temalar ve seo uyumlu temalardır. Gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Wordpres kurulumu işlemini tamamladınız, ücretli veya ücretsiz wordpress tema aldınız ve aktif ettiniz. Artık sitenize içerik eklemeden önce yapacağınız birkaç adımdan biri olan SEO eklentisi kaldı. Ücretsiz ve çok yetenekli bir eklenti olan Rank Math SEO Eklentisi Kurulum ve Ayarları başlıklı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.