Burçe Demirbağ Kimdir?

13.03.2021
332
Burçe Demirbağ Kimdir?
Modelistlik Kursu

Burçe Demirbağ, Twitch platformundan aşina olduğumuz isimlerden bir tanesidir. Uzun yıllar boyunca bilgisayara karşı ilgi besleyen ve oyunlar oynayan Demirbağ, kendisini Twitch platformuna adayarak canlı yayınlar yapmaya başlamıştır. Erkeklerin en sevdiği League of Legends oyununu oynayarak pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başaran Demirbağ, son zamanlarda ön plana çıkmayı başarmıştır.

Burçe Demirbağ Nereli?

“burce111” kullanıcı adıyla tanıdığımız Burçe, aslen Samsunludur. Ancak yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Burçe Demirbağ Kaç Yaşında?

Burçe, 1999 yılında dünyaya gelmiştir. Genç Twitch yıldızlarından biri olan Demirbağ, 21 yaşındadır.

Burçe Demirbağ Ne İş Yapıyor?

Burçe, yükseköğrenim hayatına devam etmektedir. Bu nedenle profesyonel anlamda bir meslek yapmamaktadır. Twitch platformu üzerinden düzenli olarak canlı yayınlar açtığı için meslek olarak Twitch yayıncılığı yapıyor diyebiliriz. Ancak kendisi, bu işi daha çok hobi olarak görmekte ve istediği kitleye erişene kadar küçük bir meslek olarak belirtmektedir.

Burçe Demirbağ Ne Okuyor?

Demirbağ, İstanbul’da eğitim almaktadır. Diş Protezi bölümünde okuduğunu söyleyen Demirbağ, okuduğu bölümden memnun olmadığını dile getirmiştir. Bu nedenle Twitch yayınlarına daha fazla ağırlık vermektedir.

Burçe Demirbağ Twitch

Burçe Demirbağ Twitch

Burçe, küçük yaşlarda oynamaya başladığı Star Doll oyunundan sonra çeşitli bilgisayar oyunlarına merak salmıştır. Oyun oynamaya küçük yaşta başlayan Demirbağ, sonrasında savaş oyunlarına da yönelmiştir. Twitch izleyicisi de olmasıyla birlikte, Twitch platformuna giriş yapmıştır.
Yayıncılık yapmaya başladığından beri kamera kullanmadan yalnızca ekran paylaşımı yaparak devam eden Burçe, ilk zamanlarda sisteminin çok iyi olmamasından kaynaklı bu kararı almıştır. Daha sonra ise LOL oynayan bir kızın kamerasız da izlenip izlenmeyeceğini ölçmek için kamerasız yayınlara devam etmiştir. Ancak belirttiğine göre ilerleyen zamanlarda kamera paylaşımı da yapacaktır.
Twitch üzerinde 31 binin üzerinde abonesi olan Burçe, bu platformda LOL başta olmak üzere çeşitli oyunlar oynamaktadır. LOL oyununun yanı sıra Valorant, Outlast The Forest gibi oyunlar da oynamaktadır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Burçe Demirbağ League Of Legends

Pek çok erkek oyun severin bağımlısı olduğu LOL oyununu başarılı bir şekilde oynayan Demirbağ, Twitch yayınlarında da genellikle LOL (League Of Legends) oynamaktadır. 4. sezonda LOL oynamaya başlayan Twitch yayıncısı, 5 ve 6. sezonlarda Elmas kademesine yükselmiştir. 7. sezona gelindiğinde ise Challenger unvanını kazanarak başarısını arttırmıştır. Üstelik profesyonel bir LOL takım oyuncusu olan Demirbağ, başarılı bir kariyer çizmiştir. Ancak takım oyunlarından yorulması ile birlikte profesyonel olarak oynadığı takımdan çıkarak Twitch platformunda eğlence amaçlı League of Legends oynamaya başlamıştır.

Burçe Demirbağ Discord

Burçe Demirbağ, kemik kitlesi ile sürekli etkileşimde kalmak adına Discord platformunda da aktiftir. 1.700 kişinin kayıt olduğu Discord kanalına giriş yaparak arkadaş edinebilmeniz ve oyun için takım arkadaşı bulabilirsiniz. Ayrıca Demirbağ ile oyun da oynayabilmeniz mümkündür.

Burçe Demirbağ Sosyal Medya Hesapları

Burçe, Instagram ve Twitter kullanmaktadır. https://www.instagram.com/burce.imp/  linkine tıklayarak Demirbağ’ın kullanmakta olduğu Instagram hesabını görüntüleyebilirsiniz. Instagram hesabını gizli olarak kullanmayı tercih eden Demirbağ, 6 bin takipçiye sahiptir.

Burçe Demirbağ Youtube

Burçe, yayın kesitlerini Youtube kanalından paylaşmaktadır. Ancak aktif olarak Youtube kullanmamaktadır. 2020 yılının Mayıs ayında açtığı Youtube kanalına bugüne kadar yalnızca 3 video yüklemiştir. Yüklediği videolar da yayınlardaki komik anlar ve oyun kesitlerinden oluşmaktadır. Demirbağ’ın yaklaşık 500 abonesi mevcuttur.

Ayrıca, Cioman (Cihan Emre) Kimdir? adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.