Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

14.08.2021
297
Siyah Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?
Modelistlik Kursu

Şüphesiz ki siyah, renklerin en asilidir. Birçok kadın, siyah renk elbiseleri hayatlarından hiçbir zaman eksik etmez. Bilindiği üzere siyah, kişinin asil ve ciddi bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Özellikle çalışma hayatında pek çok kadın, siyah parça ile farklı renkleri kombin ederek ciddiyetlerini korur. Bu nedenle siyah renkli kıyafetlerin her zaman ön planda olduğunu ifade etmek mümkündür.

Siyah elbiseler, kadınların her ortamda giydikleri kıyafetlerden bir tanesidir. Çünkü siyah elbiseler, her ortama uyum sağlamakta ve farklı renk ayakkabılar ile çehre değiştirebilmektedir. Bu sebeple kadınların birçoğu, özellikle zorda kaldıklarında siyah elbise giyerek kombin kısıtlı olan zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirmektedir.

Siyah elbisenin altına ne gider sorusu, kadınların siyah elbiseleri kombinleyecekleri ayakkabılar ile ilgili bilgi almak istemelerini ifade etmektedir. Bilindiği üzere düz ama çok işlevsel bir renk olan siyah, farklı renk ayakkabılar ile kombinlendiklerinde farklı ortamlar için uygun hale gelebilmektedir. Bu nedenle aynı siyah elbise bir gün düğün töreni için başka bir gün ise eğlence partisi için tercih edilebilir. Kombin konusunda zenginlik yaratmak isteyen kadınların, siyah elbiseye hangi renk ayakkabı gider konusunda detaylı bir şekilde bilgi sahibi olması gerekmektedir.

Siyah Elbisenin Altına Ne Gider?

Siyah Elbisenin Altına Ne Gider?

Siyah Elbisenin Altına Ne Gider?

Siyah elbisenin altına pek çok ayakkabının gidebileceği aşikardır. Bu konuda model ve renk çok önemlidir. Çünkü aynı elbise ile farklı bir görüntü yaratılabilmesi için farklı renk ayakkabılar ile kombin yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda siyah elbisenin altına ne gider sorusu önem kazanmaktadır. Siyah elbisenin altına giyilecek olan ayakkabının modeli, elbisenin modeli ile uyumlu olmak durumundadır. Doğru bir kombin için renklerin uyumlu olması yeterli değildir. Bilindiği üzere elbiselerin modelleri de oldukça fazladır ve bu modeller bağlamında kombin yapılması gerekmektedir.

Modellerin uyumundan sonra kişinin siyah ile hangi renklerin uyumlu olduğunu bilmesi gerekir. Başarılı bir şekilde kombin yapılabilmesi için parçaların her birinin hem birbirleri ile hem de bütünle uyumlu olması gerekmektedir. Siyahın zarifliği ve asaletinden yararlanmak isteyen kişilerin, doğru kombin için zamanlarının bir kısmını başarılı kombin için yapılması gerekenlere ayırması gerekmektedir.

Siyah ile Uyumlu Renkler

En asil renk olan siyah, pek çok renk ile uyum sağlayabilmektedir. Siyah elbise ayakkabı uyumu bağlamında ön plana çıkan renkler şu şekilde sıralanabilmektedir:

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
 • Beyaz
 • Kırmızı
 • Sarı
 • Turuncu
 • Lacivert
 • Bej
 • Gri
 • Koyu mavi
 • Kırık beyaz
 • Pudra
 • Saks mavisi

Bu renkler siyah ile tam bir uyum sağlasa da aslında siyahın bütün renklerle uyumlu olduğu bilinmektedir. Siyah ile uyumlu renkler, kişilerin siyah elbise ve ayakkabı kombini konusunda kolaylık yaşamasını olanaklı hale getirmektedir.

Düz Siyah Elbise Hangi Renk Ayakkabı ile Hareketlendirilir?

Düz Siyah Elbise Hangi Renk Ayakkabı ile Hareketlendirilir?

Düz Siyah Elbise Hangi Renk Ayakkabı ile Hareketlendirilir?

Bilindiği gibi siyah elbiselerin modelleri birbirinden farklıdır. Fakat kadınların bir kısmı, çoğunlukla siyah düz elbise giymektedir. Bu ise kombine bir hareket katılmasını zorunlu hale getirir. Peki ama düz siyah elbise hangi renk ayakkabı ile hareketlendirilir?

Siyah düz bir elbiseye hareket katacak ayakkabılardan bir tanesi kırmızı stilettodur. Stilettolar, pek çok kadın tarafından tercih edilmekte olup kadınların şık ve zarif bir görüntüye ulaşmasını sağlar. Öte yandan kırmızı en cüretkar renklerden bir tanesidir. Bu renk ayakkabı ile yapılan düz siyah elbise kombini, elbisenin şatafatlı görünmesini sağlayacaktır. Ön planda olmak isteyen kadınlar, kırmızı renk ayakkabıları tercih edebilmektedir.

Bunun yanı sıra beyaz ayakkabı, siyah ve beyazın uyumu bakımından tercih edilebilecek renklerden bir tanesidir. Düz siyah elbiseler için canlı renklere sahip ayakkabıların seçilmesi çok önemlidir. Bu sayede elbisenin düz görüntüsü ayakkabının canlı rengi ile kaybolacak ve ortaya şık bir görüntü çıkacaktır.

Siyah Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı Gider?

Doğru kombin yapmak isteyen kadınların sordukları sorulardan bir tanesi olan siyah elbiseye hangi renk ayakkabı gider, kombin konusunda başarı yakalanabilmesi adına çok önemlidir. Siyah ile uyumlu renklerin birçoğu ayakkabı tercihinde göz önünde bulundurulabilir. Bu bağlamda siyah elbise ile en çok tercih edilen ayakkabının kırmızı stilettolar olduğu bilinmektedir. Özellikle iş hayatında bulunan kadınlar, bu kombin ile ciddi ve zarif bir görüntüye ulaşabilir.

Pudra ayakkabılar, siyah elbiseler için doğru seçimlerden bir tanesidir. Pudra rengin naifliği ile siyahın cesareti birleşince ortaya çok şık bir görüntü çıkacaktır. Bunun yanı sıra beyaz topuklu ayakkabılar da tercih sebebi olabilir. Bunun yanı sıra tercih edilen siyah elbisenin spor olması, ayakkabı da spor görüntüye sahip olan modellerin tercih edilebileceğini ifade etmektedir.

Siyah elbisenin modeli ile ayakkabının uyumlu olması, doğru kombin açısından çok önemlidir. Şık, zarif ve estetik bir görüntüye sahip olmak isteyen kadınların, siyah ile uyumlu renkleri bilmesi çok önemlidir. Siyah elbise altına seçilecek ayakkabıların renkleri, siyah ile uyumlu renkler olması gerekmektedir. Bu sayede kişi, her ortamda ön planda olacak ve zarif bir görüntüsü ile herkesi büyüleyecektir.

İlginizi çekebilecek içerik: Modelist Kimdir? Modelist Ne İş Yapar?

Sosyola YouTube kanalımızı takip edebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.