Düz Siyah Elbise Modelleri

07.09.2022
284
Düz Siyah Elbise Modelleri
Modelistlik Kursu

Her kadının gardırobunda bulunan ve zamanı meydan okuyan parça hiç şüphesiz siyah elbisedir. Tüm tarz ve stili yansıtmada son derece başarılı bir kıyafet olan siyah elbise her zaman şıklığın ve zarafetin temsilcisidir.

Her mevsim ve her tarzda mükemmel bir görünüm oluşturan düz bir siyah elbise modeli nasıl hareketlendirilir çok sık araştırılan bir durumdur. Özellikle planlanmamış davetler de tercih edilen elbise modeli sadeliğin ve çok yönlülüğün göstergesidir.

Özgürlük Ve Modernleşme Simgesi

Zamansız şıklık arayanların seçimi olan siyah klasik elbise 1920’lerin sonlarına doğru ortaya çıktı ve 30’lu yıllarda popüler hale geldi. Kadının giyim tarzını yeniden tanımlayan elbisenin özelliği özgürlük ve modernleşme simgesi olmasıdır.

Siyah elbisenin bu kadar çok tercih edilmesindeki en önemli neden kadının giyim şeklini kısıtlayan nedenleri ortadan kaldırmasıdır. Düz siyah elbise nasıl hareketlendirilir sorusunun cevabı zarif ve çekici görünmek için önemlidir.

Yaratıcı Kombin Oluşturma

Şık bir davette ya da gündelik herhangi bir toplantıda giyinmeye son derece uyumlu olan düz siyah elbise yaratıcı bir kombin sayesinde birçok şeye dönüşebilir. Kombin yaparken dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır;

  • Kombinde kullanılan parçaların siyah olmaması gerekir.
  • Her parça farklı bir renkte olabilir.
  • Özellikle ayakkabı çanta ve takıda göz alıcı renkler tercih edilmelidir.
  • Etek boyuna dikkat edilmelidir.
  • Tercih edilen kombinlerde rahatlık öne çıkarılmalıdır.
  • Özellikle günlük kombinlerde rahat bir ayakkabı seçimi önemlidir.
  • Düz siyah elbise için babet, sneakers, converse ya da spor ayakkabı seçenekler arasında olmalıdır.
Çekici Ve Zarif Görünüm

Çekici Ve Zarif Görünüm

Çekici Ve Zarif Görünüm

Siyah elbise seçimi yapılırken çekici ve zarif görünümün yanı sıra aynı zamanda düz siyah elbise modeli nasıl hareketlendirilir; önce bir tarz belirlenmelidir. Kadınların aradığı mükemmel elbise için şekil ve form önemlidir bundan dolayı değişik stiller denenmelidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Vücut şekli ve tipi elbisenin stilini seçmekte önem kazanır. Ayrıca nerede giyineceği belirlendikten sonra kişinin tarzını yansıtması konusunda yardımcı olması ön plana çıkarılmalıdır.

Siyah elbise seçimi yapılırken kesinlikle birçok durumda kullanılabileceği göz ardı edilmemelidir. Örneğin iş hayatında tercih edilen siyah elbise seçiminde minimal tarz ve az detay belirgin olmalı.

Profesyonel Şıklık Ya Da Gündelik Görünüm

Kullanışlı bir siyah elbise kombin yapılırken blazer ve alçak topuklu ayakkabı mükemmel bir eşleştirmedir. Görünüme harika bir katkı sağlayan ise hiç şüphesiz tercih edilen takılardır. Bu tarzda bir kombin iş çıkışı akşam davetine rahatlıkla gitme kolaylığı sağlar.

Siyah elbiseyi hareketlendirmek için örgü bir hırka ve bir çift babet yardımı alınabilir. Görünümü çeşitlendirmek üzere hırkaya takmak için modern ve şık bir kemer tercih edilebilir.

Çok yönlü bir giyim tarzı olması sayesinde sadece ayakkabı değiştirerek bambaşka bir görünüme geçiş yapılır. Profesyonel şıklık ya da gündelik görünüm için elbise farklı ayakkabı ve aksesuarlar ile çeşitlendirilebilir.

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.