Beyaz Pantolon Kombinleri

29.12.2022
236
Beyaz Pantolon Kombinleri
Modelistlik Kursu

Beyaz pantolon kombinleri hem yaz ayları için bununla birlikte doğru kullanıldığında kış ayrıları için tercih edilen kıyafet kombinleri içinde sıkça tercih edilenlerden biri bulunduğunu söyleyebiliriz. Yaz sıcağının bunaltıcılığını bir nebze rahatlatan ve içimizi serinleten beyaz pantolon kombinleri hakkındaki bilinmesi ihtiyaç duyulan birçok tüyo vardır. Giyimde ahenkli renkler her renkte uygulanmış olduğu benzer biçimde beyaz pantolon kombinleri esnasında da uygulanmalıdır.

Beyaz Pantolon Kombinleri 2023 Trendleri

Beyaz bir pantolonu doğru kombinlemek için ilk önce beyaza müsait renkler neler bunu iyi çözümleme etmelisiniz. Bir de  kıyafet seçimi olarak spor giyim kombinleri mi, klasik kıyafet seçimi mı buna karar vermelisiniz. Öncelikle beyaz için ahenkli renkler neler ona bakalım.

Beyaz İle Uyumlu Renkler

Beyaz İle Uyumlu Renkler

Giyimde Beyaz İle Uyumlu Renkler

Beyaz hemen hemen her renkle ahenk elde eden bir renktir. Bu nedenle renk mevzusunda oldukça fazla sorun çekmezsiniz. Size düşen ancak renkleri doğru orantıda kullanmaktır. Burada dikkat edeceğini mevzu hangi pantolon üstüne hangi üzeri kullanacağınız olmalıdır. Çünkü beyaz pantolon üstüne her renkte bluz, tişört ve gömlek uyar. Şimdi beyaz pantolon üzerine hangi renk masraf bir bakalım.

Beyaz Taba Kombini

Beyaz pantolonlarda bilhassa kış ayları için en çokça tercih edilen renklerden birinin taba rengi bulunduğunu söyleyebiliriz. Taba rengi kemer, çanta benzer biçimde aksesuarlarda şüphesiz en sık tercih edilen 3 renkten biridir. Bu rengin bu kadar oldukça sevilmesinin ana sebeplerinden biri beyaz, siyah biçimde benzer renklerle ahenkli olmasından gelmektedir.

Beyaz ve Siyah Uyumu

Daha ilkin siyah beyaz giyim kombinleri hakkında makalemizde bu mevzu hakkındaki uzun uzun durmuştuk. O yüzden oldukça fazla burada değinmeyeceğiz. Ancak bilinmiş olduğu suretiyle beyazın hem en yakın arkadaşı bununla birlikte zıt rengi olan siyah gerek spor kombinlerde gerekse klasik giyimde en çokça açılan ikilidir.

Beyaz Pantolon Beyaz Ceket

Kıyafetinde daha çok beyaza yer vermek isteyen kişiler, tekrar beyazla kombinlerle giyimini tamamlayabilir. Genellikle bu oldukça tercih edilen bir konum değildir. Yalnız doğru giyim seçimleri ile güzel bir manzara yakalanması mümkündür. Burada tavsiyemiz giysilere ayrıca aksesuarların renklendirilmesidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Beyaz Pantolona uyan renkler

Beyaz Pantolona uyan renkler

Beyaz Pantolonla Uyumlu Olabilecek Diğer Renkler

Yukarıda saydıklarımızın haricinde beyaza en çokça yakıştırılan öteki renkler bazında bakarsak;

  • Mavi,
  • Buz mavisi,
  • Yeşilin aleni tonları,
  • Kırmızı

benzer biçimde sıralayabiliriz. Gerek aksesuarlarla, gerekse tamamlayan giyimle beyaza müsait renkleri seçebilirsiniz.

Beyaz Pantolon Üstüne Ne Giyilir?

Yukarıda genel hatlarıyla beyaz ile ahenkli renkler mevzusuna değindik. Şimdi ise beyaz pantolon için müsait bir üst kıyafet olarak gömlek mi, bluz mu, ceket ya da hırka mı benzer biçimde fraklı alternatifleri inceleyelim.

Beyaz pantolon modelleri seçerken üst giysinize göre talep eder kumaş, talep eder kot, talep eder yüksek bel, talep eder düşük bel, talep eder bolca paça, talep eder dar paça, talep eder kemerli dilerseniz de ekoseli modeller arasından seçimler yapabilirsiniz.

Giyim kombinleri yapılırken üst giysiler kullanılacağı vakit ten renginin dikkate alındığını biliyoruz. Beyaz pantolon modelleri kullanması esnasında da bu detaya atlamadan kombin yapmalısınız. Seçeceğiniz üst giyim her halükarda beyaz pantolon ile ahenk sağlayacaktır.

Bol Paça Beyaz Pantolon Üzerine;

Bol paça beyaz pantolon üstüne doğru kombin parçası seçerseniz oldukça daha şık olursunuz. Bol paça pantolon üstüne gömlek, bluz, tişört giyebilirsiniz. Eğer kısa boylu iseniz giyeceğiniz üst kıyafetin etekleri ne olursa olsun pantolonun arasında olmalıdır. Bu tüyo ile olduğu için daha uzun boylu görüneceksiniz. Tesettür beyaz pantolon kombinleri esnasında ise üst giysisi tunik benzer biçimde de kullanabilirsiniz.

Özellikle ilkbahar yazları bolca paça beyaz pantolon ile kısa kollu gömlekler, sıfır kol yada askılı bluzlar ve tişörtler tercih etmeli bu kombinleri ise yazlık babet, stiletto, spor ayakkabısı ve ayağı terletmeyen pabuç modelleri ile huzurlu ve şık bir görünüme haiz olabilirsiniz.

Dar Paça Beyaz Pantolon Üzerine;

Dar paça beyaz pantolon kombini yaparken ise birazcık daha dikkatli olmalısınız. Basenden aşağıya doğru daralan dar paça pantolonlar doğru üstlerle kullanılmadığı vakit hoş olmayan manzara sunacaktır. Bu nedenle burada dikkat edeceğiniz en mühim nokta genişten dara doğru gitmektir. Yani dar paça beyaz pantolon üstüne salaş üstler daha doğru seçim olacaktır.

Keten Beyaz Pantolon Üzerine;

Keten beyaz pantolon üstüne de derhal derhal  her renk kullanılabilir. Keten beyaz pantolon üstüne tişört yada gömlek cool görünmeniz için ehil olacaktır.

Özellikle yaz sıcaklarında tercihlerini huzurlu ve tiril tiril kombinlerden yana kullanmak isteyenler, bolca paça keten pantolon modellerini askılı bluzlarla yahut gömleklerle tercih etmektedirler.

Yırtık Beyaz Pantolon Üzerine;

Yırtık beyaz pantolon olarak boyfriend model tercih ediyorsanız üt bölümüne salaş kesim gömlek, tişört, bluz kullanabilirsiniz. Salaş yırtık beyaz pantolon üstüne ise bilhassa bel oyuntunuzu ortaya çıkartacak bluz yada gömlek kullanabilirsiniz.

Yüksek Bel Beyaz Pantolon Üzerine;

Yüksek bel beyaz pantolonlar da kendi arasında çeşitlere ayrılır. Örneğin; kısa yüksek bel, İspanyol paça yüksek bel vs… Yüksek bel pantolonlar kimlere yakışır mevzusunda daha ilkin yayınlamış olduğumuz içinde ne olduğu de inceleyerek kişiliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

Bu bakımdan şekil izin veriyorsa kısa bir bluz tercih edebilirsiniz. Crop top bluz, crop top tişört benzer biçimde üst giysilerle de yüksek bel pantolonları kombin ederek şıklığı yakalayabilirsiniz.

Beyaz Pantolon Altına Ayakkabı

Beyaz pantolon kombinleri bilhassa spor giyimde oldukça tercih edilen bir renktir. Bu nedenle beyaz pantolon dibine spor ayakkabısı kullanacaksanız beyaz pantolonunuz kapri model yada dizleri yırtık modellerden oluşmalıdır. Beyaz pantolon spor biçim kombinleri için dar çapa pantolon ile spor ayakkabısı çok şık duracaktır.

Spor kıyafet kadar olmasa da klasik giyimde de kullanılan beyaz pantolon, çoğu zaman aleni ayakkabılar yada siyah, taba ökçeli ayakkabılar ile daha sık tercih edilmektedir.

Siyah Beyaz Pantolon Kombinleri

Siyah beyaz pantolon modeli bilhassa yazları kullanılan etek pantolon ve bolca paça pantolon modellerinde çoğunlukla tercih edilmektedir. Siyah beyaz pantolon üstüne kullanacağınız üst giyim ise beyaz yahut siyah olmalıdır.

Siyah beyaz pantolon kombinlerinde bir öteki seçenek ise beyaz pantolon üstüne siyah bluz, siyah gömlek, siyah tişört yada sweatshirt kullanılarak meydana getirilen kombinlerdir.

Mavi Beyaz Pantolon Kombinleri;

Mavi Jean beyaz pantolon modelleri ise spor kıyafet seçimi  ve huzurlu kıyafet seçimi benimseyen kişiler tarafınca çoğunlukla tercih edilmektedir. Mavi ve beyaz kot pantolon modelleri arasından seçim yaparak şıklık açısından herkesten bir adım önde olacaksınız.

Ünlülerin Beyaz Pantolon Kombinleri

Dünyada ve devletimizde birçok meşhur beyaz pantolon kombinini çoğunlukla tercih etmektedir. Ülkemizdeki ünlüler içinde yer edinen Hadise, Tuğba Büyüküstün vs… benzer biçimde ünlüler beyaz pantolon ile pudra, siyah, buz mavisi bluzlarla kullanmayı tercih etmişlerdir.

YouTube Kanalımız: https://www.youtube.com/c/sosyolacom

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.