Reklamlar

Şems Arslan Kırışıklık Maskesi Tarifi

Şems Arslan Kırışıklık Maskesi Nasıl Yapılır?

Reklamlar

Şems Arslan kırışıklık maskesi, yaşlanma karşıtı çok etkili bir tariftir. Yüzünüzdeki ince çizgiler ve kırışıklıklardan sıkıldıysanız Şems Arslan tarafından hazırlanan bu maske tarifini denemelisiniz. Aynaya bakıp ince çizgilerin ve kırışıklıkların ilk belirtilerini görüyorsunuz. Gözler, ağız ve alın bölgesinde belirginleşmeye ve yerleşmeye başlıyorlar. 

Güneş kremi sürmeden, güneşe maruz kaldığınız süre boyunca ince çizgiler ve kırışıklar oluşur. Eğer güneşe sürekli maruz kalırsanız, yirmili yaşlarda bile ince çizgiler oluşmaya başlayabilir. Günlük olarak uygulanan SPF 30 veya daha yüksek dereceli güneş kremi, erken yaşlanma belirtileri riskini azaltmanın tek yoludur. Bu öneri, aslında altın kadar değerli.

Güzellik Uzmanı Şems Arslan’ın tarifleri doğrultusunda hazırlanan diğer içerikleri de mutlaka inceleyin. Güzelliğinize katkı sağlayacak bu içeriklerin gözünüzden kaçmasını istemeyiz :)
şems arslan kaymak maskesi
Şems Arslan kaymak maskesi tarifiyle bebek gibi bir cilde sahip olmanız mümkün! Şems Arslan cilt maskeleri sayesinde binlerce kadın mucizevi bir cilde sahip oluyor. Şems Aslan kimyager olmasından faydalanarak maskelerini ...
Bu İçeriği Kaçırma
kırışıklık
Şems Arslan kırışıklık maskesi, yaşlanma karşıtı çok etkili bir tariftir. Yüzünüzdeki ince çizgiler ve kırışıklıklardan sıkıldıysanız Şems Arslan tarafından hazırlanan bu maske tarifini denemelisiniz. Aynaya bakıp ince çizgilerin ve kırışıklıkların ...
Bu İçeriği Kaçırma
Şems Arslan Maya Maskesi
Şems Arslan maya maskesi, şimdilerde tüm kadınların gözdesi. Farklı birçok cilt sorununu çözen Şems Arslan yaş maya maskesi gerçekten harikalar yaratıyor. Kuru maya maskesi cildin güzel ve pürüzsüz olmasını sağlıyor ...
Bu İçeriği Kaçırma
sivilce tedavisi
Şems Arslan sivilce için maske adeta doğal bir iksir gibidir. Sivilce ve akne sorunları olanlar için ideal olan Şems Arslan sivilce için maske tarifinin sonuçlarını kısa bir süre içinde göreceksiniz ...
Bu İçeriği Kaçırma
Şems Arslan Kılcal Damar ve Varis Tedavisi
Şems Arslan kılcal damar görünümü yani kuperoz hastalığı üzerine birçok öneri ve tarif vermektedir. Bu konuda, gündelik hayatta neler yapılması ve neler yapılmaması gerektiğine değinen ünlü güzellik uzmanı çeşitli önerilerde ...
Bu İçeriği Kaçırma
Şems Arslan Lekeler için Maske Tarifleri
Şems Arslan lekeler için pek çok doğal tedavi yöntemi ve maske tarifiyle gönlümüzü fethetmeye devam ediyor. Leke tedavileri söz konusu olduğunda, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Çünkü pek çok seçenek ...
Bu İçeriği Kaçırma
Şems Arslan Kimdir
Şems Arslan, 1970 yılında Azerbaycan’ın Bakü kentinde dünyaya geldi. Annesi bir üniversitede akademisyen ve babası bir siyasetçidir. Şems Arslan ilköğretim ve lise eğitimini tamamladıktan sonra 1993 yılında Azerbaycan Devlet Petrol ...
Bu İçeriği Kaçırma
Şems Arslan Saç Bakımı
Şems Aslan saç bakımı tarifleri ve doğal reçeteleri, saçlarda mucizeler yaratıyor. Cilt ve saç güzelliğiyle çok konuşulan ve son zamanlarda popüler hale gelen güzellik uzmanı Şems Arslan’ın tarifleri herkes tarafından ...
Bu İçeriği Kaçırma
Şems Arslan Kolajen Maskesi
Şems Aslan kolajen maskesi, cildin elastikiyetini arttıran, sıkı ve gergin görünmesini sağlayan kolajen maskesini arttırmak amacıyla yapılır. Son yıllarda oldukça popüler olan Şems Aslan, verdiği güzellik ve cilt bakım sırlarıyla ...
Bu İçeriği Kaçırma
Şems Arslan Zeytinyağı ile Saç Bakımı
Zeytinyağı ile saç bakımı nasıl yapılır? Nelere dikkat edilmesi gerekir? Zeytinyağı ile saç maskesi nasıl hazırlanır? Zeytinyağının faydaları nelerdir? gibi sorulara bu makalemizde yanıt bulabileceksiniz. Zeytinyağı sağlığımız açısından sayısız faydaya ...
Bu İçeriği Kaçırma

Mucizevi Şems Arslan kırışıklık maskesine geçmeden önce kırışıklıkların nedeni nedir ve neden oluşurlar, gelin bir bakalım…

Kırışıklık neden olur
Kırışıklık neden olur?

Kırışıklıklar Neden Oluşur?

Cildinizin yaşlanma süreci ve kırışıklıklar çok karmaşık bir olaylar dizisidir ancak cildinizi etkileyen temel faktörler çok çeşitlidir. 

Reklamlar

Her gün güneş koruyucu krem sürmemek, sürekli güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan kümülatif güneş hasarı ince çizgilerin ve kırışıklıkların en önemli nedenidir. Çoğu uzman, cildin yaşlanmasını yüzde 80 etkileyen şeyin güneşe maruz kalma olduğunu belirtiyor.

Ten renginiz ne kadar açıksa, güneş kremi sürmediğiniz zaman ciddi güneş hasarı tehlikesi de o kadar büyük olacaktır. Bununla birlikte, cildinizin renginden bağımsız olarak, güneşe direk olarak maruz kalma, cildinizi risk altına sokmaya devam ediyor. Unutmayın ki esmer de olsanız güneş koruyucu krem mutlaka kullanmanız gerekir!

Her doğum günü başka bir yılın geçtiğini gösterir ve aslında onunla ilişkili teknik bir terimi vardır: kronolojik yaşlanma. Yaşlanma etkilerini, harika cilt bakım ürünleri ve güneş kremi bile sonsuza dek geciktiremez. Mükemmel cilt bakımı ve güneşten korunma çok şey yapabilir ancak gerçekçi olmak ve gerçeklerle uğraşmak herkes için en iyi cilt bakımıdır. Yaşlandıkça, kontrol edilemeyen veya durdurulamayan daha doğal yaşlanma belirtileri görürsünüz.

Orta yaşlardaki değişiklikler, cildin dokusunu ve direncini değiştirerek, pürüzsüz ve gergin bir cildin geçmişte kalmasına neden olur. Ciltte ince çizgiler belirgin hale gelir. Cildiniz, zaman içinde mat ve düzensiz görünür sonunda daha kırılgan ve daha az sağlam hale gelir. Yine, güneş koruyucu kremler bu etkiyi azaltmak için en iyi dostunuzdur. Günlük SPF uygulaması ve mükemmel cilt bakımı, bu değişiklik sırasında cildin görünümünü gençleştirmek ve canlandırmak için uzun vadeli etkilere sahiptir. 

Reklamlar

Cildinizde en hızlı yaşlanan ve en derin kırışan bölge yüzünüzdür. Alnınız, gözlerinizin kenarları, burundan ağıza doğru giden çizgiler, yanağın üst kısmı ve kaşlarınız arasındaki çizgiler her zaman en belirgin olanlardır. Gülmemenizi ya da kaşlarını çatmamanızı söylemiyoruz, farkında olmanızı istediğimiz gerçeklerden sadece bir tanesi fazla mimik kullanımından dolayı ince çizgilerin ve kırışıklıkların oluşacağıdır. 

Hassaslaştırıcı içerikli veya kötü cilt bakım ürünleri kullanmak, cilt bakım rutini oluşturmamak, sigara kullanmak, stresli yaşam tarzı yıllarca cilt yüzeyinin ve hayati içeriğinin bozulması anlamına gelir. Bunun gibi faktörler yüzünden cildinizde ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşabilir.

Kırışıklıklar nasıl giderilir
Kırışıklıklar nasıl giderilir

Kırışıklıkları Önlemek İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Güneş kremi, her gün uygulayabileceğiniz yaşlanma karşıtı bir üründür. Cildi UV ışığına maruz bırakmadan korumak, yaşlanma karşıtı cilt bakım rutininin en başında olmalıdır. Güneş kremi kullanmaya erken yaşlarda başlamazsanız, çok geç olabilir. SPF 30 dereceli ve geniş spektrumlu güneş koruyucu kremlerin günlük kullanımı kesinlikle erken yaşlanma belirtileri riskini azaltabilir!

Bu adımı yalnızca diğer yaşlanmayı önleyici ürünler kullanarak yapmak yerine atlamak birçok insanın yaptığı bir cilt bakımı hatasıdır. Daha genç görünmek, iklim ya da dışarıda vakit geçirip geçirmediğinize bakılmaksızın tüm yıl boyunca SPF 30 ya da daha yüksek dereceli geniş spektrumlu güneş koruyucularının kullanılmasıyla başlar. Mükemmel cilt bakım ürünleri, güneş koruyucudan aldığınız faydaları destekler. Hayatınızın şimdi ve gelecekte en iyi cildini elde etmek için her ikisine de, ayrılmaz bir şekilde birbirine bağlıdır.

Bunun dışında kaliteli, cildi yormayan ve cilde dost kozmetik ürünleri ve cilt bakım ürünleri kullanmak yaşlanma belirtilerini geciktirir. Düzenli yapılan bir cilt bakım rutini yine kırışıklıkların ve ince çizgilerin belirginleşmesini geciktirir. Alkol ve sigara tüketmemek de cildinizin güzel kalmasını sağlar.

Şems Arslan Kırışıklık Önleyici Maske Tarifleri

Kırışıklıklar birden fazla sebepten ortaya çıkmaktadır. Bütün olarak değerlendirildiğinde ise Şems Arslan’ın maske tarifleri kırışıklık giderme adımında bize rehber olacaktır.

Boyun kırışıklığı maskesi
Boyun kırışıklığı maskesi

Şems Aslan Boyun Kırışıklık Maskesi

Şems Arslan derin kırışıklıklar için hazırladığı bu maske sivilceleri ve akneleri yok eder. Şems Arslan kırışıklık maskesi, cildi canlandırır, pürüzsüz hale getirir ve genç görünmesini sağlar. İnce çizgileri ve kırışıklıkları siler ve ciltteki ölü hücrelerin canlanmasını sağlar.

1 yemek kaşığı limon suyu ve bir türk kahvesi fincanı ılık suyu bir kasede karıştırın. Bir pamuk pedi, bu solüsyona batırın ve cildinizi temizleyin. Ardından cildinizi kağıt havluyla kurulayın. 

İkinci aşamada bir cam kasenin içine 1 poşet yaş mayayı alın. Yaş mayayı, yarım çay bardağı su ile ezin. Tahta kaşıkla, maya krem haline gelene kadar karıştırın. Yoğun bir kıvama gelince bu maskeyi yüzünüze, boyun bölgesine ve dekolte bölgesine uygulayın. Göz kapakları ve göz altı bölgesine de uygulama yapabilirsiniz. 

Gazlı bir bezi, yüzünüze uygun şekilde kesin ve maskenin üzerine yerleştirin. Ardından sıcak suyun içine batırdığınız havlunun suyunu sıkın ve yüzünüze yerleştirin. 5 dakika bekleyin. Bu işlemi 5 kez üst üste tekrarlayın. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla durulayın. Bu işlemden sonra yüzünüze buz küpleriyle masaj yapın. Son olarak saf zeytinyağı veya susam yağı ile cildinize dairesel hareketlerle masaj yapın.

Şems Arslan kırışıklık
Şems Arslan

Şems Aslan Yüz Çizgileri Gideren Maske

Şems Aslan yüz çizgileri gideren maske, cildinizi gergin ve sıkı hale getirir ve yaşlanma ile birlikte oluşan çizgilerin azalmasında etkin rol oynar. Böylece kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltır. 

Bu maskeyi yapmak için 1 adet haşlanmış patatesi bir cam kasede çatal yardımıyla iyice ezmelisiniz. Ardından 1 çay bardağı süzme yoğurdu kaseye ekleyin ve tahta kaşıkla iyice karıştırın. Bu maskeyi cildinize uygulayın. Maskeyi, 15 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık suyla durulayın. Haftada 2 kez bu maskeyi düzenli olarak uygulamanız gerekir. 

Şems Arslan
Şems Arslan

Şems Aslan Balmumu Kremi

Şems Arslan’ın yine mucizevi tariflerinden birisi olan balmumu kremi cildin kolajen üretimini arttırır. Cildin elastikiyet kabiliyetini yükselten bu maske, yaşlanma belirtilerini giderir. 

2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 çay kaşığı balmumunu bir tavaya alın. Bu karışımın tamamen erimesini sağlayın. Daha sonra karışımı bir cam kaseye alın. Kaseye 1 tatlı kaşığı ezilmiş muz ve 1 çay kaşığı buğday nişastası ekleyin. Tüm malzemeleri tahta kaşıkla iyice karıştırın. Bu kremi temiz bir cam kavanoza alın ve kapağı sıkıca kapalı bir şekilde saklayın.

Bu kremi, her gece yatmadan önce cildinize uygulayın. Sabah, uyandığınız zaman ılık suyla cildinizi durulayın. Bu maskeyi kuru cilt tipi, hassas cilt tipi ve normal cilt tipine sahip kişiler uygulayabilir.

Şems Arslan
Şems Arslan

Şems Aslan Cilt Sıkılaştırıcı Maske

Şems Aslan cilt maskelerinden birisi olan bu tarif, cildin sıkı ve gergin görünmesini sağlar. 

Bir cam kasenin içinde 1 çay kaşığı kuru nane, 1 çay kaşığı mısır nişastası ve 1 çay kaşığı zeytinyağını iyice karıştırın. Bu maskeyi cildinize 3 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. Daha sonra cildinizi soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi, haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Reklamlar

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
aysel

Ne yazık ki yaş arttıkça yüzümüzde oluşan kırışıklıklar bir süre sonra rahatsız ediyor. İçerikte yazılanlara göre buradaki en önemli faktör fazla güneşe maruz kalmakmış. Gerçekten de çok doğru bence, çünkü güneş ışığı altında yüzümüzü çok fazla özellikle de gözlerimizi çok fazla kıstığımız için göz kenarlarında kaz ayakları çıkıyor. Yaşlanma karşıtı kremleri kullanıyorum ama Şems Arslan hanımın maske tariflerini de denemek isterim. Paylaşım için teşekkürler

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x