Reklamlar
Oyuncular

Didem Soydan Boyu, Yaşı ve Hayatına Dair Her şey!

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Özel hayatı ve sosyal medya paylaşımları ile gündemde olan Didem Soydan araştırılmaktadır. Didem Soydan Kimdir? Didem Soydan Kaç yaşında ve nerelidir? Didem Soydan’ın sevgilisi var mıdır?

Didem Soydan Kimdir?

Didem Soydan, 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Boyu 1,76 olan Didem Soydan adından söz ettiren mankenlerdendir. Didem Soydan, annesi Bulgaristan ve Yunanistan göçmeni, baba da Arnavutluk’tan göç etmiştir.

Üniversite zamanında çalıştığı Diesel Adlodacı Ümit Ünal tarafından modellik teklifi geldiğinde 1 ay sonrasında La Russie defile bulundu. Bu defilede birçok popüler modacı ve fotoğrafçı tarafından beğenilmiştir. Modellik hayatında hızlıca ilerleyen Didem Soydan Türkiye’nin birçok popüler modacısı ile çalışmıştır.

İstanbul’da yapılan moda haftaları ile Fashion Week defilesinde tasarımcıların en fazla tercih ettiği modeller arasındaydı. Didem Soydan, modellik işinden önce Diesel mağazasında sonradan modacı olan Umut Eker’le beraber çalışıyordu.

Reklamlar

2014 yılında İtalya’nın Verona şehrinde yapılan Uluslararası Calzedonia Summer Show’da Didem Soydan podyuma çıkmıştır. Calzedonia Summer Show’da podyumda yer alan ilk Türk mankendir.

Didem Soydan Kimdir?
Didem Soydan Kimdir?

Didem Soydan Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

1984 yılında doğan Didem Soydan, şuanda 39 yaşında ve koç burcudur. Ünlü manken 1.76 boyunda 54 kilodur.

Didem Soydan Hayatı

Didem Soydan 1984 yılında İstanbul’da doğmuştur. Annesi Bulgaristan ve Yunanistan göçmeniyken Babası da Arnavutluk’tan göç ederek İstanbul’a gelmiştir. Buna karşın çocukluk hayatının her yaz aylarını Arnavutluk’ta geçirmiştir.

Reklamlar

Üniversite dönemlerinde harçlığını çıkarabilmek için çalıştığı mağazada 2004 yılında Ümit Ünal tarafından keşfedilmiştir. Keşfedilmesinden sonra ilk defilesine o dönem çıkmıştır. Ümit Ünal’ın mağazadan alışveriş yaptıktan sonra çıkmasından 1,5-2 saat sonrasında geri gelerek mankene, Defileme çıkar mısın? Teklifinden sonra güzel manken,  İşimi kaybetme şansım yok. İzin zamanıma denk geldiğinde neden olmasın? Diye cevabını vermiştir. Yanlış cevap olduğunu anlayan Didem Soydan izin gününü ayarlayarak ilk defilesine çıkmıştır.

Üniversite dönemlerinde Diesel mağazasında tezgâhtar olarak çalışan Didem Soydan, Yönetmen Ümit Ünal tarafından modellik teklifi almıştır. Bu iş kariyer sürecinin dönüm noktasıdır. Tam bir Türk filmi hikâyesi diyerek konuyu şöyle anlatmıştır:

Bir gün Ümit Ünal mağazaya alışverişe geldi. Kendisi de yakından takip de ediyordum, yanına giderek tanıştım. Sonra da beni defilesine çıkardı. O defilede modacı arkadaşları beni gördü, farklı olduğumu fark ettiler. Buradaki model anlayışına göre farklıdır. Daha erkeksi ve kemikliyim. Daha da hastalıklı görünüyorum. O dönemde 3 numara saçlarım vardır. Dünyaya göre alışılmış; fakat Türkiye için garip bir durumdu.

19 yaşında ilk defile tecrübesini yaşayan Didem Soydan sonrasında Hakan Yıldırım, Özlem Süer gibi birçok önemli modacının defilesine çıkma imkânı yakalamıştır. Fashion Week defilesinde en fazla tercih edilen modeller arasındadır.

Üniversite sürecinde çalıştığı mağazada Umut Eker ile tanışan Soydan, modacı eker’le birçok işler gerçekleştirmiştir. Şu anda Umut Eker ile açtıkları mağazaları da vardır.

Mesleğine çok emek veren başarılı manken bu gayretiyle dikkat çekmiştir. Didem Soydan, kariyerini ABD’de sürdürmek istediğinden bir ajans ile anlaşma yaparak oraya taşınmıştır.

Didem Soydan Oynadığı Filmler
Didem Soydan Oynadığı Filmler

Didem Soydan Modellik ve Oyunculuk Kariyeri

Modellik hayatında hızlı adımlarla ilerleyişini sürdüren Soydan Türkiye’nin birçok ünlü modacısı ile beraber çalışmış ve tasarımlarını podyuma taşıma imkânı yakalamıştır. İstanbul’da yapılan moda haftasında Fashion Week defilesinde tasarımcıların en fazla istediği modellerden olan Didem Soydan, birçok defilede de baş mankenlik yapmıştır. Başarılı manken modellik kariyerinin dışında Star TV’de yayınlanan Aramızda Klasın ve ATV’deki Uçurum dizilerinde de oyunculuk yapmıştır.
Şarkıcı Can Bonomo ile ilişkisiyle medya da öne çıkan Soydan, 2013 yılında Turkcell’in daveti ile Golden Globe(Altın Küre) Ödül törenine gitmiştir.

Didem Soydan fobileri arasında karanlıktan korkmak olduğunu belirtmiştir. Kişilerin haklarını savunması için asi olması gerekliliğine dikkat çekmiştir. Çabuk sinirlenen bir yapısı olduğunu da belirtmiştir. Soydan koç burcudur.

Oynadığı Film ve Diziler

  • 2012-Bir hikâyem var (Sinema)
  • 2012-Uçurum (Dizi)
  • 2013-Aramızda Kalsın (Dizi)
  • 2013-Güzel Çirkin (Dizi)
  • 2014-Mutlak Adalet (Sinema)
  • 2015-Aşk Yeniden (Dizi)

Didem Soydan Instagram Adresi

Didem Soydan Instagram
Didem Soydan Instagram

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Didem Soydan’ın İnstagram hesabındaki takipçi sayısı 756 bin civarındadır.

YouTube Hesabı: https://www.youtube.com/@DiDeeSoydan

Ünlü model ve oyuncuyu merak edenler için Didem Soydan’ın instagram hesabı: didemsoydan’dır.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu