Japonya’ya Gidenlerin Aklında Bulundurması Gereken 8 Şey

30.07.2016
330
Japonya’ya Gidenlerin Aklında Bulundurması Gereken 8 Şey
Modelistlik Kursu

Japonya birçok insanın ziyaret etmek istediği ulaşım açısından da bir o kadar uzak ülkelerden biridir. Başkenti Tokyo’nun adını hemen hemen bilmeyen yoktur. Uzak Doğu kültürü, muhteşem doğa güzellikleri ile dolu olan Japonya’ya gidecek olanların bilmesi gerekenleri önceden öğrenmeleri seyahatlerinde işlerine yarayacaktır.

Vize İşlemleri

Japonya kalıcı bir iş kurmamak şartı ile geçici seyahat ve kısa süreli tatiller için kişilerden vize istememektedir. Japonya’ya gitmek için yalnızca pasaportunuz olması yeterlidir. Ülkeye girerken seyahat amacınız ile ilgili birkaç soruya tabii tutulursunuz. Tatiliniz ile ilgili tüm resmi belgeleri yanınızda taşımanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Japonya’da Ulaşım

Her yönü ile gelişim ve teknolojide çığır açan Japonya, gelişmiş ulaşım araçları ile de rekor kırmıştır. Dünyadaki en hızlı trenler Japonya’da bulunmaktadır. Lüks ve konforlu olan bu trenler ile gideceğiniz yere hızlıca gitmeniz oldukça büyük avantajdır. Satın alacağınız JR kart ile indirimli seyahat etmeniz mümkün.

Japonya’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Japonya’ya ulaşım için birçok havayolu firması mevcuttur. Uçaklar direkt uçuştan ziyade aktarmalı şekildedir. Yolculuk süresi, aktarma ve havaalanında bekleyiş gibi faktörler göz önünde bulundurulduğunda yolculuk süresi yaklaşık olarak 16 saatin üzerine çıkmaktadır.

Bu durumdan kaynaklı da uçak biletleri oldukça pahalıdır. Bu da erken rezervasyon işlemi ile halledilebilmektedir. Erken rezervasyon ile ortalama 5-6 ay öncesinden tatilinizi planlar uçak biletinizi alırsanız yarı yarıya bir bedel ödeyerek avantajlı olursunuz.

Japon Halkı

Japonya’ya vardığınızda sımsıcak, yardımsever, dost canlısı ve aynı zamanda da oldukça utangaç Japon halkı sizi karşılayacaktır. Japonya’da İngilizce konuşan bulmak neredeyse imkânsızdır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

İngilizceyi bilen sayısı hem az hem de kendi konuşma kültürlerinden dolayı konuşma İngilizceleri pek net şekilde anlaşılmamaktadır; ancak yardım etmeyi seven Japon halkı bir şekilde yolunu bulup size yardımcı olmaya çalışacaklardır.

Para Birimi

Japonya’nın para birimi Yen olarak kabul edilmiştir. Gitmeden öne paranızı yene çevirmeniz mantıklı olacaktır. Kredi kartı kullanmak isteyenler için bir uyarı da çoğu yerde kredi kartının geçerli olmadığıdır.

Uluslararası para çekebileceğiniz bankamatikler mevcut ancak yanınızda mutlaka fazladan yen bulundurmanız şiddetle tavsiye edilir. Hayat şartlarının çok yüksek olduğu Japonya’da bir hayli nakde ihtiyacınız olabilir.

Kesinlikle Görülmesi Gereken Yerler

Japonya’ya gidenlerin takılı kaldığı tek yer olan Tokyo ile gezi rehberinizi sınırlandırmamanız önerilir. Kyoto, Osoka kesinlikle görmeniz gereken yerler arasındadır. Japonya’nın güneyinde kalan ANA Adası tropikal havası ile sizi bambaşka dünyalara götürecektir. Tokyo’da ise Tokyo Kulesi, Ginza, Ueno Parkı görmeniz gereken turistik yerlerdir.

Hava Durumu Ve iklim

Okyanus tarafından çevrilen ve volkanik bir ada olması nedeni ile Japonya’da yaz kış yağış görülmektedir. Hangi mevsimde giderseniz gidin yanınızda mutlaka şemsiye ve yağmurluk bulundurmayı ihmal etmeyin. Okyanus olmasından dolayı dev dalgalara şahit olabileceğiniz bu ülkede ani hava değişimlerine hazır olmakta fayda vardır.

Ekonomik Durum

Japonya dünya ülkeleri arasında hayatın en pahalı olduğu ülkelerin başında geliyor. Bu Japonya seyahatinizde göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir noktadır.

Ulaşımın da oldukça pahalı olduğu ülkede yanınızda fazladan nakit bulundurmanız tavsiye edilir. Ulaşım için aylık ya da haftalık tren biletleri almak iyi bir fikir olacaktır. Büyük restoranlar yerine eğer bütçeniz kısıtlı ise ara sokaklarda bulunan yemek yerleri daha iyi bir seçim gibi görünmektedir. Tokyo, Osaka gibi şehirler büyü şehirler olduğu için daha da pahalıdır.

Gezilecek Yerler Kategorimizi incelemenizi tavsiye ediyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.