Feride Hilal Akın Kimdir?

19.08.2023
375
Feride Hilal Akın Kimdir?
Modelistlik Kursu

Feride Hilal Akın Kimdir? konusu hakkında yazdığımız makalemize hoş geldiniz. Türk pop müziğinin parlak yıldızlarından biri olan Feride Hilal Akın, 8 Mart 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Uzun yıllardır Ankara’nın sokaklarında hayat bulan Akın, lise yıllarını da bu şehirde tamamladı. Henüz 17 yaşındayken ilk adımlarını sahne üzerinde atmış olan genç yetenek, o günden bu yana adından sıkça söz ettirmeye başladı. 1.68 boyundaki zarif yapısı ve 54 kiloluk enerjisiyle sahnenin tozunu attıran Feride Hilal Akın, sadece sesiyle değil aynı zamanda duruşuyla da büyüleyici bir etki bırakmayı başardı.

Sosyal medyanın gücünü keşfeden Feride Hilal Akın, özellikle müzik paylaşımlarıyla geniş bir hayran kitlesine ulaştı. Ancak asıl çıkışını, ünlü Enbe Orkestrası ile birlikte seslendirdiği “Bilir mi?” şarkısıyla yaptı. Bu şarkı, dinleyicilerin gönlünde taht kurarak onları derinden etkiledi. Ayrıca, Türk pop sahnesinin diğer önemli isimlerinden İlyas Yalçıntaş ile yaptığı düetler ve özellikle “Gizli Aşk” adlı şarkısıyla büyük bir çıkış yakaladı.

Feride Hilal Akın Neler Yaptı?

Müziğin yanı sıra Akın, kendini oyunculuk alanında da kanıtlamış bir isimdir. İlk oyunculuk deneyimini, popüler dizi “Yeni Gelin”deki Şirin karakteri ile yaşadı. İronik bir şekilde, dizi için stüdyoda “Yeni Gelin” jenerik müziğini kaydederken dizinin yönetmeni ve yazarı Ersoy Güler ile tanışmasıyla diziye dahil oldu. Feride Akın, enerjik, delidolu ve eğlenceli bir karakter olan Şirin Bozok’u canlandırarak izleyicilerin kalbini fethetti.

1.68 metre boyu ve 54 kiloluk fit görünümüyle dikkat çeken Feride Hilal Akın, İkizler burcu özelliklerini taşıyor. İkizler burcunun hareketli ve iletişim odaklı doğası, onun sahne enerjisiyle de örtüşüyor gibi görünüyor.

Feride Hilal Akın adını hem müzik sahnesindeki başarısıyla hem de oyunculuk yeteneğiyle duyurmuş bir genç sanatçıdır. İstanbul’da başlayan hayat hikayesi, Ankara’da şekillenip Türkiye’nin dört bir yanına yayılan bir başarı öyküsüne dönüşmüştür. Hem sahne performansıyla hem de sempatik kişiliğiyle dinleyicileri ve izleyicileri etkilemeye devam edecek gibi görünen Feride Hilal Akın, Türk müziğinin geleceğine ışık tutmaya devam edecek.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Feride Hilal Akın’ın rol aldığı filmler

  • Yeni Gelin dizisi(Şirin Bozok) – 2017
  • Kafalar Karışık (Buse) – 2018
  • Aşkın Saati: 19.03 (Aslı) 2023
Feride Hilal Akın albümleri

Feride Hilal Akın albümleri

Albümleri

Bunca Yıl (2023)
Filme Gel (2023)
Can (2023) (ft. Murat Dalkılıç)
Soygun (2022)
Lay Low (2022) (ft. Montiego, Matthew Bento)
Elimde Duran Fotoğrafın (2022) (Saygı Albümü: Bergen)
İstanbul’da Aşk (2021) (ft. Sheyh Ree)
Deprem Gibi (2021) (ft. Doğuş Çabakçor)
Dedikodu (2021)
Bal (2020) (ft. Beko)
Yağmurlar (2020)
Zehir Delisi (2020)
Rampapapam (2020) (ft. Buray & KÖK$VL)
Tutku (2019)
Kim (2019)
Yok Yok (2019)
Şehrin Yolu (2018) (ft. İlyas Yalçıntaş)
Gizli Aşk (2018) (ft. Hakan Tunçbilek)
İmkansız Aşk (2017) (ft. Onur Baytan & Halil İbrahim Kurum)

İnstagram adresi: https://www.instagram.com/feridehilalakin/

Irmak Arıcı Kimdir? konusu hakkında bilgi almak için tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.