Erdem Türker (wpleesin) Kimdir?

25.03.2021
244
Erdem Türker (wpleesin) Kimdir?
Modelistlik Kursu

Erdem Türker; ülkemizde bilinen e-sporculardan birisi ve internet fenomeni. Kullanıcı adı olan wpleesin lakabıyla da biliniyor. League Of Legends’in Beşiktaş Akademi takımında oyuncu olan Erdem Türker; şu anda ADC rolünde.

Erdem Türker Kaç Yaşında?

22 Eylül 2000 yılında doğan Erdem Türker; 21 yaşında. Edirne doğumlu olan fenomen; e-spor alanında dikkat çeken isimlerden.

Erdem Türker Mesleği Nedir?
Erdem Türker Mesleği Nedir?

Erdem Türker Mesleği Nedir?

Erdem Türker; 2019 yılında liseden mezun olduktan sonra; eğitimine Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi’nde devam ediyor.

Erdem Türker ve Sosyal Medya

İnternet dünyası içinde artık geniş yer etmeye başlayan e-spor gibi uygulamalarla beraber; diğer sosyal medya araçları da aktif olarak kullanılmakta. Adı geçen fenomen de; diğer pek çok başarılı sosyal medya kullanıcısı gibi birçok medya içeriğini yoğun olarak kullanmakta.

Erdem Türker ve İnstagram

Erdem Türker; aynı zamanda bir İnstagram kullanıcısı. ‘Erdemt22’ ismiyle sosyal ağda yer alan Erdem Türker’in 4 bine yakın takipçisi var. Hesabında 287 kişiyi de takip ediyor.

Erdem Türker ve Twitter

E-sporcu ve fenomen isim; Twitter hesabına da sahip. 2018 yılında dâhil olduğu Twitter uygulamasında 222 takipçisi var. Kendisi de 123 kullanıcıyı takip ediyor.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Erdem Türker; her ne kadar diğer sosyal mecraları kullansa da; ilgilendiği asıl sanal platform, e-spor ve oyunculuk alanları. Bunların başında da Twitch platformundaki etkinliği geliyor.

Erdem Türker ve Twitch
Erdem Türker ve Twitch

Erdem Türker ve Twitch

Twitch adıyla bilinen uygulama; özellikle oyun severler tarafından çok ilgi gören ve başarılı oyuncuların performanslarını sergilediği bir site. Genelde video oyunlarının akış esnasında paylaşıldığı sosyal medya uygulamasında; elektronik spor gibi alanlarda da paylaşım yapılıyor. 2011 yılında kurulan platformun her ay ortalama 40 milyondan fazla izleyicisi vardır.

Erdem Türker de; Twitch uygulamasını aktif olarak kullanan isimlerden birisi. E-spor alanına şu an daha fazla ağırlık verdiğini belirten Türker; ilerleyen dönemlerde bu alana ara verirse; Twitch’in daha ön planda olabileceğini söylüyor.

Erdem Türker Twitch’e Nasıl Katıldı?

Erdem Türker Twitch’e Nasıl Katıldı?

Arkadaşlarının ısrarı ile bu alanda içerikler paylaşmaya başladığını söyleyen Erdem Türker; ilerleyen süreçlerde bu sitedeki yoğunluğunu azaltarak; yayıncılığa daha fazla ağırlık verdiğini de belirtiyor. Erdem Türker; yurt dışında Türkiye’yi temsil edecek bir oyuncu olmak istediğini de sözlerine ekliyor.
Son yıllarda internet kullanımının yoğunluğunun ve etkinliğinin ne kadar arttığını artık hepimiz biliyoruz. Bu alanda da etkileşim gücü oldukça yüksek olan sosyal mecraların kullanımı büyük bir yer tutuyor. Bir konu hakkında görüşünüzü dile getirmekten tutun da; tanınmış bir kişi olmaya kadar giden yolda, pek çok farklı isim bulunuyor.
E-spor da son yılların ünü ve etkileşim ağı gitgide artan bir parçası. Video oyun yarışmalarına (organize bir biçimde düzenlenen) ve çeşitli elektronik spor türlerine verilen genel isim; e-spor. Genellikle profesyonel bir biçime büründükçe bu isimle adlandırılan e-sporlarda yine profesyonel oyuncular yer alıyor.

E-Spor Alanlarına Dair

Bu alanda dövüş ve spor oyunları müsabakaları yapıldığı gibi; stratejik oyun alanında da yarışmalar mevcut. Günümüzde hem yurt içi hem de yurt dışı boyutlarında düzenlenen e-spor karşılaşmaları mevcut. Aslında kökeni düşündüğümüzden daha eskiye giden bu alanın temelleri; 70’li yılların atari salonlarındaki toplu müsabakalara kadar dayanıyor.

E-spor öylesine yaygın hale geldi ki; artık bazı ülkeler tarafından başarılı ve profesyonel oyuncular; sporcu unvanıyla oynamaktadır. Türkiye de; e-spor oyuncularına, sporcu unvanı ve sporcu lisansı veren ülkeler arasına katılmıştır. Artık bu müsabaka alanı da bir çeşit; ülkeyi temsil etme boyutuna ulaşmıştır.

Yazımızı beğendiyseniz, Fatma Kılıç (Kırmızı Oje) Kimdir? adlı yazımıza da bakabilirsiniz.

Ayrıca, bizi YouTube’dan da takip etmeyi unutmayın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.