Engin Deniz Kimdir? Kaç Yaşında? Eğitim Durumu Nedir?

15.07.2021
755
Engin Deniz Kimdir? Kaç Yaşında? Eğitim Durumu Nedir?
Modelistlik Kursu

Engin Deniz, başarıları ve videoları sayesinde kendinden sıkça söz ettiren isimler arasında yer almaktadır. Youtube platformu için ürettiği içerikleri milyonlarca insana izlettirmeyi başaran Engin Deniz, son zamanlarda en çok araştırılan isimlerden biridir.

Engin Deniz Kaç Yaşında?

Engin Deniz, 30 Nisan 1991 tarihinde Aydın’da dünyaya gelmiştir.  2021 yılı itibariyle 30 yaşına adım atan Engin Deniz, içerik üretmeye hala devam etmektedir.

Engin Deniz Eğitim Durumu Nedir?

Engin Deniz, ilkokul ve lise öğrenimini Kuşadası’nda tamamlamıştır. Daha sonra Ege Üniversitesi’nde Radyo Sinema ve Televizyon bölümünü kazanarak kariyerine yön vermiştir. Üniversite yıllarında aktif olarak okuduğu bölümler ile ilgili çalışmalar yapan Engin Deniz, üniversite eğitiminin ilk yılında Empoze adında bir filmde rol almıştır.

Kısa filmde oyunculuk deneyiminden sonra ise yönetmenliğe ilgi duymuştur. Engin Deniz, bu ilgisi sayesinde senaryolar yazmış, oyunculuk yapmış ve hem belgesel hem de kısa film kategorisinde yönetmen koltuğuna oturmuştur.

Engin Deniz Aslen Nereli?

Engin Deniz Aslen Nereli?

Engin Deniz Aslen Nereli?

Engin Deniz’in takipçileri, son zamanların en gözde fenomenlerinden olan Deniz ile ilgili pek çok detayı merak etmektedir. Engin Deniz aslen nereli sorusu da sıkça araştırılmaktadır. Engin Deniz, Aydın’da dünyaya gelmiştir. Aslen Aydınlı olduğu bilinmektedir. Ancak Kuşadası’nda eğitim almıştır.

Engin Deniz Hangi Burç?

Engin Deniz’in hangi burç olduğu da araştırılan konular arasında yerini almaktadır. Sosyal medya platformlarının sevilen isimleri arasında yer alan Engin Deniz, 30 Nisan 1991 tarihinde dünyaya gelmiştir. Engin Deniz’in burcu ise Boğa’dır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Engin Deniz Youtube Kanalı

Engin Deniz Youtube kanalı, pek çok insanın ilgisini çekmektedir. Pek çok alanda video paylaşımı yapan Engin Deniz, 2 tane kanala sahiptir. Bunlar “Engin Deniz Videoları” ve “Engin Deniz Hikayeleri” olmaktadır.

En çok takipçiye sahip kanalı “Engin Deniz Videoları”, 1,32 milyon kullanıcı tarafından takip edilmektedir. Çoğunlukla tarihi konuların ve ülkeler hakkında bilinmeyenlerin ağırlıklı olduğu bu kanalda hem bilgilendirici hem de eğlenceli videolar paylaşılmaktadır. Engin Deniz Youtube kanalı, yaklaşık olarak 275 milyon toplam görüntülenme sayısı almıştır. 2015 yılında açtığı Youtube kanalını aktif olarak kullanan Engin Deniz, ilk paylaşımlarında genellikle paranormal olayları konu edinmiştir.

Engin Deniz Hikayeleri adlı Youtube kanalı, 11 binin üzerinde bir takipçi kitlesine sahiptir. Bu kanal, Engin Deniz’in hikayeler anlattığı bir kanaldır. Bu kanalda ilginç konulu hikayeler anlatan Engin Deniz, pek çok insanın dikkatini çekmektedir. Engin Deniz korku hikayeleri, ilginç olayları seven bireyler tarafından sıkı bir şekilde takip edilmektedir.

Engin Deniz Sosyal Medya Hesapları

Engin Deniz, sosyal medya platformlarından da paylaşımlar yapmaktadır. Ancak Youtube’da olduğu kadar büyük bir kitlesi bulunmamaktadır. Engin Deniz Instagram hesabını 29 binin üzerinde profil takip etmektedir. Sevilen ismin Instagram kullanıcı adı ise “engindeniz_resmi” olmaktadır.

Engin Deniz, kişisel olarak kullandığı Instagram hesabında zaman zaman videoları ile ilgili duyurular da yapmaktadır. Bu sayede Instagram kitlesi de Youtube platformundaki videolardan kolayca haberdar olabilmektedir.

Engin Deniz Özel Hayatı

Engin Deniz’i seven bireyler, fenomenin özel hayatını da merak etmektedir. Engin Deniz, sosyal medyada özel hayatı ile değil yaptığı videolar ile gündeme gelmekten hoşlanmaktadır. Bu nedenle sevilen ismin herhangi bir özel hayat bilgisi bulunmamaktadır.

Engin Deniz, Instagram hesabını da gizli olarak kullanmaktadır. Yani, yalnızca takipçilerinin görüntüleyebileceği içerikler mevcuttur. Bu nedenle Engin Deniz’in özel hayatı ile ilgili paylaşımı yapılmamaktadır.

Engin Deniz Başarıları

Engin Deniz, Ege Üniversitesi’nde okuduğu Radyo Televizyon ve Sinema bölümünde kariyerini oldukça ilerletmiştir. Engin Deniz, henüz öğrenciyken bile pek çok başarıya imza atmış ve alanında ne kadar profesyonel olduğunu kanıtlamıştır. Engin Deniz’in başarılarından bazıları aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

 • TRT 2014 Belgesel Film Yarışması, Ulusal Amatör Kategori, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülü. 2014
 • Boğaziçi Film Festivali, Ulusal Belgesel Dalı, Finalist. 2014
 • Altın Baklava Film Festivali, Belgesel Dalı, Finalist. 2015
 • Gölgeler – 2012 Yönetmen (Kısa Film)
 • Kısa-Ca Uluslararası Kısa Film Festivali, Belgesel Dalı, Finalist. 2014
 • Kısa-ca Ulusal Öğrenci Filmleri Festivali, Belgesel Dalı, Finalist. 2013
 • Adana Altın Koza Film Festivali, Gösterim Seçkisi Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, 2014
 • Türksak Geleceğin Sineması, Senaryo Ödülü. 2012
 • Anadolu’nun Çatısında – 2014 / Engin Uğan, Abdullah Mücahit Birol
 • Altın Pars TC. Gençlik ve Spor Bakanlığı Uluslararası Kısa Film Festivali, Gösterim Seçkisi. 2014
 • Lahit Oyunu – 2013 / Engin Uğan, Abdullah Mücahit Birol
 • Kar Film Festivali, Belgesel Dalı, İkincilik Ödülü. 2015

Engin Deniz Youtube'a Ne Zaman Başladı?

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Engin Deniz Youtube'a ne zaman başladı?

Engin Deniz, Youtube'da oldukça fazla izlenen bir fenomen. Youtube'a Ağustos 2015'te başlayan Engin Deniz'in, toplamda 1 milyon 600 binden fazla abonesi bulunuyor. Video sayısı ise şimdiye kadar 210 civarında. Videoların ise 350 milyondan fazla kez izlendiğini görüyoruz. En çok izlenen videosu ise 11 milyon izlenmeye sahip 50 Bin Kişilik Yeraltı Şehri - Hem de Türkiye'de isimli videosu.

İlginizi çekebilecek içerik: Hayrettin Karaoğuz Kimdir? 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.