Ece Dinç Kimdir? Ece Dinç Biyografi

02.08.2019
266
Ece Dinç Kimdir? Ece Dinç Biyografi
Modelistlik Kursu

Ece Dinç, genç ve güzel bir vlogger. Onu yaptığı harika makyajlardan, konsept güzellik tekniklerinden ve cilt bakımı ile ilgili verdiği bilgilerden tanıyoruz. Ece Dinç Youtube kanalında aynı zamanda kişisel gelişim, kendini sevme ve beden olumlama ile ilgili harika yayınlar yapıyor. İlham veren videolarıyla milyonların sevgisini kazanan ve kısa sürede ünlü olan Ece Dinç’in Youtube kanalında şu anda tam 324 bin abonesi var.

ece dinç boyu kaç

Ece Dinç Özyaşam Öyküsü

Ece Dinç doğum tarihi 1992 yılıdır. Yani Ece Dinç yaşı 29’dur. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nden mezun olan ünlü ve güzel vlogger; plastik makyaj, günlük makyaj, konsept makyaj, güzellik algısı, öz saygı ve kişisel gelişim ile ilgili konularda videolar üretiyor.

Ece Dinç sevgilisi Ahmet Birinci ile şık bir mekanda gerçekleşen bir düğünle evlendi. 

ece dinç bb krem

Ece Dinç BB Kremle Nefes Alan Günlük Makyaj

Bugün, No Makeup adı verilen yani cildi yormayan bir makyaj yapacağız. Bu makyaj, makyaj yapmamışsınız gibi görünecek ve bu makyaj tekniği sayesinde şu sıralar trendy olan çabasız bir şıklık elde edeceğiz. Bu stilde, göz makyajı pek yapmayacağız ten makyajı yapacağız. Çünkü bu makyaj tekniğinde ten makyajına yoğunlaşmalıyız. Göz makyajı çok ağır olmayacak.

Garnier BB Krem Mucizevi Cilt Kusursuzlaştırıcı Karma/Yağlı Ciltler için ürününü ellerimle, yüzüme uyguluyorum. Jel formuna yakın fakat yağlı hissettiren bir ürün değil. Cildi nemlendirmeye yarıyor ve mat bitişli bir kapatıcı. İnce bir kapatıcılığı var ama cildi pürüzsüz hale getiriyor. Özellikle yaz mevsiminde, günlük kullanım için ideal bir BB Cream olduğunu söyleyebilirim. Ellerimle bu kapatıcıyı cildime sürdükten sonra, süngerle cildime karıştırmaya devam ediyorum.

Maybelline New York Fit Me! kapatıcıyı göz altı bölgesine uyguluyorum. Biraz dinlenmiş bir görüntü için göz altı bölgesine ve göz üstü bölgesine süngerle uyguluyorum.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Gözlere biraz ışıltı vermek istiyorum. Maybelline New York Lemonade Craze göz farı paletinden Citrus rengini göz kapaklarıma parmaklarımla sürüyorum.

Gözün dış kısmına, çok az göz kalemi süreceğim. Gözü yükseltmek istiyorum. Maybelline New York Tattoo Liner Jel Göz Kalemi’ni alt kirpik diplerime uyguluyorum. Bu ürün sıcaktan kesinlikle akmıyor ve dağılmıyor. Üst kirpiklerime gözün dış kısmına çok az sürüyorum. Daha sonra ince uçlu bir fırçayla yukarı ve dışa doğru dağıtıyorum. Ardından kaşlarımı bir fırçayla tarıyorum.

Göz altına aydınlık bir göz kalemi süreceğim. Maybelline New York Master Drama Lightliner No:40 beyaz göz kalemini dışarıya doğru uzatıyorum ve sürüyorum. Böylece gözlerim daha çekik ve daha büyük görünüyor. 

Maskara olarak Maybelline New York Lash Sensational Maskara uygulayacağım.

Sıra geldi kontür paletlerine… Maybelline New York Master Bronze Palette Powder ürününden koyu kahve iki rengi alıyorum ve allık gibi uyguluyorum. Bronzer’ı bu şekilde kullanıyorum. Elmacık kemiklerinin altına uygulayınca çok keskin bir görüntü oluyor. O yüzden elmacık kemiğinin üzerine sürüyorum. Bu şekilde daha naturel duruyor.

Sonra yine aynı paletteki aydınlatıcıyı, elmacık kemiklerimin üzerine bol bol uyguluyorum. Hafif altın parıltılı bir bronzluk oluyor. Bundan çok az göz pınarlarıma uyguluyorum.

Maybelline New York Color Sensational Made For All Ruj No: 373 Mauve For Me – Gül Kurusu Nude Ruju dudaklarıma uyguluyorum. Bu ürün, en favori rujumdur. Bu şekilde makyajımı tamamlıyorum.

ece dinç gelin makyajı

Ece Dinç Geli̇n Makyajım | Tamamı Uygun Fiyatlı Ürünlerle

Bugün size uygun fiyatlı ürünlerle, kendi düğünümde kendime yaptığım makyajı yapacağım.

Göz makyajıyla başlıyorum. Göz makyajıyla başlamamın sebebi, göz farının fondötene dökülmesini ve makyajın bozulmasını engellemek… Tabii ki ilk önce, göz farı bazı kullanacağım. Göz farı bazı olarak Rival De Loop EyeShadow Base Göz Far Bazı ürününü kullanıyorum. Göz farı böylece hem bulaşmıyor, hem de kalıcı hale geliyor. Sentetik bir fırçayla göz farı bazını, göz kapaklarıma uyguluyorum. Daha sonra ten rengi bir far ile bunu sabitliyorum.

NYX Perfect Filter Shadow Palette göz farı paletinden katlanma bölgesinin üstünü bir geçiş rengiyle çok az belirginleştirdikten sonra tatlı bir kahverengi alıyorum ve bunu gözümün dışına V olacak şekilde uyguluyorum. Fırçayla iyice dağıtmaya çalışıyorum. Karıştırma fırçası olarak Huda Beauty karıştırma fırçasını kullanıyorum. Özel gece makyajları için bu fırçayı kullanabilirsiniz. Daha sonra daha acı bir kahve tonuna geçeceğim. Gözün dış kısmını belirginleştireceğim.

Ardından Flormar Shimmer & Shine Liquid Shadow Cashmere Gold Işıltılı Likit Farı uyguluyorum. Gözün iç kısmına yani gölgelendirdiğimiz yere kadar bu ışıltılı likit farı uyguluyorum. Daha sonra sentetik bir fırçayla dağıtıyorum. Bu göz farını da yavaş yavaş yoğunlaştırıyorum çünkü bu şekilde daha hoş görünüyor. 

ece dinç makyaj çantası

Ben düğün makyajında eyeliner kullanmadım. Revolution Pro Regeneration Palette -Trends Mischief Mattes göz farı paletinden gözümünün dış kısmına siyah göz farı uyguluyorum ve dağıtıyorum. Bu şekilde yumuşak görünümlü ama belirgin oluyor. Romantik görünüyor.

Gelelim ten makyajına! Yağlanma karşıtı bir makyaj bazını cildime uygulayarak başlıyorum. Bunun için Physicians Formula Rosé All Day Yağsız Serum kullanıyorum. Çünkü benim yüzüm çok terliyor. Yüzüme, bu makyaj bazını parmaklarımla uyguluyorum.

Burun, alın ve çene bölgesine hem gözenek kapatacak hem de ekstra matlaştırma sağlayacak ikinci bir makyaj bazı uyguluyorum. Pastel Mattifying Primer Matlaştırıcı Makyaj Bazı, silikon yapılı bir baz olduğu için mat ve gözenek kapatıcı oluyor. Özel bir gün olduğu için ikinci bir makyaj bazı uyguluyorum. Siz de özel günlerinizde iki kat makyaj bazı uygulayabilirsiniz.

Fondöten olarak tabii ki emektar L’Oréal Paris Infaillible 24H Fondöten’i uygulayacağım.  Yağlı bir cilde sahipseniz normali tercih edin. Diğer cilt tipleri için L’Oréal Paris Infaillible 24H Fondöten Fresh Wear fondöteni tavsiye ederim. Birazcık pudra ve sabitleyici sprey desteğiyle gerçekten yüzünüzde çok uzun süre kalıyor. Bu tarz özel etkinlikler için tercih edilebilir.

Ben kapatıcılığı arttırmak için bu ürünü, kesik uçlu bir fırçayla cildime uyguladım ve sonra da daha pürüzsüz bir görünüm almak için üzerinden süngerle geçtim. Bu ürünü, tek başına süngerle uygulamayı sevmiyorum. Hem kapatıcılığı azaltıyor hem de kalıcılığını azaltıyor.

L’oreal Paris Infaillible 24H Concealer Pomade göz altı kapatıcısını aynı teknikle cildime uyguluyorum. Yüzüme boyut versin diye kapatıcıyı V şeklinde uyguluyorum. Alın, burun, dudak üstü ve çene üstünü aydınlatıcıyla kapatıyorum. Bu tekniği uyguladıktan sonra, kontür uygulaması yapınca yüzünüze boyut kazandırıyor.

Sıra geldi cildi pişirmeye. Flormar Invisible Loose Powder Silver Sand toz pudramı alıyorum. Hafif nemli bir süngerle göz altı bölgeme, çeneme, burnunum üzerine ve alnıma basa basa uyguluyorum. Fondötenin ve kapatıcının içine pudrayı yüklüyoruz. Pişirme kelimesi buradan geliyor.

Göz altı bölgesine makyajı, pişirme işleminden sonra uyguluyorum. Çünkü göz altımdaki pudralar biraz bariyer görevi görecek. Dökülen farları süpürürken, cildime yapışmayacak. Son anda düğün öncesi  fondöteninizi mahvedecek bir göz farıyla uğraşmak istemezsiniz. Göz altı bölgeme, göz üstüne uyguladığım göz farı paletinden renkleri ince bir fırçayla uyguluyorum. 

ece dinç saç bakımı

Göz pınarlarımı şahane bir aydınlatıcı olan Flormar Eye Strobing Pencil ile iyice aydınlatıyorum.

Daha sonra göz altına ten rengi göz kalemi sürerek, gözlerimi daha büyük gösteriyorum. 

Ben gelin makyajımda, Maybelline Lash Sensational Maskara’yı tercih ettim. Takma kirpik kullanmayı tercih etmedim, maskarayla yetindim. 

Göz altı bölgesini süpürmek için geniş bir fırçayla bölgedeki fazla pudrayı alıyorum.

Flormar Sculpting Kit kullanarak kontürün sert görünümünü azaltıyorum. Gündüz düğünü olduğu için kontürü yumuşak yapıyorum. Burun kontürünü karıştırma fırçasıyla uyguluyorum ve süngerle yumuşatıyorum.

Pastel Profashion Eyebrow Duo Kaş Farı Medium 02 kaş farını, kaşlarım için kullanıyorum. Küllü bir renk ve kaşlarda oldukça doğal duruyor. Ardından Maybelline New York Brow Drama Kaş Maskarası’nı kaşlarıma uyguluyorum.

Gelin makyajına allık çok yakışıyor. Aydınlatıcıyı bol bol kullanın. Bunun için ben Sleek Highlighting Palette Aydınlatıcı Paleti Solstice 032 ürününü tercih ediyorum ve bu allığı stiletto fırçayla uygulamanızı öneriyorum.

Düğün makyajında ruj sürmeyi unuttum. Farmasi Lip Pencil 203 dudak kalemini, dudaklarıma uyguluyorum ve içini dolduruyorum. Bu dudak kaleminin rengi çok güzel olduğu için bugün de o şekilde bırakıyorum.

Son olarak Farmasi Makeup Time Locker Makyaj Sabitleyici Sprey’i bol bol yüzüme sıkıyorum. Sonra hemen yelpazeyle kurutacağım. Bu şekilde makyaj, çok daha hızlı kuruyor ve kilitleniyor.

Soft ve yumuşak, yine de belirgin ve gösterişli bir makyaj kullanmayı düğünümde tercih ettim. Siz de bu şekilde kendi düğün makyajınızı yapabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Elvin Levinler hakkında tüm merak edilenleri cevapladığımız yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Ece Dinç instagram hesabı: _ecedinc

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.