Sefirin Kızı Dizisi Oyuncusu Doğukan Polat Kimdir?

25.01.2022
422
Sefirin Kızı Dizisi Oyuncusu Doğukan Polat Kimdir?
Modelistlik Kursu

Bir dönem Güldür Güldür programı ile izlediğimiz Doğukan Polat kimdir dediğimizde şimdilerde Sefirin Kızı akla geliyor.

Doğukan Polat Kimdir? Kaç Yaşındadır? Nerelidir?

Doğukan Polat, 5 Haziran 1990’da Üsküdar doğumludur.

Doğukan Polat Hangi Okulda Okudu?

Beykent Üniversitesi Oyunculuk bölümünden ve Anadolu üniversitesi sosyoloji bölümünden mezundur.

Doğukan Polat Hangi Burç?

Doğukan Polat, 5 Haziran 1990 doğmuştur, 32 yaşında olan oyuncu İkizler burcudur.

Son dönemde Star TV’de yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde Yahya rolü ile ekranlarda gördüğümüz Doğukan Polat ile alakalı tüm bilgileri yazımızda bulacaksınız. Doğukan Polat kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, oynadığı diziler ve filmler hepsi Sosyola platformunda.

Doğukan Polat Kimdir?

Doğukan Polat Kimdir?

Doğukan Polat Kimdir?

Doğukan Polat, 5 Haziran 1990 Üsküdar’da dünyaya gelmiştir. Beykent Üniversitesi Oyunculuk Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde oyunculuk konusunda eğitim almıştır.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Oyunculuk ve televizyon serüvenine 2009 yılında yayınlanmış olan Kapalı Çarşı dizisi ile başlamıştır; Kadim Dostum, Kurtlar Vadisi Pusu, Yağmurdan Kaçarken, Canımın İçi, Şahin ve Çetesi, Mucize, Nefes Vatan Sağolsun, Hükümet Kadın 2, Çanakkale 1915, Türk Pasaportu ve Kaybedenler Kulübü gibi prodüksiyonlarda yer almıştır.

Şu sıralarda Star TV’de yayınlanan Sefirin Kızı adlı yapımda Yahya karakterine canlandıran Doğukan Polat, 1.85 metre boyunda, 72 kilo ve İkizler burcudur.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde ve Akademi 35 Buçuk’da oyunculuk eğitimi aldı. Vodafone reklamında da oynadı. 2013’de “Yağmurdan Kaçarken” adlı dizi ile ekranlara gelmiştir. Yağmurdan kaçarken adlı dizide Carlos Martin, Ezgi Asaroğlu, Ayça Erturan, Ali Ersan Duru, Furkan Andıç, Ebru Şancı, Serkan Şenalp gibi oyuncularla birlikte yer almıştır.

2014’de ise “Kadim Dostum” adlı dizide ekranlarla buluşmuştur. Doğukan Polat, Sadık Kadim karakterine can vermiştir. Kadim dostum dizisinde İlker Aksum, Murat Eken, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Damla Aslanalp, Ünal Silver, Tarık Papuççuoğlu, Dilşah Demir, Sinan Bengier, Suna Selen gibi oyuncularla birlikte ekranlara gelmiştir.

Doğukan Polat “Güldür Güldür” eğlence programında rol almıştır. Ali Sunal, Çağlar Çorumlu, Aylin Kontente, Aziz Aslan, Burak Topaloğlu, Dilşah Demir, Doğa Rutkay, Alper Kul, Meltem Yılmazkaya, Onur Atilla, Onur Buldu, Özgün Aydın, Şirincan Çakıroğlu ile beraber oynadı.

Doğukan Polat, Aralık 2014’de Show TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan “Ezra’ adlı dizide başrol olarak oynamıştır. Dizide Gazzeli genç bir kızın hayatının konu edilmiştir. Ezra dizisinde Rüveyda Öksüz, Yusuf Çim, İsmail Filiz, Zeynep Koltuk, Serkan Şenalp, Asuman Dabak, Nurana Bagieva ile rol almıştır.

Şimdilerde Star Tv’de yayınlanan ve çok sevilen Sefirin Kızı dizisinde Yahya karakteriyle ekranlara gelmektedir. Sefirin kızı dizisinde Yahya, Sancar’ın erkek kardeşi ve Elvan’ın kocasıdır. Abisi Sancar’ın gölgesinde kalmış Yahya bu durumdan da memnundur. Fakat ileri de aklı karışacak ve takıntılı bir adama dönüşecek. Yahya şimdilik hayatından memnun arabalara ve futbola sevdalı, bir adamdır.

Filmleri ve Dizileri :

 • 2014 – Ezra (Tv Dizisi)
 • 2014 – Kadim Dostum (TV Dizisi)
 • 2013 – 2014 – BKM Güldür Güldür (TV Dizisi)
 • 2013 – Hükümet Kadın 2 (Sinema Filmi)2013
 • 2013 – Yağmurdan Kaçarken (TV Dizisi)
 • 2012 – Çanakkale 1915 (Boyabatlı Mustafa) (Sinema Filmi)
 • 2012 – Hükümet Kadın (Sinema Filmi)
 • 2012 – Canımın İçi (Çekirge) (TV Dizisi)
 • 2011 – Şahin ve Çetesi (Kartal) (TV Dizisi)
 • 2011 – Türk Pasaportu (Lazara Russou) (Sinema Filmi)
 • 2010 – Kaybedenler Kulübü (Konuk oyuncu) (Sinema Filmi)
 • 2009 – Nefes: Vatan Sağolsun (Doğukan) (Sinema Filmi)
 • 2009 – 2010 – Kapalı Çarşı (Müstecap) (TV Dizisi)
Doğukan Polat

Doğukan Polat

Doğukan Polat Güldür Güldür’de Oynadı Mı?

2019 yılında yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde Yahya karakterine hayat veren Doğukan Polat, dizi ve film projelerinin yanı sıra Güldür Güldür Show ekibinin kadrosuna da dahil olarak burada birçok skeç tarzı oyunlar da yer almıştır. Başarılı isim 2014 yılına kadar Güldür Güldür ekibinde yer almış daha sonrasında ekranlara veda etmiştir.

Doğukan Polat Kiminle Evli

Başarılı oyunculuğunun yanı sıra yakışıklılığı ile de bir hayli beğenilen Doğukan Polat, evli değildir.

Doğukan Polat Evli Mi

Doğukan Polat hakkında çıkan evlilik iddiaları gerçeği yansıtmadığı gibi bu iddialar bir çığ gibi büyümüş ve bir dedikodu haline gelmiştir. Başarılı oyuncunun evli olmadığı bilinmektedir. Özel hayatı konusunda ise herhangi bir kız arkadaşı olmadığı konusunda bilgi sahibi değiliz

Doğukan Polat biyografisi hakkında tüm bilgileri sizlerle paylaştık. Oyuncuya Sefirin Kızı dizisinde başarılar diliyoruz. Doğukan Polat kimdir tarzı daha çok yazı için Sosyola’yı takipte kalın.

Doğukan Polat Instagram adresi: https://www.instagram.com/dogukanpolat/?hl=en

İlginizi çekebilir: Birce Akalay kimdir?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.