Buket Örs Kimdir? (stena)

09.03.2021
249
Buket Örs Kimdir? (stena)
Modelistlik Kursu

Twitch platformunda Stena ismiyle tanınan Buket Örs, Twitch platformunda öne çıkan isimlerden bir tanesidir. Kemik kitlesi ile birlikte düzenli yayınlar açan ve oyunlar oynayan Buket Örs, kısa bir süre içerisinde Twitch platformunda öne çıkmayı başarmıştır. Bu başarısının en önemli nedenlerinden bir tanesi de yayınlardaki samimiyetidir.

Buket Örs, 1998 yılında dünyaya gelmiştir. Hakkında pek fazla bilgi bulunmayan stena lakaplı Buket Örs, İstanbul Üniversitesi’nde eğitim almaktadır. İşletme bölümü öğrencisi olan Örs, boş vakitlerinde canlı yayınlar açarak çok keyifli zaman geçirmektedir.

Buket Örs (stena) Twitch

Buket Örs (stena) Twitch

Buket Örs, Twitch platformunda bazı yayıncıları takip edip yayınlar izlediğini belirtmiştir. Wtcn ve Pqueen gibi sevilen isimlerin yayınlarına izleyici olarak katılan, sonrasında ise eğlenceli bir platform olduğunu fark ederek kendi Twitch kanalını oluşturan Buket Örs, günlük hayatında oynamaktan zevk aldığı oyunları izleyicileri ile birlikte oynamaya başlamıştır. Buket Örs’ün Twitch platformundaki abone sayısı 3.4 bin olmaktadır.
Buke Örs, Twitch kanalını kurallar çerçevesinde yöneterek izleyicilerinin daha rahat bir şekilde yayına katılabilmesini sağlamaktadır. Örneğin, yayında küfür ve argo kelimeler kullanmak yasaktır. Bu sayede her yaştan izleyiciler rahat bir şekilde yayına katılabilmektedir. Bu kurala riayet etmeyen kullanıcılar ise ban yemektedir. Ayrıca yayıncı veya izleyicilere iğneleyici konuşmalar yapmak ya da hassas konular (din, dil, ırk, siyaset gibi) üzerinden laf söylemek de yasaktır.
Buket Örs, kendini ne iyi ne de kötü bir yayıncı olarak görmektedir. Buket Örs’ün düşüncesine göre kimi zaman iyi oyun oynamakta kimi zaman ise kötü oynamaktadır. Kendini övmeyi sevmeyen ve samimi davranışlar sergileyen Buket Örs, izleyicilerinin Discord platformuna da katılmasını müsaade ederek keyifli zaman geçirmeyi hedeflemektedir.

Buket Örs Twitch Yayınlarına Nasıl Başladı?

Buket Örs, sıkı bir Twitch takipçisi olduğunu belirtmektedir. Sevdiği yayıncıları takip ettiğini ve oyun oynamaktan keyif aldığını belirten Örs, içli dışlı olduğu bu platformda yayın açmaya başladığını söylemiştir. Yayınlar açarak hem izleyicileri ile sohbet etmekte hem de oyunlar oynamaktadır.

Buket Örs Ne İş Yapıyor?
Buket Örs Ne İş Yapıyor?

Buket Örs Ne İş Yapıyor?

Buket Örs, İstanbul Üniversitesi’nde eğitim almaya devam etmektedir. Bu nedenle profesyonel anlamda herhangi bir meslek icra etmemektedir. Günümüzde yapmakta olduğu Twitch yayınlarını hobi olarak yapmaktadır. Bu platformdaki gidişata göre en sevdiği hobileri arasında yer alan yayıncılığı meslek olarak yapabileceğini söylemiştir.

Buket Örs’ün Hayali Ne?

Buket Örs, Twitch platformu ile ilgili hayalinin en iyi yayıncı olmak istediğini belirtmiştir. Bu platformu şimdilik hobi olarak kullanan stena lakaplı Buket Örs, ilerleyen zamanlarda takipçilerine ve kendine bağlı olarak meslek olarak yayıncılığı düşünebileceğini de ifade etmiştir.       

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Buket Örs Sosyal Medya Hesapları

Buket Örs, az takipçili sosyal medya hesaplarına sahiptir. Yalnızca sıkı takipçileri ve kendi çevresinden oluşan bir takipçi kitlesi olan Buket Örs, sosyal medya hesaplarını çok aktif bir şekilde kullanmamaktadır. Buket Örs’ün Twitter hesabında 40 takipçisi, Instagram hesabında ise 350 takipçisi bulunmaktadır. Hesaplarında nadir paylaşımlar yapan Buket Örs, kendi fotoğraflarını paylaşmaktadır.

Buket Örs Youtube
Buket Örs Youtube

Buket Örs Youtube

Buket Örs (stena), Youtube kanalına da sahiptir. Ancak Youtube kanalı henüz yapım aşamasındadır. Stena kullanıcı adını kullanan Buket Örs, yayında yaşanan komik anları, oyun videolarını ve diğer içerikleri Youtube kanalında paylaşmak istediğini belirterek 2020 yılının Nisan ayında bir Youtube hesabı açmıştır. Ancak zaman ayıramamış olsa gerek ki, henüz takipçisi yok denecek kadar azdır. Ayrıca kanalda içerik bulunmamaktadır. İlerleyen zamanlarda yayınları kayıt altına alırsa, Youtube videolarını da paylaşmayı düşünmektedir.

Yazımızı beğendiyseniz, Beyza Başak Akdoğan Kimdir? adlı yazımız da ilginizi çekebilir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.