Beyza Başak Akdoğan Kimdir?

08.03.2021
391
Beyza Başak Akdoğan Kimdir?
Modelistlik Kursu

Beyza Başak Akdoğan, güzel sesi ile büyüleyen ve tüm Türkiye’nin aşina olduğu simalardan biridir. İlk kez 2015 yılında “Rising Star” televizyon programında karşımıza çıkan Başak Akdoğan, bu ses yarışmasında finale kadar gelmeyi başarmıştır. İzmir’de ikamet eden Akdoğan, son zamanlarda Twitch yayıncılığı da yapmaktadır.

Beyza Başak Akdoğan’ın Hayatı

4 Eylül 1996 yılında Trabzon’da dünyaya gelen ve İzmir’de yaşamına devam eden Başak Akdoğan, ilkokul çağlarında sınıfta şarkı söylemeye başlamıştır. Sonraki zamanlarda sesinin güzel olduğu keşfedilen Akdoğan, lise çağına geldiği zaman liseler arası ses yarışmasında sahne almıştır. Vodafone tarafından düzenlenen yarışmada ilk sahne deneyimini yaşayan Başak Akdoğan, üniversite eğitimini Celal Bayar Üniversitesi’nde tamamlamıştır.

Beyza Başak Akdoğan Hangi Bölümden Mezun?
Beyza Başak Akdoğan Hangi Bölümden Mezun?

Beyza Başak Akdoğan Hangi Bölümden Mezun?

Beyza Başak, Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirmiştir. Ancak yükseköğrenim eğitimini bitirdikten sonra alanı ile ilgili herhangi bir meslek icra etmemiştir.

Beyza Başak Akdoğan Ne İş Yapıyor?

Beyza Başak, lise yıllarından beri İzmir’de pek çok sahneye çıkmış ve şarkı söylemiştir. Şarkı söylemeyi çok seven Akdoğan, kuzenine alınan gitardan etkilenmiş ve gitar çalmayı öğrenmiştir. 10 yılı aşkın süredir gitar eşliğinde şarkı söylemektedir. Sesinin duru olması ile ön plana çıkan Akdoğan, Rising Star Türkiye yarışmasına katılmış ve bilinirliğini arttırmıştır. Daha sonra Twitch platformunda yayıncılık yapmaya başlamıştır.

Beyza Başak Akdoğan Twitch

Beyza Başak Akdoğan Twitch

Beyza Başak, kısa bir süre önce Twitch platformunda canlı yayın yapmaya başlamıştır. Yayın açmaya karantina döneminde canının sıkıldığı için başladığını belirten Beyza Başak Akdoğan, düzenli olarak yayın yaparak sevenleri ile sohbet etmekte ve mini konserler vermektedir. Twitch kanalında oyun oynamayan ve yalnızca sohbet ve müzik üzerine yayınlar açan Akdoğan, sevenleri ile muhabbet ortamı oluşturmaktadır.
Twitch platformunda uzun bir süre izleyici olduğunu belirten Akdoğan, izleyici olduğu zamanlarda şarkı yayınları olmadığı için yalnızca izleyici olarak maçları takip ettiğini söylemiştir. Ancak ilerleyen dönemlerde Ayça Özefe gibi isimlerin müzik üzerine yayın açması ile birlikte bu platforma dâhil olmuştur.

Beyza Başak Akdoğan’ın Hayali Ne?

Beyza Başak Akdoğan, verdiği bir röportajda hayalini dile getirmiştir. Sesi ile büyüleyen Akdoğan, günümüzde coverlar yapmakta ve sevdiği şarkıları kendi sesiyle sevenlerine ulaştırmaktadır. Ancak ilerleyen zamanlarda kendine ait bir beste yapmanın hayalini kurduğunu belirtmiştir. Ayrıca sahne alıp kendi şarkısını seyircileriyle söylemenin de hayalini kurmaktadır. Her geçen gün Beyza Başak sevenleri artmakta olduğu için bu hayal çok da uzak sayılmaz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Rising Star Yarışması
Rising Star Yarışması

Beyza Başak Akdoğan Rising Star Yarışması

Akdoğan, Rising Star Türkiye adlı ses yarışmasına katılmıştır. Herhangi bir ses eğitimi almadan yüksek bir başarı elde eden Akdoğan, internet üzerinden gitar akortlarını öğrenerek müzik yapmaya başladığını belirtmiştir. Caz müziği çok seven ve sesiyle de bunu belli eden Akdoğan’ın idolleri Amy Winehouse ve Şebnem Ferah’tır. Rising Star yarışmasında sesi ile uyumlu şarkılar seçerek final turuna yükselmiştir. Finalde söylediği Dream On şarkısı ile %41 Evet oyu almayı başarmıştır.

Beyza Başak Akdoğan Şarkıları

Beyza Başak Akdoğan, sevdiği şarkıları Youtube kanalında yorumlamaktadır. 3.09 bin aboneye sahip olan Akdoğan, hem Türkçe hem de yabancı şarkıları caz tonlarında seslendirmektedir. Imagine Dragons, Cem Karaca, Nil Karaibrahimgil, Yeşim Salkım, Coldplay, Maroon 5, Jill Scott gibi sanatçıların şarkılarına Youtube kanalında yer veren Başak Akdoğan’ın kanalındaki toplam izlenme sayısı 200 binin üzerindedir.

Sosyal Medya Hesapları: 

Bunun yanı sıra, Burç Ay Baltacı Kimdir? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.