Ala Tokel Kimdir? Ala Tokel Biyografi

05.06.2022
389
Ala Tokel Kimdir? Ala Tokel Biyografi
Modelistlik Kursu

Ala Tokel, çok kısa bir zamanda çok popüler bir Youtuber oldu. Şık ve hoş stili, makyaj konusundaki hakimiyeti ve ürünleri iyi tanıması onun çok sevilmesini sağladı. Ala Tokel’in kendine ait bir makyaj stüdyosu var.

ala tokel cilt bakımı

Cilt bakımı, makyaj teknikleri ve güzellik ile ilgili Ala Tokel Youtube kanalından çok değerli bilgiler veriyor. Youtube kanalında ise 263 bin abonesi bulunuyor. İlham verici stiller için takip etmenizi öneriyorum. Peki ünlü vlogger’ı daha yakından tanımak ister misiniz?

ala tokel biyografi

Neler Okuyacaksınız? →

Ala Tokel Özyaşam Öyküsü

İlköğretimi Doğa Koleji’nde, lise eğitimini Erenköy Kız Lisesi’nde tamamlayan başarılı vlogger, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya bölümünden mezun oldu.  

Ala Tokel kaç yaşında?

Güzel Youtuber, 3 Aralık 1994 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Ala Tokel kaç yaşında diye merak edenler için hemen cevaplayalım. Kendisi şu an 28 yaşındadır.

Ala Tokel kimin kızı?

Ala Tokel babası İstanbul’lu ve annesi İran’lıdır. Kız kardeşi, annesi ve kendisinin isimleri Farsça’dan gelmektedir. Kız kardeşinin ismi Tara’dır ve isminin anlamı gökteki en yüksek yıldızdır. Kendisinin ismi olan Ala, güzel demektir. Annesinin ismi Menije ve anlamı senede bir kez açan siyah lale demektir.

Ala Tokel Evliliği

Ala Tokel güzel bir düğünle evlendi. Sonra onun için işler pek iyi gitmedi. 2017 yılında Eren Bülbül ile dünyaevine giren Ala Tokel 1 sene sonra boşandı.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu yıl içinde eşinden resmi olarak boşanan güzel vlogger, yaşadığı zor günleri takipçileriyle de paylaştı. Ala Tokel neden boşandı bilemiyoruz fakat umarım mutlu olur.

Ala Tokel Eski Eşi

Ala Tokel’in eski eşi Eren Bülbül’dür. 2017 yılında evlenen çift uzun bir süre geçmeden boşanmıştır.

Eren Bülbül Ala Tokel

Eren Bülbül ile evlenen Ala Tokel’in mutluluğu uzun sürmedi. Ala Tokel ile eski eşi Eren Bülbül arasındaki evlilik kısa sürede son buldu. Eşinden resmi olarak ayrılan Ala Tokel, bunu takipçileriyle paylaştı. Yaşadığı zor günleri anlatan sevilen fenomen, tam olarak boşanma nedenine açıklık getirmedi.

Ala Tokel Mesleği

Ala Tokel Mesleği

Ala Tokel Mesleği

Özel bir konsept makyaj stüdyosu olan Ala Make Up Studio’nun sahibi olan ünlü Youtuber, ülkemizde bulunmayan makyaj ürünleriyle ve değişik makyaj stilleriyle güzelliği keşfetmek isteyen kadınlara hizmet ediyor. Gece makyajı, gündüz makyajı, ekspress makyaj ve gelin makyajı farklı konseptlere yönelik işlemler yaptırabilirsiniz. 

Ala Tokel Düğün

2017 yılında Eren Bülbül ile evlenen Ala Tokel düğünü Four Season Hotel’de gerçekleşti. Fakat bu evlilik çok uzun sürmedi. Kısa bir sonra boşanan ünlü sosyal medya fenomeni daha sonra yine ünlü ve yakışıklı bir sosyal medya fenomeni olan Ahmet Aksöz ile birlikte olmaya başlar. Şimdilerde güzel sosyal medya fenomeni Ahmet Aksöz ile sevgilidir. İkilinin birlikte çektiği eğlenceli ve keyifli videolar, milyonlarca insan tarafından ilgi görüyor.

Ala Tokel Yaş 

2021 yılı itibariyle güzel sosyal medya fenomeni Ala Tokel 28 yaşındadır. Genç ve güzel sosyal medya fenomeni güzelliği ve yeteneğinin yanı sıra çok başarılı bir iş insanıdır ve bir tırnak tasarım merkezi vardır.

Ala Tokel Defter

Ala Tokel eskiden bir deftere yaşadıklarını yazıyormuş ve Ahmet ten ayrıldım yeni birisiyle ilişkim var yazmış bunu da videoya çekmiştir. Ajansta çalışan kişiler videoyu editlerken silmeyi unutup paylaşmış. Videoyu gören kişiler arasında bu olay çok konuşulmuş ve gündem haline gelmiştir.

Ala Tokel Instagram

Ala Tokel Instagram

Ala Tokel Instagram

Doğal güzelliği ve iç ısıtan gülüşleri ile gönüllerde taht kuran başarılı fenomen Instagram platformunda da oldukça aktiftir. Samimi pozları ile binlerce beğeni toplayan Ala Tokel, İnstagram’da 568B takipçiye sahiptir ve 850 adet gönderisi bulunmaktadır.

Ala Tokel’in Eski Sevgilisi Ahmet Aksöz Kimdir?

Ahmet Aksöz, 14 Mart 1994 tarihinde doğdu. Babası Adanalı olan Aksöz, Teb Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. Şu anda Başkent Üniversitesi Uluslar İlişkiler Bölümü’nde ikinci üniversite öğrenimine devam etmektedir.

CHP eski milletvekili Uğur Aksöz’ün oğlu olan Ahmet Aksöz, Ala Tokel’in sevgilisidir. Sporu çok seven ünlü influencer, bölgesel ligde basketbol oynamaktadır. Ayrıca koşu yapmayı sevmektedir. Ahmet Aksöz’ün en sevdiği hobiler spor, seyahat ve arkadaşlarıyla vakit geçirmektir.

İlkokul arkadaşı Karya Çandar ile komik Vine videoları çekerek ünlü olmuştur. Kadın erkek ilişkilerine komik ve eğlenceli bir anlayış getiren ikilinin videoları çok sevilmiştir. Vine platformu kapandıktan sonra sosyal medya fenomeni ve oyuncu olarak kariyerine devam etmiştir.

Reklam filmleri ve programlarda rol alan Ahmet Aksöz, Sibil Çetinkaya ile BluTV platformunda yayınlanan Kafayı Yersin programında Türkiye’yi gezmekte ve yeni yemekler tatmaktadır.  Ayrıca İnstagram hesabından ünlü sosyal medya fenomeni genel olarak seyahat, spor ve lifestyle gibi konularda içerikler üretmektedir. 

Ala Tokel & Ahmet Aksöz Soru Cevap

Ala Tokel ile sevgilisi Ahmet Aksöz bir video çektiler. İlişkileri ve özel hayatları ile ilgili takipçilerinden gelen soruları yanıtladılar.

Soru 1: Ahmet’le Nasıl Tanıştınız?

Bu soruya önce Ahmet bey cevap veriyor. Normal bir salı akşamında, DM kutusuna baktığını ve bir mesaj geldiğini söylüyor. Ala Tokel’den büyük harflerle “Sana hiç yürümüş müydüm?” diye bir mesaj geldiğini belirtiyor ve bu anıyı hiç unutamadığını söylüyor.

Daha sonra Ala hanım, büyük harfler konusuna itiraz ediyor. Ahmet bey, mesaja “Yürüsen hatırladım” dediğini söylüyor ve Ala gibi bir kadından mesaj gelse kesinlikle hatırlayacağını belirtiyor. O ara konuşmayı bıraktıklarını söylüyor.

Ala hanım da bunu onaylıyor ve Ahmet beyin kendisine cevap vermediğini söylüyor. Sonra bir daha konuşmadıklarını belirtiyor. Daha sonra bir derginin eventi için Erzurum Palandöken’e gittiğini ve Ahmet beyin de bu etkinliğe katılacağını gördüğünde stres yaşadığını söylüyor. 

Ahmet bey, bu etkinliğe bir gün geç geldiğini söylüyor. Karya, Ala hanımın da etkinlikte olduğunu Ahmet beye söylemiş. Ala hanım ise Ahmet beyi ilk gördüğü anda uzaklara bakmış. Karya ile Ahmet, Ala hanımın mesajına çok gülmüşler. 

Ahmet bey, mesajın gençlere ilham olduğunu söylüyor. Artık gençler birbirine yürürken, daha önce sana yürümüş müydüm mesajıyla başlıyorlar diyor. Ala hanım, bir araya gelmemek için sürekli Ahmet beyden kaçmış. Ama Ahmet bey, sürekli onu yakalamaya çalışmış. En sonunda karşı karşıya gelmişler. Ala hanım yanında Dilek adında bir arkadaşı varmış.

Ahmet bey önce Dilek hanımla konuşmuş. Ardından Ala hanıma dönmüş ve sen bana mesaj atmış mıydın demiş. Ala hanım, mesaj attığını inkar etmiş. Bir süre itiraz ettikten sonra kabul etmiş. Tanışmışlar, sohbet etmişler ve iyi anlaştıklarını fark etmişler.

O haftasonu Ala hanımın teyzesinin Ankara’da imza günü varmış. Ala hanım bu etkinliğe kesinlikle gitmeyecekmiş. Fakat Ahmet beyin Ankaralı olması onu etkilemiş ve Ankara’da buluşmuşlar. Ahmet bey, Ala hanımı annesinin evinden almış ve yemeğe gitmişler. İlk iki ay arkadaş olarak görüştük. Sonra 14 şubat zamanı ilişkimize başladık.

Soru 2: İlişkinizde Hanginiz Daha Kıskanç?

Ahmet bey hemen soruya kendisinin daha kıskanç olduğunu söyleyerek cevap veriyor. Seven insanın kıskanacağını belirtiyor. Ala hanım da kıskanç olduğunu ama sevgilisi kadar aşırı olmadığını söylüyor. Ahmet bey, ortamda Ala hanımın ondan hoşlanan arkadaşlarıyla hemen gidip arkadaşlık kurduğunu belirtiyor. Böylece artık arkadaş olduklarından, rakiplerini bu şekilde elediğini anlatıyor.

Soru 3: Ala Toksöz, Karya ile Aranız Nasıl?

Ben Karya ile daha yakın arkadaşım, diye cevap veriyor soruya Ala hanım. Konumlar ve her şeyin çok farklı olduğunu söylüyor. Ahmet bey, Karya bey ve Ala hanımın birlikte çok eğlendiklerini ve güldüklerini, birbirlerini çok sevdiklerini belirtiyor. Olur da bir gün ilişkileri biterse, Karya ile yakın arkadaş kalacaklarını ekliyor.

Soru 4: Ahmet’le Başa Çıkabiliyor Musun?

Bu soruyu hemen Ahmet bey, benimle kimse başa çıkamaz, diye yanıtlıyor. Ala hanım, bu soruyu sorma nedenlerinin, takipçilerin Ahmet beyin çapkın olduğunu düşünmeleri diyor. Karya ile Ahmet beyin kadınlarla ilgili çektiği videolardan dolayı böyle anlaşıldığını düşünüyorlar.

Ahmet bey hiç çapkın olmadığını, hatta evcil bir insan olduğunu anlatıyor. Ala hanım da bunu onaylıyor ve başa çıkılmayacak biri gibi değil, diyor.

Ahmet bey, Utku bey ve Karya bey ile birlikte yaz mevsiminde erkek erkeğe tatile Göcek’e gitmiş. Ala hanımın ona karşı çok cool olduğunu ve çok rahat ettiğini söylüyor. Çok mutlu olmuş. 

Hatta bir gün Ala hanıma, Ankara’da olduğu sırada bir mesaj gelmiş. Yan masada Ahmet seni aldatıyor, bir şey yapsan iyi olur diye bir mesaj gelmiş. Ala hanım da bu mesaja erkeğimin elinin kiridir, diye esprili bir yanıt vermiş. Ala hanım, sevgilisinin nerede ve ne yaptığını her zaman bilirmiş.

Ala hanım, Ahmet’in böyle şeylere vakti yok çünkü hep birlikteyiz diyor. Zaten asla aldatmayacağını söylüyor. Ahmet bey ise akıllı insanın böyle büyük bir şeyi kaybetmek istemeyeceğini söylüyor.

Ala hanım bu mesajların gelme nedeninin kızların Ahmet beye olan ilgisi olduğunu düşünüyor. Ahmet bey de buna itiraz ediyor ve Ala hanıma da erkeklerin ilgisinden bahsediyor. 

Soru 5: Ahmet Bir Videoda İsim Vermeden G..ünden Etkilendim Demişti. O Sen Misin Beybi?

Ala hanım, o kişinin kendisi olmadığını belirtiyor. Ahmet bey ise hayatında bir kara leke olarak bu videonun durduğunu söylüyor. Bu videonun Thassos tatilinde çekildiğini söylüyor. O zaman sevgili olmadıklarını, her gün konuştuklarını belirtiyorlar. Ahmet bey, tatilin tüm detaylarını Ala hanıma anlatmış. O zaman Ala hanım çok bozulmamış ama daha sonrasında biraz kızmış.

Soru 6: Ahmet Rehberinde Ne Diye Kayıtlı?

Ahmet bey, bu sorunun cevabına çok şaşıracaksınız diyor. Ala hanımın rehberinde, sevgilisi “Ahmet” olarak kayıtlıymış. Ala hanım, herkesi adıyla kaydettiğini söylüyor. Ahmet bey de “böceğim” diye kaydetmesinden iyidir, diyor. Ahmet bey de rehberinde “Ala” olarak kayıtlıymış. Ama zaten “Ala” çok güzel bir isim ve birçok anlamı var, diyor.

Soru 7: Birbirinizde Sevdiğiniz ve Sevmediğiniz Özellikler Nelerdir?

Ahmet bey hemen cevaplıyor. Ala hanımın kendine özel ve çok tatlı şeyleri olduğunu söylüyor. Ala hanım bir yerde alışveriş yapınca, hemen eve gelir ve neşeyle satın aldıklarını çocuk gibi yerleştirirmiş. Ahmet bey, sevgilisinin içindeki çocuğu öldürmediğini düşünüyor. Öyle küçük detaylarını çok seviyormuş. Büyük ve asıl sebeplerini söyleyemeyeceğini ve tatlı olduğunu söylüyor.  Ayrıca Ala hanım, sevgilisine göre uyurken çok tatlıymış. 

Ahmet beye göre Ala hanım sevmediği özelliği ise inatçıymış. Aslında inandığı şeyi tutkuyla savunan insanları da severmiş. Ala hanım da biraz sinirli ve fevri olduğunu kabul ediyor. Özellikle, özel günlerde çok sinirli oluyormuş. 

Ala hanımın sevgilisinde sevdiği özelliği basketbol ya da film seyrederken, sanki birlikte seyretmiyorlarmış gibi hep detay vermesiymiş. 

Ayrıca Ahmet bey, Ala hanımın çok fazla telefonla uğraşmasını sevmiyormuş. Bir gün Ala hanım akşam sekizde telefonla uğraşmaya başlamış, birkaç saat sonra hala aynı şekilde uğraşıyormuş. Film ya da dizi izlerken telefonla uğraşıyormuş. Ala hanım ise bu duruma itiraz ediyor ve Ahmet beyin sürekli sıkıcı şeyler izlediğini söylüyor. 

Sürekli Kaan Kural’ın basketbol programını izlediğini söylüyor. Hatta zaman zaman basketbol ile ilgili sınav bile yapıyormuş kendisini…. Bazen soru sorup bildiğinde çok seviniyormuş. Ala hanım, sevgilisinin bu huylarını sevip sevmediğini pek bilmiyormuş. Sevmediği huyu ise her gece yemek sipariş vermesiymiş.

Soru 8: Ahmet’e En Son Ne Aldın?

Ala hanım en son Ahmet bey’e Ottoman Treasure adında bir parfüm hediye etmiş. Ahmet bey bu hediyeyi çok beğenmiş. Hafif bir koku seviyorsanız tavsiye ederiz diyorlar. Ahmet bey de Ala hanıma en son bir sweatshirt hediye almış.

Soru 9: Ne Zamandır Birliktesiniz?

Resmi olarak haziran başından beri olduğunu söylüyorlar. Hiç kafamızda kurmadık diyorlar. Çok doğal gelişmiş.

Soru 10: Kavgalarda Kim Alttan Alır?

Ala hanım, kavgalarda hep alttan alan tarafın Ahmet bey olduğunu söylüyor. Ahmet bey bazen konuları unutuyormuş. Konu dağılıyormuş.

Soru 11: İlerisi İçin Bir Düşünceniz/Hayaliniz Var Mı?

Çok fazla Mirel ile ilgili video paylaştıkları için evlilik ve bebek soruları geldiklerini söylüyorlar. Ala hanım, bir süre daha evlilik düşünmediğini söylüyor. İşlerinin en yoğun olduğu, en odaklanma gereken zaman olduğunu ve ilişkilerinin çok güzel gittiğini belirtiyor. Evliliğin biraz heyecanı öldürdüğünü düşünüyormuş.

Ahmet bey zaten birlikte yaşadıklarını ekliyor. Sadece bebeklerinin olmadığını söylüyor. Bir kedi ve köpekleri varmış. Genel olarak çok ciddi planları yokmuş. İşlerinin ve kariyerlerinin iyi gitmesi gibi planları varmış.

Soru 12: Ahmet Çok Tatlı Ve Çok Naif Duruyor. Sinirlenince Nasıl Tepkiler Verir?

Normalde çok naif, çok duygusal ve tatlı bir insan olduğunu söylüyor Ala hanım. Sinirlense bile Ahmet beyi yumuşatmak çok kolaymış. Ahmet bey, bir öpücükle bile hemen siniri geçermiş. Çok tatlı ve kadına saygılı bir insanmış. 

Soru 13: Ahmet’in Karya ile Paylaştığı Videolarda Ilişkinizi Yansıtan Durumlar Oluyor Mu?

Oluyor, olmalı da diyor Ala hanım ve çok trip atıyormuş. Bu videoları izlediğinde gülüyorlarmış. 

Ala hanım, Ahmet bey ile ilk kez kavga etmiş ve Ahmet bey Ankara’ya gitmiş. O kavgadan sonra ilişkileri yapmış. Ahmet bey, ertesi gün o kavganın videosunu yapmış. Daha sonra Ahmet bey bir bahaneyle, Ala hanımı aramış ve ilişkileri başlamış. 

Ahmet beyin, İrina Shayk takıntısı varmış. Herkesi onunla kıyaslıyormuş. Sürekli o olsa, onu yapmazdım diyormuş. İrina Shayk, Ahmet beyi öpse çok rahatlarmış.

Ahmet bey bu sırada ortaya bir fikir atıyor. Öpülebilecekler listesi hazırlayalım, diyor. Ahmet beyin öpülecekler listesine İrina Shayk, Blake Lively ve Rihanna var. Ala Tokel’in listesinde ise Tom Hardy, Ryan Gosling var. 

Ala hanım, Ahmet beyin videosunu anlatıyor. Herkese puanlar verirmiş. Sadece İrina Shayk’a 7 puan veriyormuş. Ala Tokel’in puanı ise 6.9 puanmış. Ala hanım, 10 puan alması gerektiğini söylüyor. Ertesi gün Karya ile Ahmet bu olayın videosunu çekmişler. 

Soru 14: Ahmet Seninle Kozmetik Mağazası Gezer Mi?

Ahmet bey gerçekten gezmeye çalıştığını söylüyor. Fakat Ala hanımın make up studio’su olduğu için bir yerden sonra pes ediyormuş. Hatta bir gün Roma’da Ala hanım bir Sephora mağazasına girmiş ve bir buçuk saat alışveriş yapmış. Bir buçuk saat hiçbir erkeğin beklemeyeceğini düşünüyor. 

Ala hanım hiç onunla gelmediğini söylüyor.

Soru 15: Seni Hiç Kaale Almadan Ahmet ile Gereksiz Muhabbet Kurmaya Çalışan Birine Ne Yaparsın?


Ala hanım bu konuyla ilgili bir anısını anlatıyor. Birlikte Ankara’dayken Ala hanımın yanında bir kadın, Ahmet beyi dudaklarından öpmüş. Ala hanım da Ahmet beyin arkadaşıyla uzaktan bu olayı izlemiş. Ala hanım pek rahatsız olmamış. O kadının kendisini çok kötü bir duruma düşürdüğünü söylüyor.

Soru 16: Birlikte Yapmaktan En Çok Hoşlandığınız Aktivite Nedir?

Yeni şehirler gezmeyi seviyorlarmış. Vapiano’dan yemek sipariş verip birlikte Netflix izlemeyi seviyorlarmış. Çok evcil olduklarını çok seviyorlarmış. Belgesel izlemeyi seviyorlarmış. Birlikte oyun oynarken Ahmet bey çok hırslı olduğu için kavga ediyorlarmış.

Soru 17: Birçok Şehir Gezdiniz ve Eğlendiniz. Şimdi Hedefinizde Neresi Var?

New York, Afrika, Cape Town ve Kamboçya’ya gitmek istiyorlarmış. Birlikte gezmekten çok hoşlanıyorlarmış.

Soru 18: İlişkinin Başında mı, Yoksa Zaman Geçirdikçe mi “Tamam İşte Bu” Dediniz?

Ahmet bey, Ala hanımı görmüş ve çok etkilenmiş. Aslında ilişkiye başlarken, başlamamak için çok direniyorlarmış. Zaman geçirdikçe anlaşabildiklerini fark etmişler. Beklemedikleri bir anda karşılarına çıkmışlar.

Soru 19: Mirel En Çok Hanginizi Seviyor?

İkisi de beni seviyor, diyor. Ahmet beye çok düşkünmüş. Ala hanım ise, bana anne diyeceksin, diyormuş.

Soru 20: Doğru Zamanda Doğru Şeyler Yaşadığını Düşünüyor Musun?

Ala hanım, vücudunda bunun bir dövmesi bile olduğunu söylüyor. “Birşeyleri yaşadıkça, hiçbir zaman senin gülümseten olaylardan pişman olma” yazıyor. Bir şeylerden mutlu olduysan ve seni gülümsetti ise neye mal olursa olsun, yaşadıklarından pişman olma, diyor. Şu ana kadar yaşadıkları çok güzelmiş. Her şey doğru zamanda ve doğru yerdeydi, diyor. 

Soru 21: Bu Kadar Tanınmış Biriyle Birliktesin. Seni Rahatsız Eden Durumlar Oldu Mu?

Ala hanım, Ahmet beyin DM kutusuna artık bakmadıklarını söylüyor. Sürekli sevgili fotoğrafları koymalarına rağmen, Ahmet beye gelen mesajların ardı arkası kesilmiyormuş. Gelen yorumlar ya da mesajlardan rahatsız olmuyormuş.

Ahmet bey ise bu durumun çok eğlenceli olduğunu söylüyor ve Ala hanım gibi birisiyle sevgili olduğu için kendisini şanslı hissettiğini ekliyor. Yorumları ve mesajları birlikte gülerek okuyorlarmış.

Soru 22: İleride Bir Gün Birbirinizi Bir Anı ve Bir Özelliğinizle Hatırlayacak Olsanız Bu Ne Olurdu?

Ahmet bey, birlikte gülmekten çok eğlendikleri anları hatırlayacağını söylüyor. Ala hanım ise Ahmet beyin kelimeleri yanlış söylemesini hatırlayacağını söylüyor. 

Soru 23: Ahmet Abi En Çok Hangi Konuda Seni Kıskanır?

Ahmet bey, Ala hanımın nerede ne yapması gerektiğini bildiğini söylüyor. Bu yüzden kıskanmadığını belirtiyor ve genel olarak kıskanç bir insan olduğunu söylüyor.

Soru 24: Kendince Bir Erkeği Etkilemek İçin Taktiklerin Nelerdir?

Ala hanım, çok fazla ilişkisinin olmadığını, yalnızca başından bir evlilik geçtiğini ve çok fazla erkek tanımadığı için bir taktiğinin olmadığını belirtiyor. Ahmet bey ise kendin olman gerektiğini söylüyor.

Ala hanım, ilişkinin ilk birkaç ayında başkası gibi olsanız bile sonra gerçek karakterin ortaya çıkacağını söylüyor. Ala hanım, kıskançlıktan nefret ediyormuş ve tiksiniyormuş.

Ahmet bey, yaşadıklarının seni bugüne getirdiğini düşünüyor. Bu yüzden hiç birinden utanmamak gerekiyor. Ala hanımın evlendiğinden ve boşandığından bahsediyor. Bundan utanmamak gerektiğini söylüyor. Birbirini darlamak, sürekli kıskanmak ve birbirini rahat bırakmamak Ala hanımı delirtiyormuş.

Soru 25: Birbirinizin Geçmişini Sorguluyor Musunuz?

İkisi de birbirinin geçmişini ve geçmiş ilişkilerini sorgulamıyormuş. Geçmiş, geçmişte kalır diyorlar.

Soru 26: Arkadaşların Ahmet’le Tanıştıklarında İlk İzlenimleri Ne Oldu?

Ala hanım, Karya bey ile ilk tanıştığında çok sessiz ve pasifmiş. Normalde hareketli ve esprili olan Ala hanım, ilk kez bir araya geldiklerinde çok sessiz kalmış. Karya bey, ilk tanıştıklarında Ala hanımla konuştuklarını hatırlamamış. Ahmet beyin her arkadaşı Ala hanımı çok sevmiş. Çok tatlı, neşeli ve uyumlu olduğunu söylemişler. 

Ala hanımın arkadaşları da Ahmet beyi çok sevmiş. Fakat ilk tanıdıklarında Ahmet beyi çok çapkın ve gözü dışarıda bir tip olarak görmüşler. Ama tanıdıktan sonra çok sevmişler. 

Ala hanım yaşla ilgili sorulara ikimizde 25 yaşındayız diye cevap veriyor. Ahmet beyin burcu balık ve Ala hanım yay burcuymuş. Ahmet bey o yüzden duygusalmış ve sevgisini gösteriyormuş. Fakat Ala hanım da çok güzel bir şekilde sevgisini gösteriyormuş. Bu kadar iyi anlaşmalarına rağmen bazen çok kavga ediyorlarmış. Fakat küs kalmadan hemen barışıyorlarmış. Ahmet bey, hemen kavgayı unutuyormuş. Her şey yolunda gidiyormuş. Ala hanım ve Ahmet bey, yeni yıl için iyi dileklerini iletiyorlar ve video sona eriyor.

ala tokel makyaj malzemeleri

Favori Makyaj Malzemelerim | Yurtdışına Gideceklere Tavsiyeler

Bugün sizlerle favori makyaj malzemelerimin özelliklerini paylaşacağım. Bu ürünlerin birçoğu Türkiye’de bulunmuyor bu yüzden büyük bir kısmını Avrupa ve Amerika’dan satın alabilirsiniz.

Fenty Pro Filt’r Soft Matte Longwear Fondöten By Rihanna benim en sevdiğim fondötenlerden birisi ve fiyatı 34 dolar. Şöyle bir özelliği var, yüzünüzde hemen kuruyor. Yani dağıtırken çok az almanız gerekiyor. Kapatıcılığı çok güzel. Yüzü çok mat yapıyor bu yüzden yağlı ciltler için ideal. Yüzünüzde kurumadan çarpı yapmanız, dağıtmanız ve sonra süngerle geçmeniz lazım. Ultra kapatıcılık özelliği ve mat bitişiyle bu fondöteni sevdiğim fondötenler listesine koyuyorum. Türkiye’de bile var.

Too Faced Born This Way fondöten yine favori ürünlerim arasında bulunuyor. Bu ürünün Sephora fiyatı ise 39 dolar. Ben porselen rengini kullanıyorum. Bu ürün mat bitişli değil, hafif ıslak bitişli. Yaz makyajı için ideal bir ışıltı sunuyor. Tüm cilt tiplerine uygun ve yüksek kapatıcılığı var.

Neredeyse dövme kapatacak kadar iyi bir kapatıcılığı olan muhteşem bir üründen bahsedeceğim. Kat Von D Lock-It fondöten bir harika ve fiyatı 35 dolar. Yüksek kapatıcılığa sahip olması demek, tüm sivilceleri kapatıyor anlamına gelmez. Eğer pütür pütür bir cildiniz varsa, cildinizi çamura döndürebilir. Nişantası ve Akasya AVM’de bu ürünü bulabilirsiniz.

Dior BackStage fondöten yine iyi bir ürün ve fiyatı 40 dolar. Aslında bunu İstanbul’dan aldım ama Sephora’da gördüğüm için önermek istedim. Orta kapatıcılıkta bir ürün. Çok yoğun değil ve yüzde ağırlık yapmıyor. Mat bitişli ve ben çok seviyorum.

En favori ikinci fondötenim bu. Ama çok pahalı. Giorgio Armani Beauty Power Fabric fondötenin fiyatı 64 dolar. İstanbul’da bu ürünü bulabilirsiniz. Bu ürün acayip kapatıcı. Ama Kat Von D kadar değil, çünkü o cildi porselen gibi gösteriyor. Tüm cilt tipleri için uygun bir ürün.

Marc Jacobs Beauty Shameless fondöten ise diğer bir önerim olacak. Bu ürünün fiyatı 46 dolar. Aslında bu ürünün harika bir kapatıcılığı yok. Ama ben cilt tonumu eşitlemesini sevdim ve sonuç gördüm. Hafif makyaj seven kişiler için ideal. Bu ürünü İstanbul’da bulabilirsiniz.

Biraz kaş kaleminden bahsedeceğim. Sade ve sadece Anastasia Beverly Hills Brow Wiz kaş kalemini öneriyorum. Fiyatı 21 dolar. Amerika Sephora’sından bahsettiğim için bu ürünü öneriyorum ama Türkiye’de bu ürün yerine Benefits kaş kalemini kullanabilirsiniz. Hemen hemen muadili bir ürün diyebiliriz. Üstelik, kaş farı ve kaş jeli de var. Set olarak da satın alabilirsiniz. Brow Definer daha kaş çerçevesi çizen ve kaş içini doldurmaya yarayan bir ürün. Brow Wiz ise daha ince çalışmayı sağlıyor ve kaşları kıl kıl çizmenizi sağlıyor.

Anastasia Beverly Hills Clear Brow Gel kaş sabitleyici ürününü tavsiye ediyorum. Fiyatı 22 dolar. Diğer kaş jelleri birkaç saat sonra kaşların düşmesine neden oluyor ama bu ürün, kaşları baya güzel yapıştırıyor. 

IT Cosmetics Bye Bye Pores Pressed transparan pudrası çok güzel bir ürün ve fiyatı 29 dolar. Göz altı rengini biraz koyulaştırıyor fakat sabitleme açısından oldukça iyi.

Laura Mercier Translucent Powder ürünü oldukça harika. Fiyatı 39 dolar. Fırçaya biraz döküp bu transparan pudrayı cildinize uygulayabilirsiniz.

Eyeliner olarak sadece bir ürün öneriyorum. Mac Jel Eyeliner gayet güzel. Ama bana göre en siyah ve hoş görünen Kat Von D Tattoo Liner ürünü fiyatı 20 dolar. Çok çabuk kuruyor bu yüzden hızlı tüketilen bir eyeliner. Ayrıca Türkiye’de bulabilirsiniz. 

Maskaradan bahsedeceğim. Too Faced Better Than Sex maskara ürünü olağanüstü ve fiyatı 24 dolar. Bunun üzerine hiçbir şeyin geçebileceğine inanmıyorum. Bence maskarada boya değil fırçanın kalitesi önemli. Tek bir darbeyle sürdüğünüzde harika görünüyor. Akasya AVM, İstinye Park AVM ve Nişantası Sephora mağazalarında bulabilirsiniz.

Buna alternatif olarak Hourglass Caution Maskara’yı kullanabilirsiniz. Bu ürünün fiyatı 29 dolar. Gerçekten güzel, fakat Too Faced Better Than Sex Maskara’ya göre daha efor sarf ettiriyor. Onun performansına erişmek için birkaç kat sürmek gerekiyor.

Biraz da concealer’dan bahsetmek istiyorum. Tarte Shape Tape Concealer ürününü tavsiye ediyorum. Bu ürünün fiyatı 29 dolar. Bu ürün, göz altı kapatıcılığı açısından harika bir ürün. Amerika’da satılıyor yalnızca fakat Sephora’larda satılmıyor.

Ben, Nars Concealer Radiant ürününü de öneriyorum. Fiyatı 30 dolar. Bu ürün de çok iyi kapatıyor.

Primer’dan bahsetmek istiyorum. Farsali Primer’ı çok beğeniyorum. Bu harika primer’ın fiyatı 54 dolar. Amerika’ya özgü çok hoş bir ürün. 

Marc Jacobs Beauty Coconut Face Primer ürününü de önerebilirim. Bu ürünün fiyatı 44 dolar. Ben çok beğeniyorum ama alerjik yapıya sahip kişilerde reaksiyon gösterebilir. 

Primer yerine nemlendirici de sürebilirsiniz. Primer’ın tek etkisi makyajın kalıcılığı arttırmasıdır.

Hourglass Veil Mineral Primer yine listemde olan bir ürün ve fiyatı 75 dolar. Bu primer gerçekten çok pahalı. Bu yüzden küçük boyutunu satın alabilirsiniz. Yüzünüzde ipeksi bir dokunuşu oluyor fakat mucizeler yaratmıyor.

Şimdi biraz bronzer’lardan bahsedeceğim. Hem sabitleme pudrası hem bronzer olarak kullanabileceğiniz Tarte El Princess Kontür Palette ürününün fiyatı 54 dolar. Çok güzel bir kontür paleti. Bu ürünü yalnızca Amerika’da bulabilirsiniz.

Kevyn Aucoin The Sculpting Contour Powder ürünü yine harika bir bronzer. Bu kaliteli kontür pudrasının fiyatı 44 dolar. Aynı markanın farklı paletlerini de öneririm. İnanılmaz bir alt tonu var.

Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bir ürün isterseniz hemen bir önerim olacak. Bronzer, highlighter ve sabitleme pudrası olan Tarte Pro Glow To Go ürününü öneririm ve fiyatı 19 dolar. Bu ürünü sadece Amerika’da bulabilirsiniz.

Huda Beauty Rose Gold göz farı paleti, benim için vazgeçilmeyen bir ürün ve fiyatı 65 dolar. İstanbul Sephora mağazalarında bulabilirsiniz. İçinde siyah, kahve tonlarından pembe tonlarına, gece makyajı için simli ve ışıltılı tonlara kadar her şey var. Fırçayı ıslatıp glitter sürerseniz daha parlak bir makyaj yaparsınız.

Too Faced Sweet Peach göz farı paletinin fiyatı 49 dolar. Yapısı inanılmaz güzel. Aydınlık renklerini, göz pınarına dokundurduğunuzda gözü inanılmaz aydınlatıyor. Bu ürünü İstanbul’da bulabilirsiniz.

Anastasia Beverly Hills Soft Glam göz farının fiyatı 42 dolar. Bu göz farı paletinin içinde biraz daha soft renkler var. Bu ürünü Avrupa’da ve Amerika’da bulabilirsiniz.

Hourglass Lighting Blush allıklarını çok seviyorum. Bu ürünün fiyatı 40 dolar. Şeftali ve bordo tonları var. Bu allık sayesinde, makyaj yaparken hem çok sağlıklı hem de çok parlak bir görüntü elde edebilirsiniz.

Too Faced Sweethearts Perfect Flush Blush allık paletinin içinde highlighter da var. Bu ürünün fiyatı 30 dolar. Üstelik bir sürü renk seçeneği var.

Şimdi highlighter ürünlerinden bahsedeceğim. Benim hayatımın makyaj ürünü bu olabilir. BECCA Champagne Pop ürünü efsanedir ve fiyatı 38 dolardır.

Ben likit highlighter seviyorum. Likit highlighter’ın fondötenle buluşması güzel oluyor. Likit highlighter olarak favori ürünüm Cover FX Celestial. Bu ürün 42 dolar ve sadece Amerika’da bulunuyor. Serum gibi ve çok yoğun bir ürün. Süngerle değil elinizle hemen sürmeniz gerekiyor. Kontür yapmadan önce bu highlighter’ı sürüyorum. Biraz süngerle etrafını karıştırıyorum daha sonra kontür yapıyorum ve birazcık bronzer ile dağıtıyorum. Bu ürünün üzerine ne sürerseniz sürün çok iyi duruyor. Huda Beauty highlighter, toz bir ürün almak isteyenler için ideal. 

Ruja gelince ise bana kalırsa Anastasia Beverly Hills uzak durun. Likit mat rujları korkunç görünüyor. Ruj olarak Huda Beauty likit mat rujlarını öneriyorum. Tarte likit mat rujlarını da seviyorum. Ayrıca Fenty Beauty lipgloss ürünlerini kesinlikle öneriyorum.

Ala Tokel’in en sevdiği sanatçıları açıkladı. Ala Tokel en çok rap sanatçısı Sagopa Kajmer’i sevmektedir. Ayrıca son dönemde büyük bir çıkış yakalayan Manuş Baba ve Ebru Gündeş ve kulağına hoş gelen tüm şarkıları dinlemektedir. Ayrıca iyi bir Beşiktaş taraftarı olduğunu da öğrenmiş olduk.

Bütün Listeyi Görüntüle Listeyi Daralt
Ala Tokel Takipçi Sayısı Ne Kadar?

Ala Tokel'in en çok takipçisi olduğu platform Instagram. Ala Tokel Instagram hesabının 585 bin takipçisi bulunmakta. Instagram gönderi sayısı ise 900 civarında.

Ala Tokel'in takipçi sayılarındaki sıralamaya baktığımızda ikinci sırada Youtube geliyor. Youtube'da yaklaşık 260 bin abonesi olan Ala Tokel, şu ana kadar yaklaşık 120 video paylaşmış.

Takipçi sayısında üçüncü sırası Twitter alıyor. Twitter Ala Tokel hesabında yaklaşık 172 bin takipçisi var.

Ve son olarak Tiktok'a bakıyoruz. Ala Tokel Tiktok hesabında yaklaşık 36 bin takipçisi bulunuyor.

Geri gel klibinde rol alan Ala Tokel in videosunu izleyebilirsiniz:  https://youtu.be/A0T7S_ZlNw4

Yaren Alaca hakkında merak edilenler ve sıkça sorulan sorular hakkında derlediğimiz yazımız da ilginizi çekebilir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.