Saruhan Hünel Kimdir? Saruhan Hünel Biyografisi

15.03.2020
258
Saruhan Hünel Kimdir? Saruhan Hünel Biyografisi
Modelistlik Kursu

Kuruluş Osman dizisinin başarılı oyuncusu ve Alişar karakterinin sahibi Saruhan Hünel kimdir yazımız ile sizlerleyiz.

Özellikle son dönemlerde Kuruluş Osman dizisi ile ekranlarda gördüğümüz oyuncu hakkında dünden bu güne tüm bilgileri sizlere aktaracağız. Peki Saruhan Hünel kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Hangi burç, Okul hayatı nasıldı ve Kardeşi kimdir?

Saruhan Hünel Kimdir? Kaç Doğumlu? Nereli?

Saruhan Hünel, 1970 yılının 7 Ocak tarihinde İstanbul Fatih’te doğmuştur. Tam olarak ismi Muharrem Saruhan Hünel’dir.

Saruhan Hünel’in Ailesi Nereli?

Annesi tarafından Arap, babası tarafından ise Selaniklidir.

Saruhan Hünel

Saruhan Hünel

Saruhan Hünel’in Okul Hayatı

Saruhan Hünel, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da bitirmiştir. Saruhan Hünel, lisede tekstil bölümünü okumuş ve başarıyla tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nü kazanmıştır ancak çeşitli nedenlerden dolayı devam edememiştir.

Saruhan Hünel’in Kardeşi Kimdir?

Saruhan Hünel, Türk sanat müziği sanatçısı Aslı Hünel’in abisidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Saruhan Hünel’in Boyu, Kilosu, Burcu Nedir?

Saruhan Hünel’in boyu 185 metre, kilosu 80’dir. Ve Oğlak burcudur.

Saruhan Hünel’in Oyunculuk Kariyeri Nasıl Başladı?

Saruhan Hünel çalışma hayatına mankenlik ile başladı. Oyunculuğa ilk adımını attığında 20 yaşındaydı. TRT’de yayınlanan tarihi filmlerle ilk adımını atmıştır. Daha sonra ise şarkıcı Emrah ile birlikte 1992’de “Gündüzün Karanlığı”, 1993’de “Yasak Sokaklar”, 1998’de “Unutabilsem” dizilerinde rol almıştır.

Saruhan Hünel Kimdir 2

Saruhan Hünel Kimdir 2

Saruhan Hünel ve Aynalı Tahir Dizisi

Saruhan Hünel, askere gidip geldikten sonra Aynalı Tahir dizisi ile 6 bölüm için anlaştı. Ancak dizi çok sevilince 5 yıl devam etti. Saruhan Hünel 170 bölümde rol almıştır. Aynalı Tahir dizisi ile tamamen ünlenmiştir.

Aynalı Tahir dizisi 1998 yılında başlamıştır ve senaristliğini Sergin Akyaz yapmıştır. Dizide 5 yıl Tilki Ekrem karakteri ile ekranlara gelmiştir, çok sevilmiştir. Aynalı Tahir dizisinin oyuncu kadrosunda Alişan, Erkan Petekkaya, Yeşim Büber, Didem Uğurlu, Orçun Sonat, Fatma Belgen, Doğa Bekleriz gibi isimler yer alıyordu.

Saruhan Hünel Kiminle Evli?

Saruhan Hünel, 2003 yılında senarist Sergin Akyaz ile dünya evine girdi. Çift 21 Ocak 2010 tarihinde boşandı. Hünel, 2012’de senaristliğini boşandığı eşi Sergin Akyaz’ın yaptığı “Araf Zamanı” adlı dizide ekranlara gelmiştir. Dizide Selin Ortaçlı, Sermin Hürmeriç, Burak Sergen, Hakan Ural, Kürşat Başar, Ayşe Kökçü gibi isimler yer alıyordu.

Saruhan Hünel Sergin Akyaz

Aynalı Tahir dizisinde canlandırmış olduğu Tilki Ekrem karakteri ile oyunculuğunu zirvesini yaşayan Saruhan Hünel, özel hayatı ile de merak edilmektedir. Başarılı oyuncu 2003 yılında senarist Sergin Akyaz ile dünya evine girmiş ancak geçen 7 senenin ardından 2010 yılında boşanma kararı almışlardır. Başarılı oyuncunun hayatında şu an kimsenin olmadığı biliniyor.

Saruhan Hünel Kardeşinin Düğününe Katılmamıştı

Saruhan Hünel Kardeşinin Düğününe Katılmamıştı

Saruhan Hünel Kardeşinin Düğününe Katılmamıştı

Saruhan Hünel’in kardeşi Türk sanat müziği sanatçısı Aslı Hünel’in düğününde bulunamamıştı Aslı Hünel, Savaş Fatin Yurtsever ile evlenmiştir. Kardeşler sonraki günlerde barışmıştır.

Saruhan Hünel, şimdilerde ATV ekranlarında yayınlanıyor olan ve Diriliş Ertuğrul’un devamı Kuruluş Osman dizisinde Alişar karakterine can vermiştir.

Kuruluş Osman Dizisinde Alişar Kimdir?

Alişar Bey’in tarihte gerçek adı Kerimüddin Alişîr’dir. Alişar Bey, Selçuklu askeri, Muzaffereddin bin Alişîr’in oğludur. Germiyanoğulları Beyliği’nin kurucusu I. Yakub Bey’in babasıdır. Germiyanoğlu beyliğinin başı Alişar bey’dir. Kütahya Bey’i olarak bilinir. Kütahya bölgesine hâkim olan Germiyanoğulları ile Kayıların aralarında yakın dostluk vardır. Fakat Alişar bey kurnaz bir adamdır. Osman bey Balhatun’u kendisine istemesi için Alişar beyi göndermiştir. Fakat Alişar bey Balhun Hatun’u kendisine ister ancak alamaz.

Alişar Bey Tarihte Nasıl Öldü?

Alişar Bey (Kerimüddin Alişir), Selçuklu şehzadeleri arasındaki taht mücadelerine karşı durmuştur. 1264 yılında Konya’da meydanda Moğol kumandanı Alıcak tarafından öldürülmüştür.

Saruhan Hünel Yeni Projesi

2019 yılında dönemin ünlü Türk tarihi dizilerinden birisi olan Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosunda yer alan burada Alişar Bey karakterine hayat veren Saruhan Hünel, yeni projeler ile hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Başarılı oyuncu teklifleri değerlendirme aşamasında

Saruhan Hünel Kimdir 3

Saruhan Hünel Kimdir 3

Saruhan Hünel’in Oynadığı Dizi ve Filmler

 • 2019 – Kuruluş Osman (Alişar) (TV Dizisi)
 • 2015 – Somuncu Baba Aşkın Sırrı (Abdurrahman Erzincani) (Sinema Filmi)
 • 2014 – 2015 – Karagül (Kenan)(TV Dizisi)
 • 2013 – Uğurlanmış Arzular (Azerbaycan TV Dizisi)
 • 2012 – Araf Zamanı (Ali) (TV Dizisi)
 • 2009 – Yeni Baştan (Murat) (TV Dizisi)
 • 2009 – Aile Reisi (Saruhan) (TV Dizisi)
 • 2008 – Serçe (Doğu Karatlı) (TV Dizisi)
 • 2006 – Kaybolan Yıllar (Esmer / Haçlı / Sinan) (TV Dizisi)
 • 2003 – Melek (Ferhat Güney) (TV Dizisi)
 • 2000 – Milli Saraylarımız (TV Dizisi)
 • 1999 – 2001 – Yılan Hikayesi (Erol) (TV Dizisi)
 • 1999 – Nilgün (2) (Suat) (TV Dizisi)
 • 1999 – Nilgün (Suat) (Sinema Filmi)
 • 1998 – Unutabilsem (Önder) (TV Dizisi)
 • 1998 – Güzel Günler (TV Dizisi)
 • 1998-2002 – Aynalı Tahir (Tilki Ekrem ) (TV Dizisi)
 • 1994 – Kaygısızlar (Konuk Oyuncu ) (TV Dizisi)
 • 1993 – Yasak Sokaklar (Saruhan)(TV Filmi)
 • 1993 – Ufukta Bir Ağaç (Sinema Filmi)
 • 1992 – Gündüzün Karanlığı (Taşkın) (TV Dizisi)

Saruhan Hünel ile Yapılan Kısa Bir Röportaj

* Şimdiye kadar birçok projede yer aldınız. “Benim miladım bu dizidir” diyebileceğiniz proje hangisiydi?
– “Aynalı Tahir”… Fenomen bir diziydi. Orada Ekrem diye birini canlandırıyordum. Kötü fakat duygusal, kötü ama komik gibi farklı farklı yönleri, duyguları olan bir karakterdi, oyunculuğumda ciddi gelişme sağladı. Üstelik dizinin çok fazla tekrarı verildiği için birkaç jenerasyon beni tanıdı, ciddi bir fan kitlem oluştu.

YAPIM ŞİRKETİM YOK SADECE OYUNCUYUM
* “Kaybolan Yıllar”la adınızı Ortadoğu’da da duyurdunuz. Arap ülkelerinde çok seviliyormuşsunuz.
– Evet, sağ olsunlar. Ben özellikle yaz aylarında alışveriş merkezlerinde rahat rahat oturup yemek yiyemiyorum. Arap hayranlarım yanıma gelip imza almak, fotoğraf çektirmek istiyorlar çünkü. Geçen gün de Ortadoğu’da yayınlanacak bir reklam filminde rol alacağım yönünde haberler çıktı. Kıvanç Tatlıtuğ, Murat Yıldırım ve Cansel Elçin’le birlikte… Bundan gurur duydum.

* Zaten sizin anne tarafınızda da Araplık var bildiğim kadarıyla, değil mi?
– Evet… Annem Arap, babam Arnavut. Belki o yüzden ayrı bir sempati duyuyorlardır.
* Peki “Araf Zamanı” bitiyorsa, ufukta yeni bir proje göründü mü?
– Yok. Bu konuda çok titiz davranıyorum. İki üç bölüm oynayıp paramı alma derdinde değilim. Birkaç tane kötü dizi deneyimim oldu. Sevenlerim “Böyle bir dizide oynamayı nasıl kabul edersin” diye beni mail yağmuruna tuttu. Bu arada sanılanın aksine benim bir yapım şirketim yok, sadece oyuncuyum.

BU ÜLKEDE ERKEKLERİN YÜZDE 98’İ MAÇODUR
* Hayranlarınız epey sahipleniyorlar sizi yani…
– Evet. 7’den 70’e birçok insan yolda görünce sarılıyor. Duygusal biri olduğum için de böyle durumlarda hemen gözlerim doluyor.
* Çoğu insan sizin için duygusal değil sert, maço tabiri kullanır.
– Birileri internete yazıyor. Öyle biliyorlar. Bir kız kardeşim var, Aslı Hünel. Büyürken ona sahip çıkmak, yaşadığımız semte uygun giyinmesine dikkat etmesini söylemekse maçoluk, Türkiye’nin yüzde 98’i maçodur!
* O anlamda değil… İkili ilişkilerdeki maçoluğu kastediyorum.
– Evet, öyleyim. Değer verdiğim insanı sahiplenirim. Bir beraberlik yaşıyorsanız, o insana sahip çıkmaktan, onu koruyup gözetmekten daha doğal ne olabilir ki?
DİZİ SETİNDE BURNUM ÜÇ YERİNDEN KIRILDI
* Merak ediyorum, burnunuz estetikli mi?
– Evet. Çünkü yıllar önce bir dizi setinde, kavgalı dövüşlü bir sahne çekimi sırasında bir darbe aldım ve burnum tam üç yerinden kırıldı. Mecburen yaptırmak durumunda kaldım.
* Magazinel bir isim olmayı tercih etmediniz hiçbir zaman… Neden?
– Daha sakin bir hayatı tercih ediyorum. Edirnekapı’da doğup büyüdüm, hâlâ eski arkadaşlarımla görüşürüm. Hiç kopmadık birbirimizden. Ama bu yapım benim için dezavantaj oldu. Göz önünde olmayı sevmediğim için kendimi iyi ifade edemediğimi düşünüyorum.
* Popüler mekanlarda görünmediğiniz için özel hayatınıza dair hiçbir fikrimiz yok.
– Sevgilim var. Ama dediğim gibi daha sakin yerlerde, gözden uzak yaşamayı tercih ediyoruz.
* Maço olduğunuzu kabul ettiniz az önce… Peki ya romantizm?
– Biraz fazla romantiğimdir hem de… Sürpriz yapmayı çok severim. Mesela sevgilimin göz ucuyla baktığı ve beğendiğini hissettiğim bir şeyi, o unutmuşken alır tak diye önüne koyarım. Bazı insanlara da çiçek çok romantik gelir. Ama asıl önemli olan o çiçeği doğru zamanda yollamak, karşındakini şaşırtmak. Bazen sımsıkı sarılmak da çok güzel bir hediyedir diye düşünüyorum.

Saruhan Hünel kimdir yazımız ile hem kendisi hem de son dönemde yer aldığı Kuruluş Osman dizisindeki Alişar karakteri hakkında bilgileri sizler ile paylaştık.

Instagram hesabına buradan ulaşabilirsiniz: https://www.instagram.com/saruhan_hunel/?hl=tr

İlginizi çekebilir: Hivda Zizan Alp Kimdir? 

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.