Siveno Kaş Kirpik Serumu Ürün İncelemesi

19.06.2019
447
Siveno Kaş Kirpik Serumu Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Siveno kaş kirpik serumu, son zamanlarda herkesin yazmamı istediği bir ürün oldu. Siveno kaş kirpik serumu yorumlar ve Siveno kaş kirpik serumu kullananları araştırmaya başladım. Daha sonra ürünü satın aldım. Ürüne dair birçok farklı yorum bulunuyordu. Ürün tamamen doğal ve doğal bitki yağlarından oluşuyordu. Siveno kaş kirpik serumu kullanıcı yorumları genel olarak olumlu bir çerçevedeydi. Bende genel olarak ürünü deneyip sizlerle deneyimlerimi paylaşmak istedim.

kaş dökülmesi

Kaş ve Kirpik Dökülmesinin Nedenleri

Başınızdaki saçlara benzer şekilde, kaşlar ve kirpikler incelebilir veya uzamayı bırakabilir. Bunu, birçok nedenden dolayı deneyimleyebilirsiniz.

Kaşlardan ya da kirpiklerden biri veya her ikisi de inceliyorsa, enfeksiyon, cilt koşulları, hormonal değişiklikler veya aşırı aktif bir bağışıklık sistemi neden olabilir. Beslenme yetersizlikleri, fiziksel travma veya duygusal stres aynı zamanda azalan kaşlara ve kirpiklere neden olabilir.

Alopesi areata otoimmün bir hastalıktır. Bağışıklık sistemi yanlışlıkla kendi vücudunuzun bir kısmını düşman olarak tanır ve ona saldırır. Alopesi areata, bireysel tüylerin uzadığı, saç üretimini yavaşlatan veya durduran saç köklerini hedef alır. Alopesi areata rastgele saç, kaş ve kirpik dökülmesine neden olur. Alopesi universalis tüm saçların, kaşların ve kirpiklerin tamamen kaybolmasıdır. Frontal fibrosing alopesi saç derisi ve kaş, kirpik kaybıyla birlikte kafa derisinde iz oluşmasına neden olur.

İnsan vücudu enerji kaynakları karbonhidratlar, proteinler, yağlar, amino ve yağ asitleri, vitaminler ve mineraller dahil olmak üzere besleyici maddeler gerektirir. Bunlardan bazıları saç uzamasını sağlar ve etkiler, bu nedenle herhangi birinde olan eksiklik saç, kaş ve kirpik dökülmesine neden olabilir.

A vitamini ya da çinko eksikliği hücresel büyümeyi yavaşlatabilir ve üretimini engeller. Biotin eksikliği, C vitamini eksikliği, demir, kontakt dermatit, seboreik dermatit, saçkıran, E, B-12 ve D vitaminleri, sistein, Omega-3 yağlı asitler, egzama, sedef hastalığı gibi nedenlerden dolayı kaş ve kirpik dökülmesi olabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
kirpik dökülmesi

Tiroid hastalığı, kaş ve kirpik dökülmesinin yaygın bir nedenidir. Tiroid beziniz metabolizmayı düzenleyen hormonlar üretir. Bu salgı bezi çok fazla veya çok az hormon ürettiğinde, vücudunuz dengesiz hale gelir ve birkaç normal işlemi bozar. Bu saç büyümesini içerir.

Hipotiroidi de yorgunluğa, kilo almaya ve beyin hasarına yol açarken, hipertiroidi hastalarında sıklıkla kalp çarpıntısı, şişkin gözler ve kilo kaybı olur.

Hansen hastalığı yani cüzzam bakterilerden kaynaklanır ve tüm vücutta yaralar olarak ortaya çıkar. Ülkemizde ve pek çok ülkede yaygındır. Cüzzam lezyonları, tüm vücutta saç dökülmesini, uyuşukluğu ve uzuv güçsüzlüğünü içerir.

Aşırı stres ve anksiyete, kıl foliküllerine oksijenin az gitmesine neden olur ve dalgalanan hormon seviyelerinin azalması dahil olmak üzere fizyolojik değişikliklere neden olabilir, kaş ve kirpik kılı kaybına katkıda bulunur.

Hamilelik ve doğum aynı zamanda hormonlarınızı ve vücudunuzun biyokimyasını değiştirir. Bu vahşi dalgalanmalar saç uzama döngülerinizi düzenleyebilir ve saç, kaş ve kirpik dökülmesine neden olabilir.

Telogen effluvium (TE) normal saç uzama döngüsü hormonal veya vücuttaki diğer değişikliklerle yarıda kesildiğinde meydana gelen anormal bir saç dökülmesidir.

Hem erkekler hem de kadınlar, 40’lı yaşlarda saçları, kaşları ve kirpikleri incelmeye başlar, kadınlarda östrojen seviyeleri ve erkeklerde testosteron azalır.

Kaşlarınızı aşırı almak küçük travmalara neden olur ve sonunda kaşlar o noktada uzamayı durdurabilir. Sert makyaj, uzun süre kullanıldığında benzer hasarlara neden olabilir.

Kanserle savaşmak için, kemoterapi hızla bölünen hücreleri önlemek için tasarlanmıştır. Bu saç köklerini bozar. İnsanların bu tedaviye maruz kaldıklarında saç, kaş ve kirpik dökülmesinin nedeni budur.

Ayrıca kirpiklerin beslenmesi için kirpik tipine göre maskara seçimi yapmak önemlidir. Ayrıca mutlaka gece yatmadan önce makyaj temizlenmelidir. Aksi halde kirpikleriniz dökülebilir, cansız ve sönük görünür.

siveno kaş kirpik serumu

Siveno Kaş Kirpik Serumu İçeriği

Siveno kaş kirpik serumu tamamen doğaldır. Paraben, gluten, koruyucu sentetik yağ, sentetik esans, sentetik koku ve boya, kimyasal madde ile alerjen maddeler içermez. Düzenli olarak kullanıldığı zaman kaş ve kirpikleri uzatır ve hacimli hale getirir.

Siveno kaş kirpik serumunun içinde hint yağı, E vitamini, kayısı çekirdeği yağı, susam yağı, argan yağı ve tatlı badem yağı vardır.

Hint yağı en iyi müshil olarak bilinir. Ancak uzun zamandır, tüm dünyada insanlar tarafından sivilce ve iltihaplanmayı tedavi etmek, kırışıklıkları ve yaşlılık lekelerini azaltmak gibi birçok amaç için kullanılmaktadır. Aynı zamanda birçok güzellik ürününde ortak bir bileşendir, çünkü gözenekleri tıkamadan veya cildi tahriş etmeden kozmetiklere nemlendirici bir özellik ekler.

Hint yağı E vitamini içerir. E vitamini kirpiklerinizi ve kaşlarınızı gürleştiren ve dökülmelerini önleyen güçlü bir antioksidan olarak işlev görür. Ayrıca kıl köklerinin hasar görmesini engeller, bu da kirpik uzamasını ve kaş gürleşmesini teşvik eder.

Hint yağı, risinoleik asit bakımından zengindir. Hint yağı ayrıca kirpiklerinizi kalınlaştıran ve kirpik oluşumunu uyaran, omega-9 esansiyel bir yağ asidi olan doğal olarak yüksek seviyelerde risinoleik asit içerir.

Argan yağı; antioksidanlar, yağ asitleri, E vitamini ve iyi yağlar içeren doğal bir yağdır. Argan yağı kirpikler ve kaşlar için çok faydalıdır. Çünkü sıvı altın olarak da adlandırılan argan yağının yüzlerce avantajının yanı sıra, daha uzun kirpikler için kullanıldığı bilinir.

Argan yağı, Fas’ta yetişen argan fındığından elde edilir. Argan yağı son zamanlarda güzellik pazarına girdi ve o zamandan beri cildiniz, saçlarınız, tırnaklarınız ve hatta kirpikleriniz için sahip olduğu devasa avantajlar nedeniyle çok popülerlik kazandı.

Tatlı badem yağı, kaşları gürleştireb ve kirpiklerin uzamasını destekleyen bir başka doğal yağdır. Ayrıca, eski Mısır zamanlarından beri saç uzamasına fayda sağladığı ve kellik tedavisi için kullanıldığı söyleniyor.

Bu yağ, kirpik gelişimi için mükemmeldir çünkü zengin bir tekli doymamış yağ, E vitamini, magnezyum ve kalsiyum kaynağıdır. Kirpiklerinizi nemlendirir ve yumuşatır ve kirpikleri dolgunlaştırmanın yanı sıra kirpiklerinizin düşmesini önler. Şimdi tatlı badem yağı cilt, saç ve kirpikler için en sevdiğim şeydir.

Kaş ve kirpikler için kayısı çekirdeği yağı, organik yağ asitlerinin içeriği için en faydalı olanıdır. İçindeki ana etken maddeler linoleik ve oleik asittir. Ayrıca kayısı çekirdeği yağının içinde çinko, kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum, manganez, bakır gibi mineraller vardır. A, E, C ve B grubu vitaminler içerir. Gençleştirme için kozmetik alanında kullanılan ve bir fitosterol olan steroid alkolü içerir.

Yararlı elementlerin ve vitaminlerin bolluğundan dolayı, kayısı çekirdeği yağı kelimenin tam anlamıyla cansız ve zayıflamış kaş ve kirpikleri canlandırır. Uyguladıktan sonra kaş ve kirpikler parlak, pürüzsüz ve kalın hale gelir.

E Vitamini ise, daha koyu kaşların gürleşmesi ve kirpiklerin uzaması için gerekli tüm besin maddelerini ve antioksidanları sağlar. Kıl köklerini güçlendirir ve düzenler. E vitamini kapsüller halinde mevcuttur.

siveno kaş kirpik serumu kullanımı

Siveno Kaş Kirpik Serumu Nasıl Kullanılır?

Gece yatmadan önce makyajınızı temizleyin. Yüzünüzü bir yüz temizleme jeliyle yıkayın. Temiz ve kuru kaşlara bir kulak çubuğu yardımıyla 1 damla Siveno kaş kirpik serumunu sürün. Aynı şekilde bir kulak çubuğu yardımıyla temiz ve kuru kirpiklerinize de serumu uygulayın. Dilerseniz bir rimel fırçasını iyice temizledikten sonra fırça yardımıyla serumu kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. 15 dakika bekleyin.

Siveno Kaş Kirpik Serumu Yorumları

Siveno kaş kirpik serumundan ben çok memnun kaldım. Bir ay boyunca düzenli olarak her gece kullandım. Yatmadan önce birer damla kaşlarıma uyguladım ve arasında boşluklar olan kaşlarım çıkmaya başladı. Kirpiklerime de eski ve temiz bir rimel fırçasıyla uygulama yaptım. Serumu fırçaya damlattım ve kirpiklerimi fırçayla birkaç kez taradım. Sonuç gerçekten harika! Hem dolgun hem de uzun kirpiklere sahibim. Bence bu kadar uygun fiyatlı bir ürün için mucizeler yaratıyor diyebilirim.

Siveno Kaş Kirpik Serumu Fiyat

Siveno kaş kirpik serumu piyasada genel olarak 29 TL fiyatında satışa sunulmaktadır.

Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca Vazelin Kaş Uzatır mı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.