Este Lorien | Eskişehir’in Lazer Epilasyon Merkezi

10.03.2023
250
Este Lorien | Eskişehir’in Lazer Epilasyon Merkezi
Modelistlik Kursu

Eskişehir’de lazer epilasyon hizmetleri sunan Este Lorien, kurulmuş olduğu tarihten günümüze kadınlara yönelik pek çok güzellik ve kişisel bakım hizmetlerinde fark yaratmayı misyon olarak edinmiştir.

Eskişehir’de Este Lorien tarafından sunulan ve en çok tercih edilen hizmetlerden olan lazer epilasyon hakkında merak edilen belli başlı konuları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bilindiği gibi lazer epilasyon, gerek kadınlar gerekse erkekler tarafından tercih edilen en gözde kişisel bakım uygulamalarının başında gelmektedir. Lazer epilasyondaki esas amaç vücudun çeşitli bölgelerinde yer alan istenmeyen tüylerden kalıcı veya uzun süreli olarak kurtulmaktır.

Bu noktada dünyada ve ülkemizde tercih edilen çeşitli tüy alma yöntemlerinden bahsetmekte fayda vardır. Bu yöntemleri ana hatları itibari ile epilasyon ve depilasyon olarak iki başlıkta görebilmekteyiz.

Epilasyon ve Depilasyon Nedir?

Yukarıda belirtildiği üzere, genel itibari ile epilasyon ve depilasyon işlemleri, vücutta yer alan istenmeyen tüylerin alınması maksadıyla tercih edilen iki farklı yöntem olarak tanımlanabilir. Depilasyon işlemleri, vücut tüylerinin kesilmesi, kısaltılması veya kök kısmından çekilerek çıkarılmasına yönelik uygulamalar bütünü olarak ifade edilebilir. Bu işlemler çoğunlukla jilet, tüy dökücü kremler, cımbız ve ağda gibi araçlar vasıtasıyla gerçekleştirilir ve kişinin işlem esnasında duymuş olduğu acı genellikle epilasyon yöntemine kıyasla daha baskındır. Ancak bu tür tüy alma işlemlerin çoğu istenmeyen tüyler için geçici çözüm sağlamakla birlikte tüyler kısa sürede tekrar geri gelmektedir. Depilasyon işleminde alınan tüylerin kalıcılığı yoktur ve uzun vadede düşünüldüğünde bu işlemlerin maliyeti lazer epilasyon işlemine kıyasla oldukça yüksektir. Bir başka ifade ile bu işlemler doğası gereği sürekli tekrarlanacağı için maliyet yönünden oldukça pahalıya gelmektedir.

Lazer epilasyon işlemi ise vücutta yer alan tüylerin köklerinin tahribata uğratılarak daha uzun süreli ve kalıcı sonuçlar elde edilmesini hedef alan uygulamalardır. Dolayısıyla bu yönüyle ele alındığında epilasyon işlemi, diğer yöntemlere göre hem maliyet hem de zaman kazanımı açısından kişiye oldukça büyük avantajlar sağlayabilmektedir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bu noktada Eskişehir lazer epilasyon hizmetlerine yönelik ayrıntılı bilgi için Este Lorien güzellik uzmanları ile iletişime geçebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Uygulaması Öncesinde Hazırlık Süreci

Lazer epilasyon işleminden önce ortalama olarak 1-1,5 ay öncesine kadar bronzlaşma olmamalı, solaryum vb. işlemler yapılmamalıdır. Yine aynı zaman zarfında tüyleri kökten alan ağda, cımbız gibi işlemler yapılmamalıdır. (Ayrıca iki seans arasında da bu kurala mutlaka özen gösterilmelidir.)

Lazer epilasyon işleminden önce işlem yapılacak bölge kozmetik işlemlerinden temizlenir. Bölgede yer alan kıllar tıraş makinesi veya jilet gibi araçlarla kısaltılır. İlk seanstan sonraki seanslarda vakit kaybını en aza indirmek amacı ile kişi kısaltma işlemini 1-2 gün önceden de gerçekleştirebilir.

Lazer epilasyon seansında cilde uygulanan ışınlar neticesinde söz konusu ışın enerjisi, kılda ısı enerjisine dönüşür. Bu doğrultuda kıl köküne iletilen ısı, kıl kökünde bir tahrip meydana getirir. Bu esnada hafif bir iğne batması veya paket lastiği çarpması olarak tarif edilebilecek bir his duyulabilir. Ayrıca kıl köklerinde şişme ve kızarıklık gözlenir. Bu belirtiler kılların lazer epilasyon işleminden etkilendiğini gösterir. Lazer epilasyon seansı esnasında duyulan ağrı ve acı düzeyi kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel olarak hafif bir iğne batması olarak tarif edilebilir.

Lazer Epilasyon Sonrası

Lazer epilasyon sonrası, işlem uygulanmış olan bölgeyi güneşten korumak, nemlendiricilerle nemlendirmek cildin toparlanmasına yardımcı olmaktadır. Lazer epilasyon sonrasında ilk 24 saat uygulama yapılan bölge çok sıcak su ile temas edilmemelidir.

Lazer Epilasyon Kaç Seans Uygulanır?

Lazer epilasyonun ortalama 6-8 seans olarak uygulanması ile genellikle başarılı bir sonuç elde edilebilmektedir. Seans aralıkları ve etkili sonuç için gereken seans sayıları işlem yapılacak bölgeye göre farklılık gösterebilmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları işlem yapılacak bölge ve sayısı, kullanılan cihaz gibi pek çok parametreye göre farklılık göstermektedir. İşlemden etkili sonuçların alınabilmesi için işlemi gerçekleştiren kişinin uzmanlığı,  deneyimi ve kullanılan cihazın kalitesi büyük önem arz etmektedir.

Lazer epilasyon hakkında merak edilen tüm konular için Este Lorien ile iletişime geçebilir, deneyimli uzmanlara lazer epilasyon süreci hakkında tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

YAZAR BİLGİSİ
İzmir'de Bilgisayar destekli muhasebe ve netsis öğretmeniyim. Fotoğraf çekmekten ve doğa gezintilerinden hoşlanırım. Papatya en sevdiğim çiçektir. Boş zamanlarında öğretmenlik mesleği ile alakalı kendini geliştirerek, makale yazarlığı konusunda çalışmalar yürütmekteyim. Özellikle oyuncuların ekranların arkasındaki yaşantılarını anlamayı ve anlatmayı seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.