Wide Leg Jean Ve Skinny Jean Tercihleri

01.04.2022
254
Wide Leg Jean Ve Skinny Jean Tercihleri
Modelistlik Kursu

Kadın wide leg jean ile skinny jean pantolonlar arasında kalmak neredeyse birçok kadınlar için geçerlidir. Kimileri güzel bir bacak vurgusu için skinny jean tercih ederken kimileri rahatlık ve şık kombinlerden dolayı wide leg jean tercih ediyor. İkisi de apayrı bir tür olan bu kıyafetler modasını yıllar boyu kaybetmeyecek gibi görünüyor. Tercih her ne olursa olsun vücut tipi, kumaş kalitesi ve yapılacak kombinin önemi unutulmamalı.

Wide Leg Jean Tercih Etmeniz İçin Nedenler

Wide leg jean, geleneksel kotlarla aynı avantajların çoğunu sunar ancak birkaç ekstra avantajı vardır. Tüm kot pantolonlar gibi, güçlü ve dayanıklıdırlar.  Wide leg jean hareket için bolca alan sağlayan geniş bacaklara sahiptir. Bu da rahat olmasını sağlayan en önemli nedenlerden biri. Skinny jean ve düz bacaklı kot pantolonlar, minimum miktarda alana sahip dar bacaklara sahiptir. Bu nedenle, giyerken bacaklarınızı bükmek ve hareket ettirmek zor olabilir. Wide leg jean diğer kot pantolon tarzlarına göre çekmenin etkilerine karşı daha az hassastır. Küçülseler bile, bacaklarda yine de bol miktarda alan sunarlar.

Wide Leg Jean Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Wide leg jean alırken yapımında kullanılan denim cinsini göz önünde bulundurmalısınız. Tüm geniş bacaklı kot pantolonlar denimden yapılmıştır. Bununla birlikte, her biri benzersiz özelliklere sahip farklı denim türleri vardır. Örneğin bazı kotlar yapım aşamasında yıkanırken bazıları yıkanmaz. Yıkananlar, yıkanmayanlara göre renk solmasına daha dayanıklıdır. Bazı geniş bacaklı kot pantolonlar streç kottan yapılmıştır. Streç kottan yapılanlar, normal kotlara göre daha esnektir. Wide leg jean alırken malzeme ve malzeme kalitesi dışında paça boyutu da önemli bir faktör. Tarzınıza göre çok değişken olan bu uzunlukları iyi ayarlamalı, kombinlemek istediğiniz diğer parçalarla uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Kadın Skinny Jean Pantolonları Kimler Tercih Etmeli?

Skinny Jean pantolonlar dar kesim olup bacağı boydan boya sımsıkı saran kot pantolonlardır. Kesimi sebebiyle bacağa oturan bu pantolonlar çoğunlukla kadınlar tarafından tercih edilse de bazı erkekler tarafından da kullanmaktadır. Vücut hatlarını belli ettiği için kişiyi çekici göstermesi sebebiyle özellikle bacakları düzgün olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Dolayısıyla fazla kilosu olanlar için skinny jean iyi bir tercih olmayacaktır çünkü bacakları sardığından fazla kiloyu belli eder. Skinny jean pantolonlar bacak güzelliğine güvenen kadınlar için doğru bir pantolon seçimi olacaktır. Skinny jean deri ceket, gömlek, bot ya da çizme, dolgu topuk ayakkabı, zincir saplı çanta, düz fönlü saç, kot ceket, beyaz t-shirt, oversize kazak gibi çok farklı kıyafetlerle kombin edilebilir.

Kadın skinny jean pantolon modelleri ve wide leg seçeneklerini ve daha birçok kadın jean modeline indirimli fiyatlarla Marks&Spencer online satış mağazasında bulabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
YAZAR BİLGİSİ
Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.