Aynur Aydın Kimdir? Eğitim Hayatı ve Kariyeri

03.03.2022
128
Aynur Aydın Kimdir? Eğitim Hayatı ve Kariyeri
Modelistlik Kursu

Aynur Aydın kimdir sorusu, ünlü şarkıcı ile ilgili pek çok hususu merak eden insanlar tarafından sorulmakta olan sorulardan bir tanesi olarak ön plana çıkmaktadır. Şarkıcı olarak kariyer hayatını devam ettiren, sesi ile insanların dikkatini üzerine çekmeyi başaran Aydın, sahip olduğu başarılar ile birlikte sektörde özel bir konuma sahiptir. Birçok insan tarafından hayatı ile ilgili detaylar merak edilmekte olup özel hayatı ile ön plana çıkan isimlerden biri olarak bilinmektedir. Peki ama Aynur Aydın kimdir ve ne zaman doğmuştur?

Aynur Aydın

Aynur Aydın, Türk sanatçılarından biridir ve 15 Aralık 1985 tarihinde Almanya’nın Münih kentinde doğmuştur. Kendini şarkıcılık alanında geliştiren ve bu alanda zamanla ön plana çıkmayı başaran Aydın, dans ve pop alanlarında çeşitli şarkılar yapmakta ve bu şarkılar ile hayran kitlesini arttırmayı başarmaktadır. Ünlü şarkıcının etkin yılları 2011 ve günümüz olarak ifade edilebilmektedir.

Aynur Aydın Nereli?
Aynur Aydın Nereli?

Aynur Aydın Nereli?

Ünlü sanatçının nereli olduğu, pek çok hayranının merak ettiği konulardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Aynur Aydın nereli sorusu kapsamında Aynur Aydın’ın Batı Almanya’da doğduğunu ifade etmek olanaklıdır. Kariyer hayatını küçük yaşlardan itibaren şekillendirmeye başlayan ve bu bağlamda zamanla insanların ilgisini çekmeyi başaran Aydın, kariyer hayatını profesyonel bir şekilde şekillendiren isimlerden bir tanesidir.

Aynur Aydın Ne Zaman Doğdu?

Aynur Aydın, 15 Aralık 1985 tarihinde Batı Almanya’nın Münih kentinde dünyaya gelmiştir. Kendine ait resmi sitesi bulunan Aydın, farklı sosyal medya platformlarında da bulunmakta ve buralardan takipçileri için çeşitli paylaşımlarda bulunmaktadır. 1970 yılında dedesinin Batı Almanya’ya göç etmesi ile birlikte üç kuşaktır Münih’te yaşamakta olan bir Türk ailesinin kızı olarak bilinmektedir.

Aynur Aydın’ın Burcu Ne?

Birçok insan, Aynur Aydın burcu ne sorusu üzerinden derinlemesine bir şekilde araştırma yapmakta ve bu konuda bilgi sahibi olmaya çalışmaktadır. Aynur Aydın’ın burcu yay olarak bilinmekte olup Aydın, burcunun özelliklerini taşımaktadır.

Aynur Aydın Eğitim Hayatı
Aynur Aydın Eğitim Hayatı

Aynur Aydın Eğitim Hayatı

Aynur Aydın eğitim hayatı, merak edilen hususlardan bir diğeri olarak ön plana çıkmaktadır. Batı Almanya’da doğan ve eğitim hayatını da burada sürdüren Aydın, Münih’te bulunan Westend Opera Musical School’u bitirmiş bulunmaktadır. Eğitim hayatını müzik alanında devam ettiren Aydın, kariyer hayatına da bu şekilde yön vermiş ve pek çok başarıya imza atmıştır. Elde ettiği başarılar ile birlikte ön plana çıkan ve bu bağlamda insanların ilgisine mazhar olan Aydın, profesyonel şarkıcılık hayatına adım atarak güzel sesini insanlara kanıtlama şansı elde etmiştir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Aynur Aydın Kariyeri

Ünlü şarkıcının kariyer hayatı ile ilgili önemli detaylar bulunmakta olup bu detayların her biri, Aynur Aydın başarıları olarak ön plana çıkmaktadır. 10 yaşından itibaren şarkı söylemeye başlayan ve müzik alanında kendini kanıtlamak adına pek çok önemli adım atan Aydın, 1999 yılında Sürpriz adlı gruba katılarak profesyonel müzik hayatına başlamış bulunmaktadır.

Grup, Sürpriz olarak adlandırılan albümü İstanbul’da oluşturmuş ve albüm, uluslararası alanda ön plana çıkan ve değer gören müzik albümlerinden bir tanesi olarak özel bir konuma sahip olmuştur. Sürpriz adlı grubun dağılması ile birlikte Aydın, Taghtraeumer gruba katılmış ve bu grup üzerinde kariyer hayatını şekillendirmeye devam etmiştir.

2003 Eurovision Şarkı Yarışması ön elemelerine katılan grup, “Mükemmel Dünya İçin” adlı şarkı ile elemelerde kendilerine yer bulmuştur. Aynur Aydın kariyeri bağlamında ön plana çıkan bir diğer husus da İsveç’te şarkı yazarı Tony Nilsson ile tanışması olarak bilinmektedir. Solo kariyere yönelmiş olan Aydın, 2009 yılında 13 İngilizce şarkı yazarak ilk albüm çalışmalarına başladı. Bu şarkıların ve şarkıların Türkçe versiyonları,”12 Çeşit La La-12 Ways to La La” albümünde birleştirilmiş oldu. İlk klip şarkısını ünlü şarkıcı, “Yenildim Daima” ve aynı şarkının İngilizce versiyonu olarak bilinen “DNA”ya çekti. Kariyer hayatı ile ön plana çıkan ve birçok insan tarafından ilgi gören Aydın, müzik hayatına devam etmektedir.

Aynur Aydın Şarkılar

Aynur Aydın Şarkılar

Aynur Aydın Şarkılar

1999 yılında Sürpriz grubuna katılmasıyla profesyonelliğe ilk adımını attı.

İlerleyen yıllarda solo kariyere yönelen Aydın, İsveç’te şarkı yazarı Tony Nilsson ile tanıştı ve 2009 yılında ilk albümünün hazırlıklarına başladı. Albümü için iki yıllık bir çalışma gerçekleştirdi. Aydın, ilk aşamada 13 İngilizce şarkı hazırladı. Daha sonra bu şarkılar, Türkçe versiyonları ile 12 Çeşit La La – 12 Ways to La La albümünde birleştirildi. Şarkılar Stockholm’deki Cosmos Studio’da kaydedildi.İlk klip şarkısını “Yenildim Daima” ve aynı şarkının İngilizce versiyonu olan “DNA” ya çekti. İkinci klibini “Measure Up” isimli şarkının Türkçe versiyonu “Yanı Başıma” için çekti.

Daha sonra Erdem Kınay’ın projesinde yer alıp “İşporta” isimli şarkıyı söyledi ve 2012 Haziran ayında bu şarkıya Şenol Korkmaz yönetmenliğinde Belçika’da klip çekti. İşporta şarkısı 2012 yılının Haziran ayında Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar arasına girdi. 2013 yılında ilk single çalışması “Life Goes On”u dijital ortamda yayımladı Aynı yıl Erdem Kınay’ın 2.proje albümü “Proje 2″de “Sınır” isimli şarkıyı seslendirdi.

2015 çıkışlı Günah Sevap şarkısı Kral Pop Tv Top 20’de 1 numara oldu.

Nisan 2016’da ikinci stüdyo albümü Emanet Beden’i her ikisi de Türkiye’de üç numaraya yükselen “Günah Sevap” ve “Bi Dakika” eşliğinde piyasaya sürdü.
Aralık 2017’de Turaç Berkay Özer ile “Bana Aşk Ver” teklisini yayınladı.

Aynur Aydın Günah Sevap

2015 çıkışlı Günah Sevap şarkısının sözleri şu şekildedir;

Kapandı bendeki aşk defterleri
Alacak verecek, yok bu hesapta
Tek sen varsın artık inan ki
Hem günahta, hem sevapta

Aynur Aydın İfşa

Sosyal medya hesabı çalınan Aynur Aydın’ın özel konuşmaları ve birkaç fotoğrafı ifşa başlığı altıda paylaşılmıştır.

Aynur Aydın Sosyal Medya Hesapları
Aynur Aydın Sosyal Medya Hesapları

Aynur Aydın Sosyal Medya Hesapları

Aynur Aydın, farklı sosyal medya platformlarında hesabı bulunan isimlerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Aynur Aydın sosyal medya hesapları kapsamında ön plana çıkan platformları genel hatlarıyla aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

Instagram

Güzelliği ve sesiyle gönüllerde taht kuran başarılı şarkıcı Aynur Aydın’ın İnstagram hesabında 720B takipçisi bulunmaktadır.

Youtube

Aynur Aydın, Youtube dünyasında da yer alan isimlerden bir tanesidir ve pek çok abonesi bulunmaktadır.

Aynur Aydın Twitter

Aynur Aydın Twitter

Aynur Aydın Twitter

Aynur Aydın, aynurofficial kullanıcı adı ile karşımıza çıkmaktadır. Twitter hesabında 205,5B takipçisi bulunmaktadır.

Spotify

Ünlü şarkıcı Spotify adlı müzik platformunda da bulunmakta olup şarkılarını platform üzerinden takipçileri ile paylaşmaktadır.

Aynur Aydın, sosyal medya hesapları üzerinden hayatı ve müzik kariyeri ile ilgili çeşitli bilgileri paylaşmakta ve takipçilerini bu konularda bilgilendirmektedir.

Yazımızın faydalı olduğunu umuyoruz. Bunun yanı sıra, Tiktok Fenomeni Damla Ekmekçioğlu Kimdir? adlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.