Reklamlar
Makyaj

Uzun Tırnak Hileleri

Uzun Tırnak Hileleri ve Nail Art Tasarımları

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Bu yazımızda sizlere uzun tırnak hileleri, tırnak tasarım, tırnak tasarım seti, tırnak tasarım malzemeleri ve nail art ile ilgili ilginizi çekebilecek konuları ele alacağız. Uzun tırnak hileleri, kadınların bugünlerde aradığı şey! Bu günlerde sadece tek renk oje sürmek artık yeterli değil, tırnak tasarımlarını gerçek uzun tırnak sanatına dönüştürmek için bazı parlak sanatsal ve yaratıcı tasarımlar var. Tabii ki, göründüğü kadar karmaşık olmak zorunda değil, gerçekten dışarı çıkıp süslü araçlar veya ürünler satın almanıza gerek yok sadece biraz motivasyona ihtiyacınız var!

Yaratıcılığınız veya algılanan beceriniz ne olursa olsun, trende kolaylıkla uyum sağlamak için en iyi uzun tırnak hileleri ve uzun tırnak sanatı tüyolarından bazılarını derledik.

Tırnak Tasarımı Nasıl Yapılır?

Tırnak tasarımı özellikle son dönemlerde kendilerine özgün farklı şekiller ile kendini göstermiş bir manikür türü olarak tanımlanabilmektedir. Bu anlamda tırnak tasarımı seti ile sahip olduğunuz malzemeleri kullanarak tamamen size özgü bir tasarım yapmanız mümkündür. Elbette bu durum, tamamen bir deneme ile geliştirilebilmektedir.

Bu anlamda seçmiş olduğunuz tasarım rengindeki ojeler ve elinizde bulunan malzemeler ile dikkatli bir biçimde özelleştirmeler yapabilirsiniz. Aynı şekilde sünger ya da plastik şeklinde olan ve tırnak tasarımında desen çıkarmaya yarayan farklı araçları ya da stickerları da kullanmanız mümkündür. Tamamen hayal gücünüze kalmış tırnak tasarımında iyi olabilmek için mutlaka çalışmanız da gerekecektir bunun sebebi ise oldukça küçük bir yüzey üzerinde oynama yapılıyor olmasıdır.

Reklamlar
Tırnak Tasarım Seti
Tırnak Tasarım Seti

Tırnak Tasarım Seti

Tırnak tasarımı özellikle son dönemlerde oldukça tercih edilen ve birçok kişinin özgün tasarımlar ile kullandığı farklı tırnakların başlangıç noktasıdır. Bununla birlikte tırnak tasarım setleri içerisinde ihtiyacınız olabilecek bazı malzemeler de öne çıkmaktadır. Buna göre tırnak yaparken her hız hem de konfor ve hoş görünüm sağlayacak bazı malzemelerden saymamız mümkündür.

Buna göre ilk olarak elbette törpü, fırçalar, tasarım ürünleri, ojeler ve çeşitli uçları olan aletler gerekecektir. Bununla birlikte manikür için gerekli cihaz ve farklı uçlarının da bulundurulması önemli olacaktır. Aynı şekilde tırnak tasarımı tamamlandıktan sonra mavi ışık vererek tırnakların olması gerektiği gibi kurumasını sağlayan cihaz da işinizi görecektir.

Tırnak Tasarım Malzemeleri

Tırnak tasarım malzemeleri, yapmak istediğiniz tırnağa uygun olarak farklılık gösterebilmektedir. Ancak her zaman olduğu gibi öncelikle çeşitli manikür malzemelerine de ihtiyacınız olacaktır. Bu anlamda et makasları, törpüler, yağlar ve tırnağa şekil verecek farklı manikür aletleri gerekecektir.

Sonrasında ise tasarımınız için mavi ışık yayan cihazlardan, çeşitli uçlara sahip tasarım araçlarından, farklı renklerde ojelerden de yararlanabilirsiniz.

Reklamlar

Bu anlamda tasarımınız seçtikten sonra üzerini süsleyebilmeniz için taşlar, tırnak stickerları, desen vermek için kullanılan farklı malzemelerden de yararlanmanız mümkün. Bu anlamda tamamen deneyime bağlı olan tırnak tasarımında gelişmek için yaratıcılığınızı konuşturmanız da gerekecektir. Böylelikle kısa zamanda hoş tasarımlar ortaya koymanız da kesinleşir.

Fransız manikürü rötuşu
Fransız manikürü rötuşu

Uzun tırnak tasarım Fransız manikürü rötuşu

Fransız manikürünü hala istediğiniz gibi mükemmel bir şekilde çıkmıyorsa, her şeye yeniden başlamanın hüsranını yaşamadan hatalarınızı gizlemenin kolay bir yolu var. Kendinize herhangi bir kırtasiye veya el sanatları dükkanından bir parıltılı kalem alın ve beyazın pembeyle buluştuğu bir çizgi çizin.

Scotch bant nail art için vazgeçilmezdir

Mükemmel nail artta zikzaklar veya şeritler çizmek için bir çok hassas bir sanatçı eline ihtiyacınız yok, ihtiyacın olan tek şey size yol göstermesi için bir scotch bant veya maskeleme bandı kullanın. Tekrar bantlayıp boyamadan önce temel rengin en az bir saat kurumasını sağlayın.

Dantel desenli tırnaklar
Dantel desenli tırnaklar

Dantel desenli tırnaklar

Eski bir dantel parçası alıp tırnağınızın etrafına sarın ve ojeyi bir makyaj süngeri ile uygulayabilirsiniz. Kolay ama şık ve estetik görünümlü bir dantel tırnak tasarımı elde edebilirsiniz.

Minik kalpli tırnak tasarımları

Tırnaklardaki kalpler çok hoş görünüyor. Tüm tırnaklarınıza minik kalpler çizebilirsiniz ya da tek bir tırnağınıza daha büyük bir kalp çizerek dikkat çekebilirsiniz. Bunu uygulamak için bir kürdan ya da ince açılı bir fırça kullanabilirsiniz.

İnce çizgili nail art tasarımları
İnce çizgili nail art tasarımları

İnce çizgili nail art tasarımları

Çok ince, çizgili tırnaklar için bir fan fırçası ya da kürdan kullanabilirsiniz. Temel oje renginiz kuruduktan sonra, fan fırçası bir başka tonda ojeye batırın ve tırnağınızın üzerine yatay olarak çizgileri çizin. Kurumasını bekleyin, ardından istediğiniz diğer renkleri kullanarak işleme devam edin.

Eşleşen renk tonlarını kullanın

Nail art tasarımları yaparken farklı renk kombinasyonları deneyebilirsiniz. Mercan rengi ve moru, teal ve gümüş rengi, mint yeşili ve toz pembe, kırmızı ve altın rengi, beyaz ve bronz rengi, turkuaz ve siyah ya da lacivert ve leylak rengini birlikte kullanabilirsiniz.

Tablo gibi tırnak tasarımları
Tablo gibi tırnak tasarımları

Tablo gibi tırnak tasarımları

Tablo gibi tırnaklara sahip olmak için bir pipeti kısa şekilde kesin ya da bir fan fırçasını alın. Beyaz oje sürdüğünüz tırnaklarınıza pipet ya da fan fırçasıyla rengarenk ojeler sıçratın.

Zik zak tırnak tasarımları

Maskeleme bantlarını zik zak şekillerde kesin ve zik zak bantları tırnaklarınıza yapıştırın. Ardından en sevdiğiniz oje renklerini, tırnaklarınıza uygulayın. Tamamen kuruduktan sonra tırnaklarınızdan bantları çıkarın ve muhteşem tırnaklarınızın keyfini çıkarın.

Hazır çıkartmalı tırnak tasarımları
Hazır çıkartmalı tırnak tasarımları

Hazır çıkartmalı tırnak tasarımları

Hazır çıkartmalardan faydalanarak da şık tırnaklara sahip olabilirsiniz. Kalpler, yıldızlar, şemsiyeler, gökkuşakları, güneşler, ay figürleri ve çok daha fazlasıyla şık tırnak tasarımları yapabilirsiniz.

Uzun Tırnak Hileleri adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bu yazımızda sizlere uzun tırnak hileleri, tırnak tasarım, tırnak tasarım seti, tırnak tasarım malzemeleri ve nail art ile ilgili ilginizi çekebilecek konuları ele aldık. Ayrıca, ilginizi çekebilir: Kadın Hileleri ve Güzellik Hileleri

Yeni videolarımızı takip etmek için bizi YouTube de takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu