Sağlıklı Tırnaklar İçin 5 Öneri

14.06.2022
319
Sağlıklı Tırnaklar İçin 5 Öneri
Modelistlik Kursu

Beslenmenize Dikkat Edin

Estetik bir duruş her açıdan etkili bir yapıya sahip olur. Cilt bakımı, sağlığınız kadar da el ve tırnak bakımı büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle tırnak bakımı konusuna daha çok yoğunlaşmalı ve onları güçlendirmemiz gerekir. Temiz, bakımlı ve tercihe göre uzun tırnaklar, el yapısının en önemli noktalarından biridir. Kendiliğinden sert bir yapıya sahip olan tırnak yapısı zaman içerisinde yanlış kullanılan ürünler, beslenme tarzı gibi durumlar nedeniyle kırılgan hale gelebiliyor.

Tırnaklar çabuk kırılıyorsa, öncelik olarak bunu bir sağlık problemi olarak ele almanız gerekir. Bol bol su içmek, kalsiyum takviyesi almak ve sebze- meyve ağırlıklı beslenmek bu problemi kısa sürede çözebilir. Tırnaklarımız cilt ve saçta olduğu gibi beslenme tarzımızdan fazlasıyla etkilenir. Bu nedenle Biotin, balık yağı, E vitamini gibi takviyeler tırnak bakımını olumlu yönde etkiler. Yumurta, badem, balık, fasulye ve ceviz gibi besinleri tüketmek beslenme yöntemi ile tırnakların güçlenmesine yardımcı olur.

Doğru Törpü Yöntemi

Doğru Törpü Yöntemi

Doğru Törpüleme Yöntemi Kullanın

Tırnağın genel sağlığını bozmadan estetik anlamda güzel bir görünüm kazandırmak için sağlıklı tırnak bakımının özenli ve doğru bir şekilde yapılması lazım. Yanlış yapılan manikür pedikür işlemleri tırnaklarda şekil uzunluğuna ve tırnak yapısının değişime uğramasına neden olur. Özel olarak törpüleme işlemi yapılırken dikkatli davranmak gerekir. Çünkü sert bir biçimde yapılan bir törpü işlemi aslında tırnaklarınızın daha çabuk zarar görmesini ve kısa sürede kırılmasına neden olur. Bu nedenle de cam veya kâğıt törpüleri tercih edebilir, törpülerken daha nazik ve yumuşak hareketler yapabilirsiniz.

Kullandığınız Tırnak Ürünlerini Özenle Seçin ve Susuz Kalmayın

Tırnak yapınıza uygun ürün seçmek tırnak bakımı için en önemli unsurlardan biridir. Kırılgan yapıya sahip bir tırnağınız varsa mutlaka alanında uzman kişilerden tavsiye almalısınız. Bunun için tırnak butik size en doğru ürün önerilerinden bulunabilir ve kısa sürede sağlıklı tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca su içme gibi bir alışkanlığınız yoksa bu alışkanlığı yok etmeye çalışın. Sadece tırnak olmamakla beraber her anlamda günde 2 litre su içmemiz gerekiyor. Düzenli su takviyesi almaya başladığınızda tırnaklarınızın daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz.

Tırnaklarınıza uygulayabileceğiniz birkaç ürün ve bitkisel karışımlar bulunmaktadır. Genel olarak tırnağınıza oje sürmeseniz bile herhangi bir kozmetik mağazasından tırnak koruyucu jel alabilirsiniz. Bunun yanında tırnak güçlendirici el kremleri özellikle Sebamed el ve tırnak kremini kullanabilirsiniz. Evde tırnak bakımı yapabilmek için de e vitamini, su, zeytinyağı kullanarak tırnaklarınızı daha güçlü hale getirebilirsiniz. Ancak en doğru tercih her zaman bir uzmana başvurmaktır.

Uzman Tırnak Bakımı

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Bir Uzmana Başvurun

Özellikle manikür ve pedikür işlemlerini evde kendi başımıza bilinçsizce yapmak tırnaklarımıza zarar verebiliyor. Şöyle ki tırnağımızda bulunan etleri alırken çok derine girmek veya para parça almaya çalışmak aslında uzamakta olan tırnağımıza dipten zarar veriyor. Bu nedenle evde yaptığınız manikür ve pedikür işlemi sonrasında tırnaklarınız hassas bir yapıya sahipse fazla uzamadan kırılabiliyor. Sağlıklı tırnaklara sahip olmak için beslenmenizden kullanacağınız ürüne kadar dikkat etmeniz gereken pek çok unsur bulunduğu için bu durumu bir uzmana başvurmanız, sağlıklı yol izleyebilmeniz için en doğru adım olacaktır. Bunun için tırnak butik alanında uzman danışmanlarıyla sizi istediğiniz tırnak yapısına ulaştıracaktır. En özel ve kaliteli hizmeti almak için tirnakbutik.com hemen tıkla!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.