İstanbul’da Balık Tutmak İçin En İyi 7 Yer

İstanbul’da Balık Tutmak İçin En İyi 7 Yer
Modelistlik Kursu

Büyük şehirlerde yaşayan kişilerin, hobilerini gerçekleştirememek veya kendilerine zaman ayıramamak gibi sorunları sıklıkla ortaya çıkmaktadır. Bu durumun nedeni olarak ise sıklıkla şehrin karmaşıklığı, doğal ortamların yok edilmiş olması ve benzeri gösterilmektedir.

Ancak bu ve benzeri nedenlerin gerçek birer engel mi yoksa arkasına sığınılan bahaneler mi olduğu iyi analiz edilmelidir. Bunu nedeni ise; kendisine zaman ayırmak ve huzurlu vakit geçirmek isteyen kişilerin İstanbul gibi metropol bir şehirde dahi istedikleri taktirde gerekli mekanlara ulaşabilecek olmalarıdır.

İstanbul’da Balık Tutabileceğiniz Yerler

İstanbul gibi bir deniz şehrinde yaşıyorsanız, ilgilenebileceğiniz uğraşların arasında balık avlamakta sayılabilir. Doğru mevsim kadar doğru konumlarda balık tutmak da şansınızı arttıracak bir etkendir. İstanbul’da balık tutmaya en elverişli bölgelerden birkaçı şöyle sıralanmaktadır.

Bebek Akıntı Burnu

İstanbul boğazında akıntının değiştiği yani boğazın tam manası ile döndüğü nokta olarak görülebilecek olan bu lokasyon, balık tutmak isteyenlerin gözde yerlerinden birisidir. Üstelik boğazın ortasında oluşu ile balık tutarken huzurlu ve keyifli dakikalar geçirmenize de olanak sağlamaktadır. Üstelik oldukça geniş bir alanı kapsayan bu bölge de balıkçılar oldukça özgür bir şekilde balık tutabilirler.

Büyükçekmece Gölü

Balık tutarken tercihi tatlı sudan yana olanlar için de İstanbul’a yakın seçenekler oldukça fazla. Bunlardan biri de Büyükçekmece gölü. Anadolu yakasında oturanlar için ise Ömerli barajı veya Riva deresi bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Bu noktalarda hem balık tutabilir hem de doğayla iç içe güzel vakit geçirebilirsiniz.

Galata Köprüsü

İstanbul’un balıkçıları ile meşhur semti galata aynı zamanda balık tutmak için de akla gelecek en popüler seçenek konumunda. Mistik havası ve tarihi dokusu ile Galata’da balık tutmak sadece bir hobi olmaktan çok daz fazlasını vaat eden bir aktivite. Tarihte kısa bir yolculuğa çıkabilir ve benzersiz duygular yaşayabilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Kalyon Koyu – Ağva

Şehirden kaçıp doğaya sığınmak isteyenlerin fazla uzağa gitmeden ulaşabilecekleri seçeneklerden biri de Ağva. Bucaklı köyüne kadar kısa bir asfalt yolu takip edip, sonrasında patikaya girdiğiz kalyon koyuna ulaşabilirsiniz. Burada lezzetli balıklara ulaşmanın yanı sıra, Marmara denizinin en temiz olduğu koylardan birisi ile karşılaşmış olacaksınız. Hal böyle olunca balık tutma keyfinize bir de yüzme eklenebilir.

Üsküdar

Tarihi dokusu ve güzel manzarası ile balık tutmak içinde elverişli olan bir diğer semt ise Üsküdar. Üsküdar sahilinde özellikle akıntının az olduğu bir günde olta atarsanız bol miktarda çipura yakalamamak için hiçbir nedeniniz kalmaz. Şemsi paşa sahilinde, şemsi paşa camisi önü balık tutmak için Üsküdar’ı seçenlerin en çok tercih ettiği kısım olarak gösterilebilir. Bunun en büyük nendi ise bölgenin trafiğe kapalı olması.

Kuleli Askeri Lisesi Önü – Çengelköy

İstanbul’da balık tutmak için en uygun yer neresi diye düşünüyorsanız, tavsiye edilebilecek belli başlı noktalar arasında mutlaka Kuleleli Askeri Lisesi önü de sayılmalıdır. 12 ay boyunca bu noktada, istavrit, iskorpit ve çinakop bulabileceğinizi söylemek son derece doğru. Üstelik bu alanda harika bir boğaz manzarasına sahip bu nedenle, sadece balık tutmanıza değil güzel vakit geçirmenize de olanak sağlayacaktır.

Sarayburnu

Arkanızda Topkapı Sarayı, önünüzde ise eşsiz bir Kız Kulesi manzarası ile balık tutmanın keyfine varmak istiyorsanız, şansınızı bir de Sarayburnu’nda denemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. Manzarası son derece keyifli bir bölge.  Bir diğer detayda sahilin uzun bir kayalık şeride sahip olması, olta seçiminiz mutlaka buna uygun şekilde yapmanız gerekmektedir.

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.