Eva Taban Özellikleri Nelerdir?

09.09.2022
202
Eva Taban Özellikleri Nelerdir?
Modelistlik Kursu

Eva taban özellikleri nelerdir; Etilen Vinil Asetat kelimesinin kısaltması olan EVA, ayakkabı dünyasında kullanılan hafif bir plastik maddedir. Özellikle tabanın sağlam ve esnek bir yapıya sahip olmasını sağlayan aşınma direnci düşük olan madde, yazlık ve kışlık ayakkabı modellerinin neredeyse birçoğunda kullanılabilmektedir. Eva taban iç ve dış ayakkabı malzemeleri olarak kullanılabilir.

Eva Taban Ayakkabı Dayanıklı Mı?

Eva taban nedir; kauçuk maddesini andıran yoğunluğu düşük eva maddeleri, spor ayakkabı, terlik ve kışlık bot modellerinde de kullanılabilir. Polüretan yoğunluğu az olduğu için genellikle ayakkabı gibi günlük hayatta sık kullanılan malzemeler için idealdir.

  • Yoğunluğu düşük ve sürtünmeye karşı dayanıklıdır.
  • Hafif ve kolay kullanım sağlar.
  • Esnek yapısı sayesinde kolay şekil alabilir.
  • Plastik ile kauçuk arasında malzeme standartları sunmaktadır.
  • Eva taban ayakkabı modellerinde direnç düşüktür.

Eva tabanların özellikle spor ayakkabılarda iç ve dış malzeme olarak kullanılması mümkündür. Esneklik ayağın şeklini kolayca alırken, kullanıcının hafif bir ayakkabı kullanımıyla tanışmasını sağlayan yoğunluğu az taban imkanlarını oluşturmaktadır.

Eva Taban Yazlık Ayakkabı Nasıldır?

Eva Taban Yazlık Ayakkabı Nasıldır?

Eva Taban Yazlık Ayakkabı Nasıldır?

Eva taban özellikleri; iç yapısı tamamen süngerimsi olan bu malzemenin plastikten üretilerek kolay ve hafif bir kullanım sunması mümkündür. Direnci düşük olduğu için yazlık ayakkabılar için tercih edilmesi de akıllıca olacaktır. Etilan Vinil Asetat kelimesinin kısaltılmasıyla hayatımıza kazandırılan eva malzemesi duya dayanıklı, kaymalara karşı önlem alınabilen malzeme özelliklerine sahiptir.

Yüksek konfor, hafiflik ve sürtünmelere karşı direnç sağladığı için yazlık ayakkabı ve spor ayakkabı modellerinde en çok tercih edilen malzemelerden biri olmuştur. Özellikle terlik, sandalet ve günlük spor ayakkabı modelleri için idealdir.

Eva Malzeme Su Geçirir Mi?

Eva malzeme UV ışınlarına karşı dayanıklı aynı zamanda su geçirmez özelliğine sahiptir. Sıcaklık ve tokluk açısından da dirençli bulunan malzeme günümüzde ayakkabı sektörünün en çok tercih ettiği malzemelerden biridir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Malzeme özellikleri düşük sıcaklık ve tokluk ile kauçuk malzemeye meydan okuyacaktır. UV ışınlarına ve suya karşı dayanıklılığıyla günlük hayatta kullanıma yatkın, zararsız taban malzemeleri olarak kullanılması gayet uygun görülmüştür. Eva taban ayakkabı modelleri, su geçirmez ve direnci yüksektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.