Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

13.03.2020
259
Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?
Modelistlik Kursu

Çin takvimi cinsiyet hesaplama, son birkaç yıldır bebek bekleyen ve bebek isteyen anneler arasında çok popüler. Qing Hanedanlığından (MS 1644 – 1911) gelen Çin cinsiyet tablosu veya Çin takvimi, bebeğin cinsiyetini tahmin etmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Annenin gebe kalma ayı ve bebeğe gebe kaldığı Çin ayı yaşı gibi iki unsura dayanır. Hamileyseniz, aşağıdaki cinsiyet tahmini hesaplama aracı yardımıyla bir erkek mi yoksa kız mı taşıdığınızı kolayca öğrenebilirsiniz. Bir bebeğe hamile kalmayı planlıyorsanız, tercih edilen cinsiyette hamile kalmak için en iyi zamanı Çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi yol gösterebilir.

Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme Nasıl Bakılır?

Çin takvimine göre cinsiyet belirleme, çoğunlukla doğmamış bebeklerin cinsiyetini tahmin etmek için kullanılanların yanı sıra, bebek cinsiyet seçimi için de büyük bir araç olarak kullanılmaktadır. Sadece doğum tarihinizi, tercih edilen bebek cinsiyetini ve hamile kalma yılını inceleyerek hızlı bir şekilde en iyi gebe kalma zamanına bakabilirsiniz.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama 2020

Yalnızca bir Çin takvimi var ve her yıl aynı takvim kullanılıyor. Yani yıllara göre değişiklik göstermiyor. Aslında Çin takvimi her yıl aynı kalıyor.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Otomatik

Aşağıdaki tablodan bebeğinizin cinsiyetini hesaplayabilirsiniz.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Ekşi Sözlük Yorumları

“doğan çocukların cinsiyeti konusunda 15 kişilik bir örnek seçtik ve denedik. sonuç %100. vay anasını. bir yaşıma daha girdim.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

lisede gördüğüm derslerde cinsiyetin erkeğin y kromozomundan geldiğini filan öğrenmiştik. madem olay erkeğin y kromozomundaydı da neden yalnızca anne adayının doğum tarihi gibi tek bir parametreyle bu kadar gerçeğe yakın sonuç verebiliyor anlam veremedim. erkeğin y kromozomu mevzusu da tartışmalı hale geliyor böyle.”

“hamile olduğumu duyan bir çok tanıdığımın -özellikle çocuk sahibi olanların- mutlaka bak kesin çıkıyor dediği takvim.

lakin şöyle bir sorunum var ki ben 25 mi yoksa 26 yaşında mıyım onu çözebilmiş değilim. eğer 25 yaşındaysam kız 26 yaşındaysam erkek.

87 haziran doğumluyum dolayısıyla tam 26yım diyemiyorum 26yı doldurmadım sanki 25 hiç diyemiyorum. adamlar gitmiş takvim oluşturmuş kız mı erkek mi biliyorlar çatır çatır ben henüz yaşımı bilmiyorum. bir de anne olucam ooohh yeaaahh.

ayrıca;

bu takvimle ilgili bir tanıdığımızın karısına söylediği lafta yıllardır hatırladıkça tebessüm etmemi sağlamıştır.

kadın: ya çin takvimi varmış cinsiyeti biliomuş bıdıbıdıbıdıbıdıb

adam : ulan araya allahın çinlisini sokup allahla pazarlık mı yapcaz bir de.

ben : puahahahhahahaha”

 

“şuradan ulaşılabilen takvimdir.

burada annenin yaşının kaç olduğu ile ilgili bazı kafa karışıklıkları meydana gelmektedir. bunu gidermek için ise küçük bir araştırma yaptım.

şöyleki; eğer mart ve sonraki aylarda doğmuşsanız rahat. mevcut yaşınıza bir ekleyerek (+1) tabloda karşılık gelen aylara bakabilirsiniz.

doğum tarihiniz ocak ve şubat ise, çin takvimi başlangıç tarihlerine göre +2 ve ya +1 ekliyorsunuz. eğer çin takvimi başlangıç gününden önce doğmuşsanız +2, başlangıç gününden sonra doğmuşsanız yine +1 ekliyorsunuz.

yıl bazında çin takvimi başlangıç tarihleri

1970- şubat 06

1971- ocak 27

1972- şubat 15

1973- şubat 03

1974- ocak 23

1975- şubat 11

1976- ocak 31

1977- şubat 18

1978- şubat 07

1979- ocak 28

1980- şubat 16

1981- şubat 05

1982- ocak 25

1983- şubat 13

1984- şubat 02

1985- şubat 20

1986- şubat 09

1987- ocak 29

1988- şubat 17

1989- şubat 06

1990- ocak 27

1991- şubat 15

1992- şubat 04

1993- ocak 23″

“4 şubat itibari ile keçi/koyun yılına gireceğiz.

7 şubat 2016 tarihine kadar da bu yıl içinde kalacağız.

çin takvimi çocuk cinsiyetini belirlemeden öte, feng shui uygulamalarında da yer bulmaktadır. zira o yıl kötülükler nerede, iyilikler nerede onlar da tespit edilir.

2013 senesi yılan yılı idi. ve yılan trene benzediği için çok fazla tren kazası olacağı söylendi sene başında. özellikle takip ettim, siz de bulabilirsiniz. özellikle yurt dışından çok fazla kaza haberi geldi.

2014 at yılı ve bu sene de ateş ile suyun zıtlığı ile olumsuzluklar olabilir denmişti. soma ve ermenek çok ciddi çarptı benim yüzüme.

ne diyor lan bu demeden önce, kendiniz araştırın derim ben.

türkçe’de en iyi kaynak: esra koyuncu.

[http://www.esrakoyuncu.com/ http://www.esrakoyuncu.com/]

ben şimdi keçiyi okumaya gidiyorum ama şunu bilin ki, keçi veya koyun çinliler tarafından pasif görüldüğü için bu senelerde çocuk doğurmaktan kaçınıyorlarmış.

bizim ülke keçi yılında doğmuş toptan. meh meh”

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemini tarihi çok uzun olduğundan, kökeninin doğruluğu bilinmemektedir. Grafiğin Çin Qing Hanedanlığı döneminde (MS 1644 – 1911) icat edildiği söyleniyor. O zaman, kraliyet ailesi tarafından oluşturuldu ve sadece kraliyet aileleri tarafından kullanıldı. 

Qing Hanedanlığı’nın son döneminde, Sekiz Ulus İttifakı Çin’e girdiğinde grafik askeri güçler tarafından İngiltere’ye çekildi. Orada, bu yöntem İngilizce’ye çevrildi ve değer kazandı. 1972’de Çinli bir bilim adamı, onu incelemek ve kopyalamak için büyük çaba gösterdi ve sonunda halka açıkladı.

Çin Takvimi Bebek Cinsiyet Hesaplama

Çin takvimi cinsiyet hesaplama yöntemi, milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve sonuçların şaşırtıcı şekilde doğru olduğu belirtiliyor.

Cin Takvimi Cinsiyet Belirleme Doğru Mu?

Çin takvimi cinsiyet hesaplama sistemi genel olarak beş element, yin ve yang, sekiz diyagram gibi faktörlere dayanmaktadır. Doğruluk online diğer ücretsiz cinsiyet tahmin araçlarından çok daha yüksektir. Grafiğin doğruluğunun yaklaşık % 70 olduğu kanıtlanmıştır. 

Ancak Çin takviminin bilimsel bir temeli yoktur. Bu yüzden, dikkatli bir şekilde kullanmanız ve tahmin sonucunu kesin doğru olarak kabul etmemeniz gerekir. Doğruluğunu görmek için, akrabalarınız veya zaten çocukları olan arkadaşlarınız için doğru olup olmadığını test edebilirsiniz.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme Kadınlar Kulübü

“Ablalarım kardeşlerim canlarım 😊😊🥰🥰🤗🤗🤗🤗🤗 merhabalar cin takvimi uygulayan varmı? Ne kadarı doğru ne kadarı yanlıs olabiliyor gerçekçilik payi varmı??? Beni bir aydınlatın netten araştırdım ama kafam daha da karıştı 😃 netlesirmi bilmiyorum”

“Kızlar bugün cinsiyeti öğrendik kızımız olacakmış😊 kesesi yuvarlaktı, Çin takvimi gen tr nin tahmini tutmadı, diğer Çin takvimleri tuttu, çok bulantım olmuştu,”

“Kızlar 2. çocuğu düşünüyorum bir tane dünyalar güzeli kızım var çok şükür ama sadece 2 çocuk düşündüğümden bu 2.sininde erkek bebek olmasını istiyorum çünkü erkek bebekleride acayip seviyorum yaşım 30 çin takvimine göre 31 yaşındayım eylül ayında deneme yaptık ama malesef tutmadı şuan takvime baktığımda ocak ayına kadar erkek görünmüyor çin takviminde sizce beklemelimiyim doğru tututyormu hep çin takvimi ?”

“kızımda çin takvimi tutmuştu.tabi yaşıma bir ekleyerek.bunda eğer kızsa çin takvimi tutmuyor erkek diyor çünkü doktorda kıza benzetti ,nub teorisine görede kız çıkıyormuş.rus takvimide erkek diyor.yani benim erkek çıkmazsa artık hepsi yanlış oluyor otomatik olarak”

Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme Yorumları

“Sevgili Filizim

Gönderdiğin takvime baktım.Ben 2. çocuk düşünüyorum.Doldurduğum yaşamı bakacağım,yoksa içinde bulunduğum yaşamı? İkiside farklı çıkıyor.Doğum yılımızın ve ayının önemli olduğunu yazmışsın.Bu konuda daha ayrıntılı bilgi verebilirmisin?

Benim doğum tarihim 19.10.1973

cevabını en kısa zamanda bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler…..:1yes2: Bu takvim genelde tutuyor….”

“Gunes cim öncelikle hayırlı olsun..

Burada hep bakıyoruz acaba bitirilen yaşamı bakınca takvim tutuyor,yoksa içinde bulunulan yaşamı bakılınca tutuyor.

Cinsiyet belli olunca belirtirmisin bizede canım….”

“ben inanıyorum şekerler zaten çin tavimi %95 miş ve buda demek oluyoki tutuyor 700 yıl önce bulmuşlar ve o zamanki buluşlar şimdi bile açıklanamıyor benim kızımın tuttu bunun dışında birsürü tanıdığım hatta o kadar doğru diye düşünüyorumki bu ay değil inşallah mayısta hamiş olurum diyorum bendekide böyle takıntı eşimde çok kızıyor”

“Arkadaşlar çin takvimini hesaplarken bitirdiginiz yaşa göre hesaplıyorsunuz,içinde oldugunuz yani gün aldıgınız yaşa göre degil,o zaman yanlış çıkıyor ama bitirdiginiz yaşa göre hesaplarsanız bence kesin sayılabilecek sonuçlar çıkıyor,bende de tuttu ayrıca tanıdıgım 5kişide daha tuttu …”

 

YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.