Çift Alyans, Beyaz Altın ve Erkek Alyans Modelleri

10.06.2022
312
Çift Alyans, Beyaz Altın ve Erkek Alyans Modelleri
Modelistlik Kursu

Çift alyans, çiftlerin birbirlerine bağlılığını simgeleyen ve aralarındaki ilişkiyi güçlendiren önemli detaylardan bir tanesidir. Bu takı, dünyanın dört bir yanında yüzlerce yıldır sürdürülen evlilik geleneklerinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Çift alyanslar genellikle altın, gümüş, platin ve titanyum gibi değerli madenlerden yapılmaktadır. Öte yandan günümüzde pek çok çift, evliliklerinin önemli bir sembolü olarak altın çift alyans modellerini tercih etmektedir. Bu takılar, birbirlerinin eşi olacak şekilde çift tasarlanabilir. Bu tür ürünlere ise çift alyans adı verilmektedir.

Bir alyans satın almadan önce zevklerinizi göz önünde bulundurmanız büyük önem taşımaktadır. Çünkü bu seçeceğiniz alyansı ömür boyu parmağınızda taşıyacaksınız. Bu yüzden stilinizi yansıtması ve zevklerinizi ortaya koyması oldukça önemlidir. Ayrıca bu ürünler dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için uzun ömürlü olacaktır ve kullanımı da uzun yıllar sürecektir.  Çift alyans ilişkilerin en güzel şekilde taçlandırıldığı halidir. Seçilen model ile çiftleri yansıtan özel bir simgedir çift alyans. Evlilik sürecinin başlangıcını gösteren bu heyecanlı anınıza eşlik eden çift alyansları hayatınızın en özel anında sevginizin en önemli unsuru olarak yerini alacaktır.

Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan çift alyansları zevkinize uygun seçebilir veya tasarım isteyebilirsiniz. Ömürlük takacağınız bu yüzükler doğru tercih edilmeli ve zevkinize hitap etmelidir. Unutmayın ki evlilik yoluna girdiğiniz bu süreçte çift alyans sevginizi parmaklarınızı mühürleyerek sonsuzluğa taşıdığı derin anlamlar içermektedir.

Çift Alyans Modelleri

Çift Alyans Modelleri

Çift Alyans Özellikleri

Çift alyans özellikleri özellikle evlenecek olan çiftlerin düğün hazırlığı aşamasında alınan ve eşlerin birbirlerine bağlılığını sembolize eden yüzükler olarak ifade edilmektedir. Geçmişten günümüze kadar birbirini seven eşler tarafından kullanılan çift alyans bir gelenek haline gelerek hala sürdürülmektedir. Çift alyans özellikler arasında en belirgini daire biçiminde olmasıdır. Bu özelliğinin ayrı bir anlamı olduğu için belki de bu yüzden önemlidir. Çift alyans daire biçiminde olması asla bitmeyecek olan sonsuz aşkı ve sevgiyi ifade etmektedir. Birçok değerli taşlarla susun edebilen çift alyans gümüş, çelik gibi pek çok özellikli maddeler barındırabilir. Örneğin gümüş alyans çeşitleri erkekler tarafından sıklıkla tercih edilebilir.

Çift alyans yüzükleri sol elin yüzük parmağına takılmaktadır. Bunun sebebi ise eski bir inanışa göre sol elinin yüzük parmağından kalbe kadar hiç kesilmeden devam eden bir damar olmasına dayanmaktadır. Hatta çevremizdeki insanlar bile sol elinizin işaret parmağında bir yüzük olduğunu gördüklerinde evli veya nişanlı olduğunuzu anlamaktadır. Eskiden sınırlı olsa da günümüzde çift alyans çeşitleri ve özellikleri oldukça geniş bir ürün yelpazesine dayanmaktadır.

Beyaz Altın Alyans

Beyaz Alyans

Beyaz Altın Alyans

Beyaz altın alyans son zamanlarda popülerleşen alyans çeşitleri arasında yerini almaktadır. Altının sarı rengini sevmeyen kişiler için oldukça ideal tercih olan beyaz altın alyans oldukça da merak edilmektedir. En merak edilen durum ise sarı altın ile aralarındaki farktır. Beyaz alyans ile sarı altın alyansın arasındaki tek farkı rengidir. Aynı sarı altınlar gibi herhangi bir kararma yapmaz ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Alyanslar evlenmek isteyen çiftlerin arasındaki bağı iyice birbirine bağlar ve güçlendirir. Alyanslar birbirini seven iki insanın sembolize edilmiş halidir. Tabi ki de birbirlerine bağlı olmak için alyansa gerek yoktur fakat geçmişten günümüze kadar uzanmış bu geleneği sürdürerek anlam yüklenmektedir. Bu yüzden de tercih edeceğiniz alyans oldukça önem taşımaktadır. Beyaz altın alyans da tercih edeceğiniz alyans çeşitleri arasında bulunmaktadır.

Beyaz Altın Alyans Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Beyaz altın alyans satın alırken hangi özelliklere dikkat edilmeli iyice araştırmalı ve ona göre satın almalıyız. Çiftler beyaz altın alyans satın almadan önce bazı kriterleri göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Bu kriterlerin en önemlisi ise kullanıcıların istekleri ve zevkleridir. Yüksek fiyatlı olan bu yüzükler için sık sık değiştirme imkânı olmayacağı için doğru tercih yapılması gerekmektedir. Bu sebeple kullanıcılar belki de yaşamları boyunca kullandıkları bu yüzükleri satın almadan önce isteklerini ve beklentilerini doğru belirleyerek satın almalıdır. Beyaz altın alyans tekli olarak da satın alınabilir. Bu durum da alyans seçimi konusunda zevkleri uyuşmayan çiftler için de avantaj sağlamaktadır. Unutmayın ki herkesin aksesuar zevki birbirinden farklı olabilir. Aksesuar zevkleri uyuşmayan çiftler rahatlıkla ayrı ayrı alyans satın alabilirler bu durum tuhaf karşılanmaz.

Erkek Alyans Fiyatları

Erkek Alyans

Erkek Alyans

Erkek altın alyans fiyatlarını etkileyen pek çok etmen bulunmaktadır. Bunların başında ise altının bulunduğu zamandaki kuru gelmektedir. Bundan sonrası için de şüphesiz altının ayarı gelmektedir. 24 ayar altın alyanslar diğer altın alyanslara oranla daha yüksek fiyatlara sahiptir. Bu durumun sebebi ise değerlerinin daha yüksek olmasıdır. 24 ayar altın, altının saf olduğunu gösterdiği için de ekstra önem taşımaktadır. 22 ayar altınlar da yine yüksek kaliteli altın seçenekleri arasında yer almaktadır. Fakat 22 ayar altın saflığı yüzde doksan bir civarında bir ortalamaya sahiptir. Bu sebeple 24 ayar altın fiyatları çok daha yüksektir.  Erkek alyans fiyatlarını etkileyen diğer bir nokta ise alyansın içinin dolu ya da boş olması ile alakalıdır. İçi dolu alyanslar daha dayanıklı ve uzun ömürlü olacaktır. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bu yüzükler için piyasada oldukça farklı fiyat ve model seçeneği bulunmaktadır.

Sosyola

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.