En Güzel Hediyelerden Birisi Altın Baget Yüzük

10.06.2022
137
En Güzel Hediyelerden Birisi Altın Baget Yüzük
Modelistlik Kursu

Kadınlar kendilerine değer verildiğini hissetmek ister. Onlara alacağınız en güzel hediyelerden birisi belki de Altın Baget Yüzük olabilir.

Baget Kesim Nedir?

Baget kesim oldukça eski bir geçmişe sahip bir pırlanta kesim türüdür. Yuvarlak pırlanta kesimlerinden farklı olarak daha keskin çizgilere sahip farklı bir tarzdır. Kesimlerin mükemmel ve hassas yapılması önemlidir. Baget kesim elmaslar yuvarlak kesim elmaslar kadar parlak olmayabilir. Baget kesim son dönemlerde sıklıkla pırlanta alacak kişilerin tercih ettiği kesim türlerinden birisidir.

Altın Baget Yüzük Nedir?

Pırlanta işçiliği taşı farklı şekillerde ve kesimlerde bize sunmaktadır. Bu özelliği ile en zarif ve çekici taşlardan birisidir. Genelde sıklıkla klasik kesim pırlanta bilinir. Altın yüzük baget kesimi ise günümüzde sıklıkla tercih edilen, modern ve yine en şık modellerden birisidir. Bu kesimin özelliği köşeli ve uzun bir dikdörtgen çubuk şeklindedir. Bu şekli ile diğer kesimlerden kendini ayırmaktadır. Bu kesim ile pırlantaya ışık vurduğunda pirizmasal bir yansıma oluşmaktadır.

Altın Baget Yüzük Modelleri Nelerdir?

Baget yüzük modelleri hemen hemen herkesin zevki ve beğenisine hitap edecek şekilde şekillere sahiptir. Altın Baget Yüzük tasarımlarında kullanılan taşlar genel olarak köşeli ve farklı büyüklüklerdedir. Tasarımlarda genelde merkeze dört köşesi olan ve diğerlerine göre büyük bir taş yerleştirilir. Ardından daha küçük taşlar yerleştirilerek tasarım tamamlanır. Günümüzde popüler olanı seven her kadının istediği tam tur baget yüzükler ise yine en çok tercih edilen tasarımların başında gelmektedir.

Altın Yüzük Modelleri Nelerdir?

Altın Yüzük Modelleri

Altın Yüzük Modelleri

Altın yüzükler kullanış ve kişisel tercihlere göre kullanıma sahip pek çok modeli barındırmaktadır. Sizlere altın yüzük modelleri için birkaç örnek vermemiz gerekirse;

  • Tek Taş Yüzük
  • Beştaş Yüzük
  • Sade Yüzük
  • Taşlı Yüzük
  • Özel Tasarım Yüzük
  • Tamtur Yüzük
  • İnci Yüzük

Bu modeller kişinin zevk ve ihtiyaçlarına göre tercih edilebilir. Ayrıca altın yüzük ayarına göre de çeşitlilik gösterebilir. Bu ayarlar için 14 ayar, 18 ayar, 22 ayar ve 24 ayar olarak sıralanabilir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Altın Baget Yüzük Fiyatları Nedir?

Altın baget yüzüklerde fiyatı belirleyen pek çok etmen vardır. Yüzük için kullanılan renk, taş ve sayısı, taşın karatı, yüzüğün boyutu gibi önemli etmenler fiyatı direk olarak etkilemektedir. Dolayısı ile net ve sabit bir fiyat belirtmek oldukça yanlış olacaktır. Işıltısı ile göz kamaştıran bu yüzüklerden mutlaka bütçenize uygun bir tane bulabilirsiniz.

Pırlantanızı seçerken mutlaka 4C kuralına uygun seçim yapmalısınız. Bu kuralda kişinin seçeceği pırlantada renk, parlaklık, karat ve kesim özellikleri en önemli kriterlerdir. Az önce belirttiğimiz üzere bu kurallar direk olarak fiyata etkilidir.

Baget Altın Bileklik

Baget Altın Bileklik

Baget Altın Bileklik

Gören herkesin dikkatini çeken baget altın bileklik modelleri ile günümüzün en popüler takılarından birine sahip olabilirsiniz. Artık kadınlar arasında yoğun bir şekilde satan modeller arasında olması sebebi ile özel günlerde ve hediye seçimlerinde altın baget bileklikler ilk bakılan ürünler arasına girmiştir. Günlük kullanıma çok uygun olan bu bileklikler, şıklığınızı tamamlayacak ve size kendinizi daha iyi hissettirecektir.

Özel işçiliği ve tasarımlarının usta ellerde harmanlanarak profesyonel bir şekilde işlendiği bu takılar, uygun fiyatları ile de tercih sebebi halindedir. Genel olarak baget altın bilekliklerde 8 ve 14 ayar altın tercih edilmektedir. Ayrıca hediye ederken sizleri tamamlayacak şık ve özel kutuları ile satışı yapılmaktadır.

Altın Baget Bileklik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Altın baget bileklik seçimi için öncelikle kişinin kullanım amacı ve yeri önemlidir. Burada günlük bir kullanım ya da özel davetler için şık tasarımlar tercih edilebilir. Oldukça geniş model yelpazesi sayesinde kullanımınıza uygun bir bileklik bulanız mümkün. Taşlar ile kombin edilen bu bileklikler seve seve üzerinizde taşıyacağınız bir parçanız olacak. Seçim yaparken size uygun ve sizi yansıtan renkleri seçmeyi unutmayın.

Baget Altın Bileklik Fiyatları Nedir?

Altın baget bileklikler alırken seçim sırasında etkili olan pek çok etmen olduğu için fiyatlarda da farklılık arz edecektir. Dolayısı ile size özel yapılacak bu bileklikler için sabit bir fiyat bilgisi paylaşmak yanlış olacaktır. Baget altın bileklik her daim revaçta olan bir ürün olduğu için mutlaka kendi bütçenize uygun bir bileklik bulmanız mümkündür.

Sosyola

YAZAR BİLGİSİ
Sosyal İçerik üreten, bilgi ve eğlence odaklı viral internet sitesi.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.