Ozonlabs Ozonlava Volkanik Maske Ürün İncelemesi

17.09.2020
200
Ozonlabs Ozonlava Volkanik Maske Ürün İncelemesi
Modelistlik Kursu

Ozonlabs volkanik maske ciltteki pek çok problemi iyileştiren ve tedavi eden bir üründür. Avrupa Birliği onaylı, bağımsız laboratuvarlarda test edilen Ozonlabs Ozonlava Volkanik Maske’nin özellikle cilt lekelerinde yüzde 80 oranında iyileşme görüldüğü kanıtlanmıştır. Bu yazıda Ozonlabs volkanik maske nedir, fiyatı ne kadar, ne işe yarar ve nasıl kullanılır gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Ozonlabs Volkanik Maske Nedir?

Ozonlabs Ozonlava volkanik maske, tüm cilt tiplerinde kullanılabilir. Bentonit kili içeren bu maske cildin derin katmanlarını temizler. Cildin temiz, parlak ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. Cilt üzerindeki koyu lekeleri, hamilelik lekeleri, güneş lekeleri ve doğum lekeleri gibi çeşitli hiperpigmentasyon problemlerini iyileştirir. 

Bunun yanı sıra gözeneklerdeki ölü derileri giderir, ciltteki sebum dengesini sağlar. Aynı zamanda ciltte renk tonunun eşitlenmesini sağlar.

Ozonlabs Ozonlava Volkanik Maske

Ozonlava Volkanik Maske Ne İşe Yarar?

Bentonit kili içeren Ozonlava volkanik maske ciltteki iltihabı yatıştırır ve iyileştirir. Ciltteki sivilceleri, akneleri ve siyah noktaları giderir. Ayrıca ciltte yeni sivilcelerin oluşumunu engeller.

Bu volkanik maske cildi derinlemesine temizlerken, ölü derilerin giderilmesini sağlar. Ciltteki koyu lekeleri gideren bu volkanik maske cildin tonunu eşitlerken cildi daha parlak, canlı, pürüzsüz ve ışıltılı hale getirir. 

Bentonit kilinin cilde faydaları

Tarih öncesi deniz yataklarında yaşlandırılmış volkanik külden yapılan çok amaçlı bentonit kili, cildin güzelliğini sağlayan en önemli maddelerden birisidir.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Sizin için nispeten yeni olsa da, en eski uygarlıkların bazılarının ağrı ve sızılardan enfeksiyonlara ve gıda zehirlenmesine kadar her şeyi tedavi etmek için kil kullandığına dair kanıtlar var. Bentonit kili, bir zamanlar deniz suyuna maruz kalan eski volkanik külden oluşur ve bu noktada çok sayıda mineral emer. 

Bentonit kili, bir sıvıya maruz kaldığında genişleme yeteneği ile bilinen “smektit” kil grubunun bir parçasıdır. Silika, magnezyum, kalsiyum, sodyum, bakır, demir ve potasyum gibi mineraller açısından zengindir.

İçerdikleri temel minerallerin oranına bağlı olarak sodyum bentonit kili ve kalsiyum bentonit kili  olmak üzere iki tür bentonit kili vardır. İnce nüanslarla benzer özelliklere sahiptirler.

Sodyum bentonit ciltten daha fazla toksin çeker ve kalsiyum bentonit daha yumuşaktır ve cilde daha fazla mineral sağlar. Her iki türün de faydaları olsa da, yüz maskeleri için kalsiyum bentoniti veya daha sıkışık ciltler için ikisinin karışımını kullanmayı tercih ederim. 

Kalsiyum bentonit kili, özellikle yeşil kalsiyum bentonit kili, vücutta biraz daha yumuşak göründüğü için, detoksifikasyon amacıyla kullanıldığında tipik olarak tüketim için (elbette küçük miktarlarda) tercih edilen türdür. 

Vücudun ağır metallerden ve toksinlerden kurtulmasına yardımcı olabilir. Bentonit kilinin önerilen faydalarının çoğunun temeli, oldukça adsorptif olmasıdır. Hem de dahili olarak alındığında bir mıknatıs gibi pozitif yüklü parçacıkları çekmesini sağlar. Kilin parçacıkları negatif bir elektrik yükü taşır. Pek çok toksin, ağır metal ve serbest radikalin pozitif bir yük taşıdığı söyleniyor ve bazı araştırmalar, negatif yüklü bentonitin bu maddelere yapışabildiğini ve vücuttan atılmasına yardımcı olduğunu gösteriyor.

Bentonit, ağır metallerin olumsuz etkilerine karşı koymak için de kullanılabilir. Arsenik, kadmiyum, kurşun ve cıva gibi ağır metaller vücudumuza zarar vererek yorgunluktan ciddi hastalıklara kadar her şeye yol açabilir. Örneğin çok fazla kadmiyum böbrek hastalığı, osteoporoz ve kardiyovasküler hastalıkla ilişkilendirilmiştir.

Bentonit kili, cildi yatıştırır ve korur.  Tarih boyunca, kilin baskın tıbbi kullanımları, böcek ısırığı, garip kızarıklık veya enfeksiyon üzerine biraz ıslak kil çamurunu uygulamak gibi topikal kullanımları olmuştur. Araştırmalar, bentonit kilinin koruyucu ve yatıştırıcı özelliklerini doğruluyor.

Bir çalışmada, bentonit kil içeren bir losyonun, zehirli sarmaşığın kaşıntıya neden olan bileşik urushiol ile temas etmeden önce cilde uygulandığında zehirli sarmaşığın şiddetini önlemede veya azaltmada etkili olduğu gösterilmiştir. Bentonit içeren aynı losyon, kronik dermatiti (egzama gibi tahriş olmuş ve iltihaplı cilt) etkili bir şekilde tedavi eder.

Bentonit kili, tahriş edici kızarıklıkları iyileştirmenin ötesinde, cildiniz için güzelleştirici avantajlar sunar. Daha önce bir kil maskesi kullandıysanız, yüzünüzdeki her kirliliği çıkarıyor gibi görünen bu mineral bakımından zengin çamurun yağ emici, gözenek temizleme güçlerini ilk elden bilirsiniz.

Ancak bentonit, kiri, fazla yağı ve diğer cilt sabotajcılarını temizlemenin yanı sıra, kollajen üretimini artırarak büyüsünü kupanızda başka bir şekilde çalıştırabilir. Bir bilimsel çalışmada, cilde günlük bentonit kil uygulaması sadece yedi gün sonra kolajen liflerinin sayısını artırdı. Bu, sağlıklı bağ dokusunun korunmasına yardımcı olan bentonitin yüksek mineral silika seviyesinden kaynaklanıyor olabilir. Bu kolajen artırıcı fayda insanlarda oluşturulmamış olsa da, kesinlikle bir bentonit yüz maskesi düşünmek için yeterince umut vericidir.

Bentonitin güçlü cilt temizleyici faydaları var gibi görünüyor. Hafif aknesi olan erkekler ve kadınlar üzerinde yapılan bir araştırma, altı hafta boyunca haftada iki veya üç kez uygulanan jojoba yağı ve bentonit kil maskesinin akne lezyonlarının sayısını ortalama yüzde 54 oranında azaltmada etkili olduğunu buldu.

Ozonlabs Ozonlava Volkanik Maske
Ozonlabs Ozonlava Volkanik Maske

Ozonlabs Volkanik Maske 72 Saat Kuralı

Volkanik maskenin uygulanmasında 72 saat kuralı vardır. Bu kural cildi bakıma hazırlamak, arındırmak ve yatıştırmak için yapılır. Bu kurala göre üç gün boyunca cildinizde sabah ve akşam günde iki kez bu maskeyi cildinize uygulamalısınız ve beş dakika bekletmelisiniz. 72 saat kuralı sayesinde cildiniz her türlü kimyasal maddeler, kirler, makyaj malzemeleri ve kozmetik malzemelerinden arındırılmış olur.

Ozonlabs Ozonlava Volkanik Maske Nasıl Kullanılır?

Bu volkanik maskeyi haftada cildinize iki ya da üç defa uygulayabilirsiniz. Bu maskeyi bir fırça yardımıyla cildinize ince bir katman halinde uygulayın. Yağlı bir cildiniz varsa maskeyi on beş dakika, normal bir cildiniz varsa yedi dakika, kuru cildiniz varsa beş dakika bekletin. Ardından cildinizi bol suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. 

Bu maskeyi vücudunuza da aynı şekilde uygulayabilirsiniz. Bir fırçayla tüm vücudunuza maskeyi uyguladıktan sonra otuz dakika bekleyin. Ardından bol suyla vücudunuzu yıkayın.

Ozonlava Volkanik Maske Fiyatı

Bu maskenin güncel fiyatı 189.90 TL‘den 149.90 TL indirimi ile 3 Al 2 Öde kampanyasından yararlanabilirsiniz. Üstelik 50 TL ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.

Ozonlava Volkanik Maske
Ozonlava Volkanik Maske

Ürünü satın almak için: https://ozonlabs.com/collections/urunler/products/ozonlava-volkanik-maske — Ozonlabs


YAZAR BİLGİSİ
9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.