Erkek Giyim Alışverişi Tavsiyeleri: Mont, Pantolon ve Ceket Alırken Bunlara Dikkat

16.08.2022
217
Erkek Giyim Alışverişi Tavsiyeleri: Mont, Pantolon ve Ceket Alırken Bunlara Dikkat
Modelistlik Kursu

Erkek giyimde, hem tarza hitap eden hem de konforlu bir deneyim sunan parçalar, alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken seçenekler. Erkekler için, pantolonlar zamansız şıklığı ve her ortamda tercih edilebilmesi ile öne çıkıyor. Buna ek olarak mont ve ceketler de, dış giyimin olmazsa olmazı. Peki erkek mont, ceket ve pantolon seçimlerinde öne çıkanlar neler? Alışverişe çıkacakların bilmesi gerekenlere bakalım.

Erkek Pantolonlarda Rahat Kalıp

Erkek pantolon modellerinde tercih yaparken, dikkat edilecek en önemli konu kesimin rahatlık sunan bir forma sahip olması. Pantolonlar, hem spor hem de klasik giyim tarzının önemli bir parçası. Bununla birlikte, erkek pantolonlarsa deneyimi belirleyen en önemli unsur kalıp. Çok sıkı bir pantolon, şık olmasına karşın rahat bir tarz sunmayabilir, çok bol bir pantolon ise aynı şekilde iyi durmayabilir. Slim fit, regular fit ve büyük beden gibi seçimlerle ön plana çıkan erkek pantolon modellerinde klasik desene sahip modellere ek olarak ekose ve kuşgözü gibi seçeneklerde, ilk dikkat edilmesi gereken konu bu anlamda kalıp. Pamuk, keten gibi kumaş alternatiflerinin mevsimsel olarak dikkate alınabileceği pantolonlarda, her adımda konfor hissetmek isteyen erkekler ideal kesime sahip modellere göz atabilir.

Ceket Seçiminde Hangi Modeller Ön Planda?

Ceket Seçiminde Hangi Modeller Ön Planda?

Ceket Seçiminde Hangi Modeller Ön Planda?

Erkek ceket seçenekleri, geçmişte klasik giyim ile ilişkilendirilse de günümüzde spor giyimin de önemli bir parçası. Erkek giyimde zamansız bir şıklık sunması ile ön plana çıkan ceket modellerinde hem renk, hem kumaş hem de tasarım bakımından geniş bir skala mevcut. Kesim ve kalıp olarak erkek ceketlerinde slim fit ve regular fit modellere ek olarak, büyük beden modeller her zevke hitap ediyor. Ancak erkeklerin ceket seçiminde dikkat ettiği konular içinde, ekose, kareli ve düz tasarımlar daha çok belirgin. Hangi ortamda tercih edileceğine bağlı olarak, ceket tercihi yapılabilir. Erkek ceketlerinde, günlük bir planda ya da bir iş toplantısında farklı detaylar barındıran ceketler öne çıkabilir.

Mont Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Erkek mont modelleri, sonbahara adım atarken gardıroplarda yerini almaya başladı bile. Sezon öncesinde mont satın almak, indirimli fiyattan faydalanma fırsatı sunabilir. Mont satın alırken dikkat edilecek konular içinde ilk sırada, stili yansıtırken aynı zamanda konfor sunan ve mevsimsel şartlara karşı koruyan modeller geliyor. Rahat kesime sahip montlar soğuk hava ve yağmura karşı korurken aynı zamanda rahat bir deneyim de sunuyor. Buna ek olarak dileyenler spor görünümlü montlarla daha rahat bir imaj çizebilir. Yaka çeşitliliği açısından bebe yaka ya da dik yaka gibi seçenekler barındıran montlar, erkek giyimde en önemli öğelerden biri olması sürdürecek.

Erkek mont, ceket ve erkek pantolonlarda yeni sezonun en iddialı modellerini Kiğılı online satış mağazasında keşfedebilirsiniz.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.