Selim İsminin Anlamı ve Özellikleri

22.04.2021
97
Selim İsminin Anlamı ve Özellikleri
Modelistlik Kursu

Selim ismi, bebek sahibi olan aileler tarafından oldukça sık tercih edilen isimlerden biridir. Selim isminin anlamı ve özellikleri bu aileler tarafından bebeklerine koymak amacıyla oldukça fazla araştırılmaya başlanmıştır. Fakat ailelerin bu isim hakkında merak ettiği birçok nokta vardır. Selim ismi, hem anlamı hem de özellikleri ile erkek bebekler için oldukça güzel bir isimdir. Peki, Selim isminin anlamı ve özellikleri nedir? Çok güzel bir anlama sahip olan Selim ismi, 3 anlama sahiptir. 1. anlamı, kusursuz, sağlam, doğru. 2. anlamı, tehlikesiz, zararsız. 3. anlamı, temiz, samimi, dürüst anlamlarına gelmektedir.

Selim İsminin Kuran’daki Anlamı

Erkek  bebeğine sahip olan ailelerin tercih ettiği bir isim de Selim’dir. Buldukları bu isim hakkında pek çok bilgiyi araştırılar. İsmin anlamı ve özellikleri gibi pek çok konuda araştırma yapan ailelerin merak ettiği ve araştırdıkları bir diğer husus ise Selim’ in Kuran’daki anlamı nedir? Olmuştur. Selim , Kuran’da bulunan Şuara suresinin 89. Ayetinde geçmektedir. Bu isim Kuran’da, arınmış, selamete ulaşmış ve teslim olmuş anlamındadır.

Selim İsminin Özellikleri

Selim İsminin Özellikleri

Birçok bakımdan merak edilen Selim, özellikleri bakımından da ailelerin araştırdığı isimler arasında yer alır. Peki, Selim isminin özellikleri nelerdir?  Bu ismi taşıyan insanlar, oldukça çalışkan kimselerdir. Girdikleri her işte başarılı olmaya özen göstermektedirler. Çevrelerindeki kişilere güven veren bu insanlar, arkadaşlık konusunda da oldukça başarılıdırlar. İyi bir dostluğa sahip olarak pek çok kişi tarafından sevilirler.

Selim İsminin Ecbed Değeri

Erkek çocukları Selim adını koymak için araştırmalara giren ailelerin merak ettikleri hususlardan biri de Selim adının ecbed değeri olmuştur. Bu simin ecbed değeri ise 140’tır.

Selim İsminin Harf Analizi

Selim isminin pek çok güzel ve güçlü anlamı ve özelliği bulunur. Aileler tarafından merak edilen ve araştırılan Selim isminin harf analizi, kişinin karakteri hakkında birçok detayı da verir. Çoğu insanın dikkat etmediği noktalardan biri olmasına rağmen harf analizi birçok insanın da merak ettiği ve önem verdiği bir husustur. Bu insanlar harf analizinin, ismi koydukları kişinin kaderi üzerinde bir etkisi olduğuna inanırlar. İsmin ilk harfi olan “S”, kendine güvenen ve verdiği her kararın arkasında durmayı bilen kişileri tasvir eder. Bu kişiler, aldıkları doğru kararlar ile her zaman doğru sonuçlara ulaşırlar. İkinci harfi “E”, arkadaşlık konusunda iyi ve güvenilir bir kişinin karakterini tasvir eder. Bu kişiler, sürekli çevrelerindeki insanlara yardım ederler.

Bu özellikleri sayesinde çevrelerinin hüven duygusunu kazanmış olurlar. 3. Harfi “L”, güçlü bir kişiliğe sahip insanları belirtir. Liderlik vasfına sahip olan bu kişiler, hırsları sayesinde her işte oldukça başarılı olurlar. Bir diğer harf olan “İ”, oldukça duygusal ve hassaslığı belirtir. Bu harfe sahip olan kişiler kırılgan, ince ruhlu, kibar zarif kimselerdir. Kırılgan yapılarından dolayı çok çabuk incinirler ve bu da onları yalnız olmayı sevmeye iter. Son olarak “M”, girişken bir kişiliği tasvir etmektedir. Bu özellikleri sayesinde kolay bir şekilde arkadaşlık kurabilirler. Oldukça üst düzey bir kapasiteye sahip olan bu kişiler, kariyerleri konusunda da çok başarılıdırlar.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu

Selim İle Akrostiş

Ailelerin merak ettiği bir diğer husus ise Selim ile akrostiş nasıl oluşturulacağıdır. Selim ile akrostiş şu şekilde verilebilir;

Sevgiyi ancak sevenler hak eder

Ellere hiç sormadan değen eller

Laf, söz dinlemeden ele değerler.

İsmini haykırmalı sessiz geceler

Mutluluk getirmeli senli saniyeler.

Selim Kuran’da Geçer Mi?

Selim Kuran’da Geçer Mi?

Selim Kuranda geçer m? Sorusu da ailelerin cevap aradığı sorulardan biridir. Selim Kuran’da geçen isimler arasında yer almaktadır. Bu isim Kuran’da Şuara suresinin 89. Ayetinde geçmektedir.

Selim Caiz Mi?

Selim Caiz Mi?

Selim adının Kuran’da geçtiğini bilen aileler Selim caiz mi? Araştırmalarına girişmiştir. Bu isim Kuran’da geçmekte olup, Arapça kökenli bir isimdir. İslami açıdan ve kültürel açıdan, ailelerin bu ismi koymasında herhangi bir sakınca yoktur.

Selim Tek Başına Konur Mu?

Çocukları için Selim adını tercih eden aileler, ismin yanına yakışacak isim arayışına girdiler. Bu nedenle Selim tek başına konur mu? Sorusuna cevap aramaktadırlar. İsim, tercihe göre başka isimler ile konulup aynı zamanda tek başına da konulabilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz Ömer isminin anlamı ve özellikleri hakkında yazdığımız diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Bizi pinterest ten takip edebilirsiniz. https://tr.pinterest.com/sosyola/

YAZAR BİLGİSİ
5 yıldır yazarlık yapmaktayım. Yazmayı ve araştırmayı çok seviyorum.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.