Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı

28.09.2022
395
Maltese Terrier Özellikleri ve Bakımı
Modelistlik Kursu

Bilindiği üzere Maltese Terrier, küçük ırk köpekler arasından en çok ilgiyle karşılanan cinstir. Köpeklerin bembeyaz dalgalı tüylerinin olması, güzel gözleri ve sevimliliği popüler olmasını sağlayan dış görünüş özellikleri arasında yer alır. Bu cins köpekler, en eski köpek cinsine mensup olmasıyla bilinir. Soyları antik döneme kadar uzanır.

Maltese Terrier köpeklerinin bilindik özelliklerinden biri de birlikte yaşadığı insanlara fazla bağlı olmalarıdır. Bağlı oldukları ve küçüklükleri sebebiyle evde köpek beslemek isteyenlerin ilk seçeneği her zaman Maltese Terrier oluyor. Eğer apartmanda yaşıyorsanız bu köpekler sizin açınızdan uygun olmayabilir. Çünkü gürültü ve yaramazlık yapmayı seven bir köpek cinsidir.

Maltese Terrier Özellikleri Nedir?

Maltese Terrier Özellikleri Nedir?

Maltese Terrier Özellikleri Nedir?

Sahiplerine büyük bağlılık gösterdiği için Maltese Terrier tercih sebebiniz olabilir. Fakat bu köpeklerin aynı ilgi ve alakayı kendileri için istediklerini de bilmeniz gerekiyor. Köpekle ilgilenmezseniz ve başkalarına gösterdiğiniz sevgiyi fark ederlerse kıskançlık sorunu yaşayabilirsiniz. Sizi her daim sevecek ve vakit ayırabileceğinize inandığınız bir köpek arıyorsanız bu cinsi tercih edebilirsiniz.

Merak ediyorsanız Maltese Terrier fiyatları üzerine araştırma yaparken ırklarının Malta’ya dayandığını öğrenebilirsiniz. Antik dönemlere kadar uzanan bir geçmişleri olduğunu hemen hemen herkes bilir. Küçük köpek ırkı arıyorsanız ideal bir seçim olacaktır. Tüylerinin sık, dalgalı ve beyaz renkli olması görünümünün şirin olmasını sağlar. Kimi durumlarda tüy renkleri kırık beyaz ya da krem renklerine yakın olabilir.

Maltese Terrier Bakımı Nasıl Yapılır?

Maltese Terrier köpeklerinin en bilindik özelliği evine ve ailesine bağlı olmasıdır. Bunu bilmenize rağmen köpeğinizi yalnız bırakırsanız yanlış bir davranış sergilemiş olursunuz. Çünkü tahmin edileceği üzere sahiplerine bu kadar bağlı olan köpekler yalnız bırakılmaktan hiç hoşlanmaz. Belki abartı gibi gelebilir ama bu köpekler evde çocukların olmasına bile tahammül edemeyebilir.

Bu sebeple Maltese Terrier fiyatları araştırması yapan insanların evinde çocuğun ve başka canlının olmaması gerekiyor. Tüm ilgi ve alakanın onun üzerinde olması şarttır. Eğer böyle bir ortamda beslemek zorundaysanız çeşitli oyunlarla ortama alışmasını sağlayabilirsiniz. Zeki bir köpek cinsi olduğu için eğitim konusunda zorlanmazsınız.

Yeni Ümit İş Makinesi Kursu
Maltese Terrier Fiyatları Ne Kadar?

Maltese Terrier Fiyatları Ne Kadar?

Maltese Terrier Fiyatları Ne Kadar?

Köpek cinsini araştırdığınız zaman gözlerinin beyaz tüylerine zıt olacak şekilde siyah olduğunu fark edeceksiniz. Onun şirin görünmesini sağlayan detaylardan birisi de budur. Oyun oynamayı seven bir yapıya sahip oldukları için gün içerisinde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir dost edinmiş olursunuz. Evinize yabancı birini alacaksanız saldırgan davranabileceğini düşünerek Maltese Terrier fiyatları incelemesi yapmalısınız.

Gürültüleri sebebiyle apartman yaşantısına pek uygun değillerdir. Sık aralıklarla havladıkları için komşularınız ister istemez rahatsız olabilir. Ev içinde sürekli uyumaları ve sakin olmaları sizi korkutmasın. Oyuncu köpek cinsi olmalarına rağmen evdeki ruh halleri oldukça sakindir. Soğuk havalara dayanıklı olmadıklarını bilerek Maltese Terrier fiyatları araştırması yaparsanız bakımında zorlanmazsınız. 2022 yılı maltese terrier fiyatları ortalama olarak 4.500 lira ile 13.000 lira arasdında değişmektdir .

Yavru Maltese Terrier Hangi Mamayı Yer?

Sık sık hastalandıklarını düşünerek Maltese Terrier almaktan çekiniyorsanız en büyük etkenin beslenme düzeni olduğunu bilmenizde fayda vardır. Eğer aşırı kilo almasına sebep olacak şekilde yedirmezseniz çok sık rahatsız olmaz. Alanında uzman veterinerlere danışarak köpeğin fiziksel özelliklerine ve aktivite yoğunluğuna uygun şekilde mama verebilirsiniz.

Malta köpeğiniz 9 aydan küçükse üç öğün yemesinde sakınca yoktur. Fakat 9 aylık olduğunda üç öğün yedirirseniz obezite sorunu yaşarsınız. Kuru mama alırken kalitesine dikkat etmeniz şarttır. Ayrıca köpeğinizin yaşına ve kilo durumuna uygun mamalar tercih etmelisiniz. Tüm bunlara dikkat edeceğinize inanıyorsanız Maltese Terrier fiyatları araştırması yapmanızda sakınca yoktur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.