Altın Küpe Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

09.09.2022
213
Altın Küpe Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Modelistlik Kursu

Altın küpe modelleri yediden yetmişe hemen her kadının en yoğun ilgi gösterdiği mücevherlerden. Uzun yıllar kullanılabilen ve hemen her kombinde yer alan altın küpe, spor ya da şık tüm tarzlarda, bakışları üzerinize çekecek oldukça ilgi çekici bir detay. Kullanımı son derece keyifli olan bu mücevher seçilirken ve satın alınırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor. Ömürlük kullanım için özenli işçilik, kusursuz ışıltı için gerçek altın ve kaliteli taşların yer alması şart. Ancak tüm bunları takip edebilmek ve mücevherin tüm detaylarına hakim olabilmek her zaman kolay olmayabiliyor. Altın küpe alırken, ürün sertifikası ile satış yapan ve güvenilir markalardan alışveriş yapmak işinizi bu noktada kolaylaştırabilir. Ancak yine de altın küpe satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için sıraladık. Bu noktalara dikkat ederek keyifli bir alışveriş yapabilir ve beğendiğiniz modelle gönül rahatlığıyla kıyafetlerinizi süsleyebilirsiniz.

Altın Ayarına Dikkat

Genel olarak altın küpe modelleri, işçiliğin kolay uygulanabildiği 14 ayar altın kullanılarak üretilir. Ancak daha yoğun işçilik gerektiren bazı modeller, işlemeye daha uygun olması nedeniyle 8 ayar altın ile de üretilebilir. Altın küpe fiyatları belirlenirken, kullanılan altının gramı ve değeri dikkate alınır. Uygun fiyatlı altın küpe modelleri için 8 ayar altın kullanılan tasarımlar tercih edilebilir. Satın alacağınız ürünün altın ayarını, tasarımın üzerinde yer alan rakamlara bakarak öğrenmeniz mümkündür. Üzerinde 585 sayısını gördüğünüz altın küpe modelleri 14 ayar, 333 rakamını gördüğünüz altın küpe ise 8 ayar altından üretilmiştir. Bu bilgileri aynı zamanda satış esnasında adınıza düzenlenecek ürün sertifikası üzerinde de bulabilirsiniz. Bazı halka küpe modelleri başta olmak üzere, sallantılı küpe ya da mineli küpe modellerinde 8 ayar altından üretilmiş daha uygun fiyatlı seçeneklere ulaşmanız mümkün olabilir.

Kullanım Amacınıza Uygun Seçimler Yapın

Altın küpe satın alırken, küpeyi gündelik kullanım için mi yoksa özel bir davet için mi satın alacağınız önemlidir. Gündelik kullanım için, kelebek küpe, sonsuzluk küpe ya da nazar küpe modelleri gibi daha sportif şıklık sunan tasarımları tercih edebilirsiniz. Özel günler için seçim yaparken baget küpe ya da mineli küpe modellerinin yanı sıra sallantılı küpe modelleri de sizin için uygun birer alternatif olacaktır. Tüm bunların yanı sıra gündelik kullanım için küpe satın almak istiyorsanız, hafif, sade ve dayanıklı tasarımlar arasından seçim yapmaya özen göstermelisiniz. 8 ayar altın küpe modelleri gündelik kullanım için hafiflik sağlayabilirken 14 ayar altın ile üretilmiş altın küpe modelleri de dayanıklılığı ile uygun birer alternatiftir.

Kullanım amacına göre küpeler

Kullanım amacına göre küpeler

Sosyola

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.