Sörf Yapmak İçin En Uygun 10 Sahil

Son yıllarda pek çok kişinin tutku haline getirdiği su sporlarından biri olan sörf, dalgaların içinde keyifli vakit geçirmenin en ideal alternatiflerinden biridir. Dünya’da olduğu kadar ülkemizde de rağbet görmekte olan sörf için ülkemizdeki plajlarda tercih edilen yerler arasında yer almaktadır.

Kuzey İskoçya Sahili

Sörf eğlencesini soğuk su ile birleştirmek isteyenler için tavsiye edilebilecek özelliklerde olan Kuzey İskoçya Sahili, Dünya’daki en iyi sörf plajları arasında yer almaktadır. Özellikle soğuk suya dayanıklı bünyeye sahip olan sörfçüler için tavsiye edilen ve mutlaka görülmesi gereken bir sörf plajıdır.

Kuzeybatı İrlanda Sahili

İrlanda kendine özgü özellikleri ile oldukça sevilen ülkelerden biri olduğu kadar, sörf tutkunlarının da sıkça uğrak noktası haline getirdikleri yerlerden biridir. Sligo ve Bundoran sahilleri arasındaki yapılan sörf, faklı bir deneyim yaşanmasını sağlayacaktır.

Meksika Baja Kalifornia Sahili

Uzak mesafede bir yer olmasına karşın kaliteli bir sörf yapmak isteyenlerin tüm zorluklarına rağmen tercih ettikleri yerlerden biri de Meksika sahilidir. Sörfe eşlik edebilecek birçok su sporu ile birlikte son derece heyecan dolu bir gün geçirmeniz burada mümkündür.

Kosta Rika Sahili

Sörfü sadece ruhunu dinlendirmek ve su ile temas içinde olmak için tercih edenler için oldukça uygun özelliklere sahip olan Kosta Rika sahili, çok soğuk olmayan suyu ile oldukça keyifli bir sörf deneyimi yaşatmaktadır.

Kamçatka Sahili

Rusya’nın en kuzeyinde yer alan Kamçatka, kimsenin olmadığı bir yerde sörf yapmak için görülmeye değer özellikteki bir sahildir. ,Uzak olmasını bahane etmeyecek ve farklı yerleri keşfetme tutkusunu sörf heyecanı ile tamamlamak isteyenler için mutlaka değerlendirilmesi gereken yerlerden biridir. Konumu itibari ile soğuk olan suyuna karşı hazırlıklı yola çıkmakta fayda vardır.

Yeni Zelanda Sahili

Sörfçüler için uygun özellikleri ile en iyiler arasında yer alan Yeni Zelanda, Raglan durağı ile oldukça keyifli vakit geçirebileceğiniz duraklardan biridir. Sörfü en iyi dalga ve kumsallardan birinde gerçekleştirmek isteyip uzun yol gitmeyi göze alanlar için akılda bulunması gereken en güzel seçeneklerden biridir.

San Diego Sahili

Sörfün oldukça benimsenmiş olduğu yerlerden biri olan San Diego, muhteşem doğası ve manzarası ile sörf için tercih edilebilecek bir yerdir. Sözle ifade edilemeyecek nitelikteki güzellikleri ve avantajları ile imkanı olan herkesin sörf için San Diego sahilini tercih etmeleri tavsiye edilir. Burada sörf deneyiminin tadını çıkarırken iyi insanlarla karşılaşmak ve lezzetleri yemeklerin keyfini çıkarmak da kaçınılmaz olacaktır.

Miami Beach Sahili

Sörf sporuna yeni başlayanlar için en ideal koşullara sahip olan Miami Beach, berrak denizi ve küçük dalgaları ile hem eğlenceli vakit geçirmek hem de sörf eğlencesinden geri kalmamak için tercih edilmeye değer bir yerdir. Sakin ve huzurlu adreslerden biri olarak farklı alternatifleri burada bulmak her zaman mümkündür.

Sydney Sahili

Profesyonel ya da amatör sörfçüler için pek çok alternatifi içerisinde barındıran Sydney Sahili, burada yaşayanlar için mükemmel güzelliklerden biridir. Birbirine oldukça yakın sahillerinden sörf seviyesine uygun olan sahili tercih edilerek, burada hem sörfün hem de sıcak denizin tadını çıkarmak mümkündür.

Bournemouth Sahili

Özellikle sörfe yeni başlayanlar için uygun su yapısına sahip olan Bournemouth sahili, dalgaları ile görülebilecek en uygun sörf sahillerinden biridir. Sakin ve kalabalık olmayan bir yerde sörf tutkusunu geliştirmek isteyenler için havası ve suyu ile muhteşem doğaya sahip bir yerdir. İngiltere’de sörf için en uygun bir adres olarak, farklı bir sörf tecrübesi edinmek için cesaret gerektiren yerlerden biridir.

0
GüzelGüzel
0
Çok SevdimÇok Sevdim
0
ŞaşırdımŞaşırdım
0
ÜzüldümÜzüldüm
0
KızdımKızdım
Oy verdiğin için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı