Reklamlar
Tanıtım

Kucoin Yasal bir borsa mı?

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

En popüler kripto para borsası seçeneklerinden olan Kucoin, yatırımcıların 600’den fazla coin’e yatırım yapabildiği bir platform. Dünya çapında 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve 22 dilde hizmet veren Kucoin ile ilgili yatırımcıların merak ettiği konular içinde “Kucoin yasa mı?” sorusu geliyor. Kripto para borsaları, küresel olarak faaliyet göstermesine karşın, Türkiye’de yatırımcılarla buluşan borsalar her zaman resmi olarak faaliyet göstermeyebiliyor.

Kucoin borsası yasal mı sorusunu sormadan önce, Kucoin’in şirket profili, geçmişi ve sunduğu olanakları bilmek önemli. Kucoin, 2017 yılında faaliyete geçmiş bir borsa. En eski ve köklü kripto para borsalarından biri olan Kucoin, yatırımcıların geniş ticari seçeneklere sahip olduğu bir platform. Spot piyasanın yanı sıra, Kucoin’de vadeli işlemler, marjin ticareti, lending ya da staking gibi işlemler yapılabiliyor.

Kucoin şirket incelemesi

Kucoin, Hong Kong merkezli olarak faaliyete geçmiş bir borsa. 2017 yılında aktif olarak alım satım sunması ile bilinmesine karşın, borsanın kuruluşu 2013 yılına uzanmaktadır. Bu da, Kucoin’i en eski kripto para borsalarından biri yapıyor. Hong Kong’un ardından Seyşeller ve Singapur’da da bir merkez ofise sahip olan borsa dünya çapında 300’den fazla çalışana sahip. 200’den fazla ülkede hizmet vermesi ve yüzlerce çalışanı ile Kucoin, en büyük küresel borsalar içinde bulunuyor.

En hızlı büyüyen borsalardan biri olan Kucoin, günlük kripto para işlem hacmi bakımından ilk 5’te yer alıyor. 10 milyona yakın yatırımcı tarafından tercih edilen borsa, 1000’den fazla işlem çiftinde hizmet veriyor. Genel olarak bakıldığında, küresel olarak 3 ülkede genel merkezi olan ve 300’ün üzerinde çalışanı olan Kucoin, 2017’den bu yana 5 yıldır aktif olarak hizmet vermekte ve en güvenilir borsa larından biri. 5 yıllık süre içinde, milyarlarca dolarlık alım satımın gerçekleştiği borsa, kullanıcılar tarafından bir olumsuz bildirim almaması ile ön plana çıktı.

Reklamlar

Kucoin Türkiye’de yasal mı?

Kripto para borsası için, en önemli pazarlardan biri Türkiye. Kucoin, 2018 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteriyor. 4 milyonun üzerinde kripto para yatırımcının yer aldığı tahmin edilen Türkiye’de, Kucoin’in yüz binlerce yatırımcı tarafından tercih edildiği biliniyor. Kucoin, geçtiğimiz aylarda Türkiye’deki faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırdı ve legal olarak bir ofis açtı.

Kucoin Türkiye ofisi ile, artık Türkiye’deki kripto para alım satım faaliyetlerini tamamen bir yasal çerçeve içinde yürütüyor. Bu durumun en önemli nedeni, Kucoin’in Türk yatırımcılarla daha iyi bir iletişim kurması ve yeni olanakla sunmayı hedeflemesi. Borsanın Türkiye’de aktif olarak yer alması, legal faaliyetlerini sürdürmesi yatırımcılar için aynı zamanda bir güven kaynağı.

Kucoin’e üye olmak neden avantajlı?

Kripto para borsası, legal olarak faaliyetlerini sürdürdüğü Türkiye’de, yatırımcılar için oldukça avantajlı bir ortam yaratıyor. Borsanın sunduğu avantajlar, yüz binlerce kişinin Bitcoin almak için Kucoin’i tercih etmesine neden oldu. Kucoin borsasının bazı avantajlı özellikleri şu şekilde:

  • 600’den fazla kripto paranın listelenmesi
  • Yüzde 0,1 ile en düşük işlem komisyonunun alınması
  • KCS token ile borsanın elde ettiği kârdan gelir alınması
  • Spot, vadel işlem ve stake gibi farklı finansal ürünler sunulması
  • Android ve iPhone mobil uygulamalardan kullanım imkanı

Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük borsalardan Kucoin, sunduğu bu imkanlarla öne çıkıyor. Yeni üyelere sunulan 500 dolarlık bonus imkanından faydalanmak için, Kucoin’de hesap açabilirsiniz.

Reklamlar

Sosyola

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu