Kantya Doğal Saç Bakım Serumu

Kantya Saç Bakım Serumu doğal karışımlardan elde edilir. Serumun hazırlanışında ise geçmiş tarihin büyük etkisi vardır. Gelin sizi tarihi bir serüvene dahil edelim.

Tüm tarih boyunca saç sadece kişi için değil toplum üzerinde de etkili olmuştur.  Sosyal statünün belirlenmesinde gücün ve zenginliğin işaretiydi.  Mısır gibi eski medeniyetlerde kuaför olduğunu biliyor muydunuz?  Yaşarken ve hatta diğer dünyaya geçtiklerinde saçlarının bakımlı olması gerekiyordu.  Bu bir sosyal statü göstergesiydi.  Eski mısır kralları statülerini belirtmek için peruk takarlardı.

Kantya Saç Bakım Serumu gibi Zeytinyağı ile saç bakımı da tarihte yeri olan eski bir saç bakım uygulamasıdır.

Sanırız eski medeniyetler Kantya Doğal Saç Bakım Serum üreticilerine büyük ilham kaynağı oldular. Çeşitli reçine, yağ karışımları kullanarak bakım yapıldığını fresklerde resmettiklerini görüyoruz.  Yahudi peygamberlerden Delilah tüm savaşları kazanırken bir kadınını O’nu kandırarak saçlarını kesmesi tüm gücünü kaybetmesine yol açmıştı.  Ne kadar gerçek bilmiyoruz ancak şüphesiz o dönemden bu döneme hala konuşulması zihinlerimizde saçın ne kadar değerli olduğunu hatırlatıyor. Bugün hala sağlıklı ve uzun saçlar güzellik sembolüdür. 

kantya saç bakım serumu

Kantya Saç Bakım Serumu nedir?

Saç serumu saç bakım ürünlerinden günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz karışımlardan biridir. Sıvı halde bulunan karışım silikon seramitler, amino asitler ve daha birçok kimyasal içerik ile formüle edilmiştir.  Silikon bu bileşenler ile saçlarınızı besler, kabarma ve mat görünüşlü saçları düzenli kullanımda onarır. 

Özellikle günlük hayat rutini içerisinde bazen farkemediğimiz kadar kirleniyoruz.  Hem cildimiz hem de saçlarımız. Yıkanmak temizlese de tüm gün zararlı etkiler ile tıkanan saç ve cilt gözenekleri banyoda buhar ile açıldığında serum ile beslemek sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. 

Kantya saç bakım serumunun temel amacı, saç dökülmelerinin önüne geçmektir. Kantya saç dökülmelerine karşın serum uygulamasının faydalarına değinelim.

Kantya Saç Bakım Serumu Faydaları

Güzellik trendleri her geçen gün değişiyor ancak sağlıklı saçlar için gerekli olan saç serumlarının modası hiçbir zaman geçmeyecek gibi görünüyor. Şampuan, saç kremi, doğal saç maskeleri ve saç serumları hepsi sağlıklı saçlar için vazgeçilmezdir. Günümüz hayat şartları, kirli hava, düzensiz beslenme, sigara, güneşin zararlı etkileri, fön ve daha birçok faktör saç sağlığı için dışarıdan ve içerden saçlarımızı beslememizi zorunlu kılıyor. Kantya Doğal Saç Bakım Serumu faydalarına geçelim.

 • Saç serumları düzenli kullanımda saç tellerinizin kısa sürede daha iyi görünmesini sağlayabilir.  Buda dışarıdan parlak saçlarınız ile dikkatleri üzerinizde toplayacağınız anlamına geliyor. 
 • Kırılan saçları onaran içeriğe sahiptir ancak daha önemlisi mevcut kırık saçları doldurur. Ve sonrasında kırılma riskini de minimuma indirir. 
 • Saç için nem olmaz ise olmazdır. Saçlarınızı kolayca nemlendiren saç bakım serumları sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar.
 • Aşırı sıcak saç tellerine zarar verir.  Saç serumları fön, güneş ışınları gibi sıcaklık yayan her şeye karşı saçı örttüğünden koruyucudur.
 • Zaman yönetiminiz açısından hiç zamanınızı çalan bir uygulama değildir.  Banyodan sonra 10 dakikada saçlarınıza serumu yedirebilirsiniz. 
 • Saçlarınız güzel kokar, içeriğindeki doğal yağlar harika kokulu serumlara sahip olmamızı sağlıyor. 
 • Saçlarınız artık kabarmayacaktır. Diğer özellikler nemli ancak aslında hepimizin istediği yatışmış ve hoş görünüşlü saçlara sahip olmamızı sağlar. 
 • Ağırlaşan ve yağlı saçlar Ph dengemizi kaybettiğimizden oluşmuş olabilir.  Yapmanız gereken düzenli kullanım.  Ve saçlarınız rutinine ve doğal döngüsüne geri dönecektir. 

Saçlarınızı çok sık yıkamayın, haftada en fazla 3 kez yeterlidir. Siz saçlarınızı yıkadıkça eksilen şeyi gören vücut sorun oluğunu düşünecek ve yağ üretecektir.  Adım adım sağlıklı saçlar için saçlarınızı çok sık yıkamayın. Çok sık saç yıkamak saçlarınızın dökülmesini de hızlandırabilir. 

Kantya Saç Bakım Serumu

Neden Kantya Saç Bakım Serumu?

Saç yağları ve saç maskelerinin katkısı yadsınamaz ancak iş saçların beslenmesine geldiğinde saç serumları onarımı en iyi şekilde yapar. Saç yapısını araştırarak oluşturulan saç bakım serumları besler ve onarır. İçeriğinde silikon, seramid ve amino asitler bulunan saç serumları mucizevîdir.  Silikon saç tellerini sarar ve saçlarınıza parlaklık verir. Kuru ve yıpranmış saçlar için kurtarıcıdır. 

Saç boyası ile çok işlem görmüş saçlar daha fazla saç serumuna ihtiyaç duyabilir. Saç serumları saç tellerinin üzerini sardığında gün ışığı aracılığı ile parlak görünür. 

Hangi durumlarda serum kullanmalıyım?

Aslında koruyucu özelliği düşünülerek herkesin kullanmasında fayda vardır. Saçlarınızı koruyan ve besleyen bu mucizevî karışım;

 • Saç dökülmesini azaltır,
 • Saç kırıklarınızı tedavi eder,
 • Sıcak, fön, kirli hava şartları, sigara vb olumsuz etkilere karşı koruyucudur. 
 • Saçın kolay şekillenmesine yardımcı olur. 

Saç Serumundan En İyi Etki Nasıl Elde Edilir? 

Saç serumunu ne şekilde kullanmalıyız? Onlarca lira verdiğiniz serumların doğru kullanmadığımızda yeterli etkiyi alamayabiliriz. Kaliteli ve saç tipinize uygun Kantya Doğal Saç Bakım Serumu nasıl kullanmalısınız?

Nemli saça uygulamalısınız.  Yani saçlarınızı yıkadıktan sonra kullanmalısınız.  Ancak serum kullandığınız günlerde etkiyi artırmak için saç kremi kullanmamanızı öneririz. Banyodan sonra fön kullanmadan havlu ile saçlarınızdaki fazla suyu alın.  Saçlarınızı halın dişli bir tarakla tarayın. Saçlarınızı küçük ayırarak serumu kafa deriniz dâhil saç uçlarınıza kadar nazik hareketler ile yedirin.  Güçlü bir içeriği olduğundan abartmayın. Birkaç damla alarak işlemi gerçekleştirin. Saç tipinize ve gürlüğüne göre kullanım oranını siz değerlendirebilirsiniz.  İşlemin ardından saçlarınızı yıkamaya gerek yoktur. 

Neden Saç Serumu Kullanmalıyım?

En basit yanıtı aşağıda üç başlıkta belirttik. Bunun yanı sıra kıvırcık, şekil vermekte zorlandığınız gür saçlarınızı sakinleştirmek için kullanabilirsiniz. 

 • Koruyucu
 • Besleyici
 • Onarıcı 

Saç Serumundan Nasıl Daha İyi Sonuç Alabilirim? 

Elbette her şeyde olduğu gibi istikrar saç sağlığınıza kısa sürede kavuşmanıza yardımcı olur. Saç bakımınız için haftada en az iki gün 20 dakika ayırın. Maske yapın ve yıkamanın ardından mutlaka saç serumunuz ile kullanın. Düzenli kullanım ile serumunuzdan daha fazla fayda sağlayacaksınız. 

Saç diplerinize ve uçlarına iyice yedirin.  Aşırıya kaçmayın, serumun üzerindeki talimatlara uyun. Serumu kullandıktan sonra yıkamanıza gerek yoktur. 

Masaj ile saç diplerine uygulamanız kan dolaşımınızı hızlandıracak ve daha etkili bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır. 

Birçok saç serumu var ancak piyasada kendini kanıtlamış içeriği resmi kurumlarca onaylanmış saç serumu seçmeye gayret edin. 

saç bakım serumu yorumları

Saç Serumu Nasıl Seçilir?

Doğru saç serumuna yani saçınızın ihtiyacına cevap veren saç serumunu nasıl seçeceksiniz? Elbette saç tipinize en uygun ve bütçenizi yormayan bir saç serumu sizin için en uygun seçimdir.

Kantya Saç Bakım Serumu yerel üretim olduğundan hem fiyatı uygundur hem de Türk fizyolojik yapısına ve coğrafi şartlarımıza göre üretilmiştir.  Yüzde yüz Türk Malı ve tüm saç tiplerine uygun bir içerik ile hazırlanmıştır.

Kantya Saç Bakım Serumundan gerekli etkiyi alabilmeniz için en az 30 gün kullanmanızı öneririz.  Tıbbi ve aromatik yağlar ile üretilen içeriğinde kimyasal bulunmayan serum saç gözeneklerinizi tıkamadan tedaviye destek veren bir üründür.

Kantya Saç Bakım Serumu Saçları Nasıl Canlandırır? 

Saç tellerinde bulunan ince folikülü yapıdan nüfus ederek besleyen serum sayesinde özellikle kuru ve yıpranmış saçlarınız nem kazanır. .  Elastikiyeti artıran serum kopma ve kırılmalara karşı koruyucudur.  Saçlarınız canlanır, parlak görünür ve bir süre sonra emin olun sırrınızı bilmek isteyen insanlar olacaktır.

Saçlarınızı yıpratan birçok faktör vardır. Tüm yazı boyunca hava kirliliği, yanlış beslenmeden bahsettik ancak saçları yıpratan en önemli yapılan hatalardan biride yanlış ürün kullanımıdır. Saçlarınız için en iyi ürünleri tercih edin.  Ve jöle, sprey gibi sabitleştirici gerekmedikçe kullanmamaya ve saçlarınızı çok sıkı şekilde bağlamamaya dikkat edin. 

Bu makalemizi beğendiyseniz Egos Milky Saç Köpüğü makalemizi de okumak isteyebilirsiniz. Egos Milky, saçlarınızı canlı gösteren ve koruyan bir çözümdür. Bunun dışında protez saç kullanmak durumundaysanız protez saç bakımı nasıl yapılır makalemizi de okumak isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı