Reklamlar
Tanıtım

İstanbul Reklam Tabela

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

İstanbul reklam tabela işleri için hizmet almak isteyen müşterilere tabela çeşitleri konusunda detaylı bir makale hazırladık.

Son yıllarda işletmelerin reklam çalışmaları içerisinde en çok ağırlık verdiği uygulama tabela çalışmalarıdır. Görsel olarak marka ya da hizmete yönelik net mesaj veren bu levhalar, insanların hafızalarında yer edecek şekilde tasarlanmaktadır.

Tabela nedir?” sorusunu birçok şekilde ifade ederek cevaplamak mümkündür. En kısa tabirle; büyük ve küçük işletmeler için isimlerini net duyurabilecekleri ve kişilerin görsel manada dikkatini çekerek satış arttırdıkları materyallere tabela denilmektedir.

Her marka, ismini her noktada açık şekilde görünen bir levha aracılığı ile herkese göstermek ister. Bunun yanında kampanya tanıtımları, lokasyon bildirimi, ürün tanıtımı, lansman ve marka tanıtımı konusunda profesyonel bir çalışma gereklidir. Bu çalışmaları müşteriye en iyi şekilde duyuracak olan tabela hizmetlerinden yararlanmak olacaktır.

Reklamlar
İstanbul Reklam ve Tabela

Tabela sektör olarak teknoloji ile iç içedir. Teknolojik gelişmelerden uzak bir tabela hizmeti kesinlikle düşünülemez. Reklam tanıtım çalışmalarında güncel görsel gelişmeler takip edilmediği takdirde müşteri memnuniyet

Tabela Modelleri Seçimi Nasıl Yapılır?

Tabela İstanbul şirketleri çeşitli materyaller ile kalite bir hizmet sunmaktadır. Bu konuda markanızı en iyi yansıtacak tabela modelleri seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar;

  • Kaliteli bir tabela çalışması doğru yönlendirme yapmalıdır.
  • Bulunduğu yerde hizmet ya da markanın amacını kısa mesajlarla net ifade etmelidir.
  • Görsel olarak ışıklarla ve renklerle desteklenmesi; algıda seçicilik yaratacağından markanızın hafızada yer etmesine sebep olacaktır. Bu nedenle tabela seçiminde ışıklandırma ve renk seçimi oldukça önemlidir.
  • Kampanya ya da duyuru metni yer alan tabela seçimlerinde, anlatılmak istenen mesaj kısa ve net şekilde yer almalıdır. Bu sayede kişilerin bu tabela sayesinde doğru yönlendirilmesi yapılacaktır.

Tabela Modelleri Nelerdir?

İşletmelerin reklam ve yönlendirme amaçlı duyurularını yaptıkları görsel argümanlar olan tabela sistemleri, amaca ve kullanım yerine göre değişik şekillerde kullanılabilmektedir. En doğru seçimi yapabilmek adına öncelikle kullanım amacı belirlemek ve daha sonra kullanım yerini tespit etmek gereklidir. Tabela hizmeti sunan şirketler öncelikle sizden bu bilgileri isteyeceklerdir. Bunun en mühim sebebi kullanım yerine göre görsel desteği yerinde sunabilmektedir. Bu tanıtım görselleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

tabela2.jpg
Tabela Üretimi

1.    Işıklı Tabela

Bu sistem içerisinden birden fazla ışıklı materyal kullanılır. Özellikle esas mesajın daha vurucu olması için ışık rengi uzaktan da çok net anlaşılacak şekilde seçilmektedir. Neon, florasan ve led ışıkların yer aldığı bu sistemde yazının da karakterine göre doğru bir seçim yapılması önemlidir. Işık yazı karakterini boğacak şekilde değil, yazıdaki vurgulanmak istenen alanı ön plana çıkarmak amacı ile kullanılmaktadır. Işığın görsel gücünden yararlanarak en uzak mesafeden dahi markaya ya da reklama dikkat çekilmesi hedeflenmektedir.

Reklamlar

2.    Işıksız Tabela

İşletmelerin genellikle kullandığı uygun maliyetli tanıtım levhalarıdır. Burada amaç yönlendirmek olduğu için yer bildirimi yapacak kadar açıklayıcı olması yeterli olacaktır. Şirket isminin ve logosunun yer aldığı bir materyal olarak karşınıza çıkacaktır.

3.    Dijital Baskı

Tamamen dijital baskı yöntemi ile hazırlanan bu ürünler, tasarım ve düzenlemesi bilgisayar ortamında yapıldıktan sonra basılmaktadır. Oldukça şık duran bu tabela çeşidi en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır. Oldukça hızlı hazırlanan bir üründür.

4.    Led Işıklı Tabela

Led ışıklı bu çeşit, özellikle gece karanlığında en çok dikkat çeken türdendir. Bu sebeple gece de hizmet veren işletmeler için konum belirleme açısından oldukça başarılı bir seçim olmaktadır. Özellikle işletme adı, iletişim numarası belirtilmesi istenen ürünler için vazgeçilmezdir.

5.    Çatı Tabela

Markasını ya da kampanyasını sadece yakın lokasyonda değil her mesafeden görünecek şekilde duyurmak isteyen işletmelerin tercihidir. Dev bir pano binaların çatısında monte edilerek hazırlanır.

6.    Fener Tabela

Fener tabela çeşidi daha çok işletmeye yönlendirme ve yer bildirme amaçlı kullanılmaktadır. Genellikle giriş kapısı üzerinde çok az yer kaplayacak şekilde konumlandırılmaktadır.

7.    Mağaza Tabela

Mağazaların isimleri müşterinin en iyi şekilde seçebilmesi ve diğer mağazalardan ayırt edilebilmesi için tasarlanmış ürünlerdir.

Reklamlar

Selma Ulusoy

9 yıldır metin yazarlığı yapıyorum ve hikaye anlatmayı çok seviyorum. Her kadın gibi cilt bakım ve kozmetik ürünlerine bayılıyorum. Herkesin içinde var olan ışığın ve güzelliğin ortaya çıkmasına katkı sağlamak için bu yazıları keyifle yazıyorum. Umarım siz de keyifle okursunuz. İç güzelliğinizi dışınıza yansıtabilmeniz dileğiyle...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu