Reklamlar
Mekanlar

Gülsüm Ananın Yeri – Kazdağları Kahvaltı

Reklamlar İş makineleri operatörlük kursu

Gülsüm Ananın yeri Balıkesir’in Edremit ilçesinde kaz dağlarında yer alıyor. Ayvalık tatilimiz sırasında deniz kültüründen sıkılarak bugün de yeşil bir yerler görelim diyerek kahvaltı için Gülsüm Ananın Yerine gittik.

Ayvalıktan yaklaşık 1 saat 15 dakika süren bir mesafede ve inanın ne olduğunu, neyle karşılaşacağımızı bilmeden sadece tavsiye ile yollara düştük. Yollar yaz dönemi de olsa çok sakin. İstanbul trafiğini her gün çeken biri olarak buralar bizim için rahatlık diyebiliriz.

1 saati biraz aşan sürede Gülsüm Ananın yeri ‘ne geldik. Gülsüm Ana yol üzerinde evini kahvaltılık ve yemek çeşitleri üzerine ayarlamış ve bir işletme haline getirmiş. Hemen yandaki tarlalarında gündelik işlerini yapıyorlar, üretiyorlar ve bizim gibi müşterilere de doğal ürünlerle kahvaltı etme imkanı sunuyorlar.

Gülsüm Ana sempatik bir kadın, biz kahvaltı sofrasını beklerken o da önüne minik bir kap almış fasulye ayıklıyordu. Yanına gidip bir süre sohbet ettik, hal hatır sorduk.

Reklamlar

Tarladan direk müşteriye satılan organik ürünler

gülsüm ana organik ürünler
Gelin, yiyin için ve alışveriş yapın.

Yanda birkaç dönümlük tarla var. Burada çeşit çeşit ürün yetiştiriliyor. Saçlalar, turşular, edremit karadut şurubu ve daha birçok şey alabileceğiniz organik mini marketleri de var. Market derken öyle bildiğiniz market değil 🙂 Tezgah üzerinde üretilen ürünler şişelenmiş durumda ve canınız ne isterse satın alabiliyorsunuz. Online satış hizmetleri de bulunuyor. Köy Lezzetlerim adını verdikleri internet sitesi ile ürettiklerini dijital yolla da satıyorlar.

Gülsüm Ananın Yeri Otopark

Buralarda otopark sorunu yaşayabileceğiniz bir alan neredeyse yok. Gülsüm Ananın yerinde ortalama 20-25 araçlık park yeri bulunuyor. İsterseniz çapraz park edin:)

Doğanın içinde açık havada kahvaltı imkanı

gülsüm ananın yeri kahvaltı

Gülsüm Ananın Yeri konumu itibariyle zaten doğa ve yeşillik içerisinde. Buna rağmen evden biraz daha uzaklaşayım dediğinizde zaten ormanın içine giriyorsunuz. Bu bölgede sık evler bulunmuyor. Evler genel olarak ormanlık alanlara sınır durumda. Biz kahvaltımızı güzelce yaptık ama oğlum Ömer Miraç bunca güzel şeyden börek ve 1-2 şey haricinde pek bir şey yemedi. Eskiden olsa belki biz de yemezdik ama şimdi böyle şeyleri kaçırmamak gerektiğini düşündüğümden hayıflanıyorum.

Meşhur Karadut Şurubundan için

Karaduttan üretilen şurupları bu bölgede çok meşhur. Bizim orada almak aklımıza gelmedi fakat dönüşte yol üzerinde yine köylü bir abimizden aldık. Büyük boy şişesi (1 litre civarında) 25TL idi. Karadut şurubu faydaları saymakla bitmez diyorlar. Nitekim sağlıklı, faydalı laflarını duyunca yağlarımız eriyor. Biz de aldık tabi 🙂 Karadut şurubundan bir miktar bardağa döküp sulandırıp içiyorsunuz.

Reklamlar

Kahvaltıdan sonra ağaçların altında çayınızı yudumlayın

gülsüm ananın yeri karadut şurubu
umarım tekrar gitmek kısmet olur.

Gülsüm Ananın Yerinde bütün masalar dışarıda bulunuyor. Bazı masalar ise ağaç gövdelerinden destek alınarak daha yüksek yapılmış. Kahvaltıdan sonra tadını çok sevdiğimden bir bardak daha karadut şurubu içtim. Devamında ise gözüme kestirdiğim ceviz ağacının altında serin esen rüzgar ile birlikte yaklaşık bir saat kadar oturduk ve dinlendik. Tabii arada çaylar geldi boş bardaklar gitti. Velhasıl biz gülsüm ananın yerini çok beğendik.

Gülsüm Ananın Yeri – Ev Yemekleri

Gülsüm Ananın Yerinde sadece kahvaltılık seçenekleri yok. Ev Yemekleri seçenekleri de bulunuyor. Hatta şöyle bir anımı da aktarayım; mekana ilk geldiğimizde aracımızı park ederken biraz yukarıda koç kesiliyordu. Yani burada yiyeceğiniz etler de beklemiş olmuyor.

Gülsüm Ananın Yeri – Manzarası

İşletmenin önü aslında ormanlık alana bakıyor. Arkası da ormanlık alan.. malum kaz dağlarının tam ortasında burası. Yakın zamanda taş ocağı gibi bir şey açılmış. Biz 2018 yılı içerisinde gittiğimizde vardı. Görünüm olarak biraz can sıkıcı olduğunu söylemeliyim. Edremit’in doğasının her ne koşulda olursa olsun katledilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Umarım taş ocağı ile işleri erken biter de yeniden eski güzelliğine hızlıca kavuşturulur.

Gülsüm Ananın Yeri nerede? Konumu nedir?

Biz gittik gördük ve yerinde denedik. Burası lüks yaşantıdan uzak, doğa ile bütünleşik, sağlıklı ürünler tüketebileceğiniz harika bir yer.

Gülsüm Ananın yerinde kahvaltı edip mutlu ayrıldıktan sonra Ayvalık tarafına geri dönüş yaptık.

Reklamlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Reklamlar
Başa dön tuşu