Google AMP Nedir? 2019 AMP Konferansı

Google AMP nedir?

Google AMP, İnternet sitesi ziyaretçilerinin kullanıcı deneyimini arttırmak için ortaya çıkmış yeni bir Google hizmetidir.

Google AMP Eklentisi ile mobil kullanıcıların İnternet sitenize girerken sayfa açılışlarını hızlandırması sebebiyle Google tarafından oldukça önemsenmektedir. Hatta konuyla alakalı özellikle Adsense kullanan webmasterların bir süredir bildirim aldığı da bir gerçektir.

İngilizcesi, Accelerated Mobil Pages (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar)  olan AMP, değişen teknolojiye ayak uydurulması açısından İnternet sitesi hizmeti sunan servislerin kullanıcı deneyimine katkı sağlaması hedeflenmektedir. Hedeflenmesinden daha ziyade bu konuda başarılı sonuçlar elde edildiğini de gözlemleyebilirsiniz.

Google AMP HTML: News Kayıtlı Siteler

google amp nedir

Google News kayıtlı İnternet siteleri AMP HTML yapısına geçiriliyor. Artık Google yavaş açılan İnternet sitesi istemiyor. Zaman içerisinde AMP kullanmayan sitelerin Google algoritmalarına göre daha alt sıralarda yer alabileceği gerçeğini gözardı etmemelisiniz.

Google AMP’nin SEO’ya etkisi bir süre sonra hissedilir olacaktır. İnternet sitesi ziyaretlerinin yaklaşık %80 oranında mobil cihazlardan yapıldığı gerçeği mobil kullanımın boyutunu da gözler önüne seriyor.

Bu demek oluyor ki, İnternet siteleri mobil anlamda önlerine gelen bütün yeniliklere uyum sağlamak zorundadır. Google AMP’de bunlardan biridir.

Rank Math SEO AMP Eklentisi

Rank Math SEO, AMP Eklentisi desteği olan kapsamlı bir seo eklentisidir. Rank Math SEO ayarları makalesini okuyarak eklenti hakkında bilgi edinebilirsiniz.

En İyi AMP Eklentileri

Bu konuda geçmişte yazdığımız makalemizi mutlaka okumalısınız. En iyi AMP HTML eklentileri listesine göz atarak size uygun olan birini indirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıdan da en çok tercih edilen AMP Eklentisini indirebilirsiniz.

WordPress için AMP – Hızlandırılmış Mobil Sayfalar

AMP Konferansı (17-18 Nisan 2019, Tokyo)

Bu işin ciddiyetini anlatmak adına 17-18 Nisan 2019 tarihlerinde AMP Konferansı yapılacak. Katılmayı düşünen servis sağlayıcılar olabileceğini düşünerek Davetiye Alın bağlantısına tıklayarak davetiye alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı